Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaaaaaaaaaaaata

Jak uciszyć kota?

Polecane posty

Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
no to tu mam pewna rozbieżność bo od weterynarza a dokladnei dwóch weterynarek dostałem zalecenia aby dawać mu sucha karmę i dużo wody bo koty czasami mało piją i sama sobei tym potrafią szkode wyrządzić :D teraz nie wiem kogo słuchać bo zarówno w przypadku psa jak i kota to ich leczenie jest dośc skuteczne na początku ten kot tylko leżał kichał smarkał i wymiotował miała sama skórę i kości a teraz biega i nie wymiotuje. z drugiej strony on tego kociego jedzenia nie lubi a zwłąszcza suchej karmy tę dla juniorów jeszcze zje czasami ale z duża łaską jak mam dużego lenia i nie chce mi sie robić nic do jedzenia to przecież nie będę samemu kotu gotował :D po dwóch dniach wyłacznie kociego jedzenia strajkuje i robi coś na złośc zazwyczaj zleje się poza kuwetą :D za to uwielbia wędzoną rybę a weterynarz zabronił mu dawać i nakazał zamiast ryby suchą karmę bo to podobno dobrze robi na koci przewód pokarmowy. pies je psie jedzenie i nie marudzi :D więc moze te suche karmy nie są takei złe tylko tego kota za bardzo rozpieściłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
no i co do tej kapiącej wody to na wolności moga z rynny na taką kapiącą przecież polować. jak polowął na wodę zanim przyszedł do mnie nie mam pojęcia i to juz raczej nie do sp[rawdzenia. w każdym razie mimo iż ma miske z malowidłami to pije z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
podkreslam jeszcze raz.kot jest drapieznikiem i ma jesc przede wszystkim surowe mieso,byle nie wieprzowe.ryby tylko najwyzej raz w tygodniu,bo maja duzo fosforu i mu uszkodza nerki. Pies jest wszystkozerny, ale mieso tez powinien jesc. Kot moze dostawc sucha karme,ale trzeba dokladnie sprawdzic jaki jest % miesa w tej karmie,no i nie moze jesc tylko i wylacznie suchej karmy. ­ a skad niby kot zyjacy na wolnosci wzialby sucha karme:D? Nie wolno niczego robic wbrew naturze i tyle:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
a poza tym co za bzdura,ze psy sa bardziej posluszne. do kota trzeba miec podejscie.kot jest nieprzekupny,ale jak pokocha to zrobi wszystko co sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
aaa i ryba na pewno nie wedzona i nie surowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
po tym głupku poznałem że to ty wiec przemyśle to gamoniu co piszesz :D ta sucha z tym niby misem w jakichs procentahc to jaka ? konkretnie prosze nazwe :D dla mnie kot tak samo jak pies powinien byc wszystkożerny :D a ryb mi zabronili dawać ze względu na jakąs hininę. za surowym on chyba nie przepada i woli gotowane wiec jak widac to jakis dziwny kot. poza tym w surowym moga byc robaki(to moj domysl) a ja go z glist leczylem z 3 miesiace. jak bede mial lenia to sprobuje mu dawac kocie jedzenie na przemian z surowym. dla mnie jak polubi surowe to nawet lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
i kot zyjacy na wolnosci zawsze i wszedzie ma rynny,a jelsi nawet ma to czeka, zeby sie napic az deszcz spadnie:D sluchaj dalej wetow:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
no o wędzonej pisalem ja surowych nie jem a smazonej mu przeciez nie dam. oczywiscie ze pies jest bardziej posluszny kazdy to przyznaje. ciagle mnie weterynarze pytali dlaczego kot nie ma imienia jeszcze :D jak powiedzialem ze kot to nie pies i nei potrzebuje imienia bo psa sie wola po imieniu i pies jest, a kota sie wola i ma cie w dupie, chce to rpzyjdzie nie chce mu sie wstac to nie rpzyjdzie :D wiec imie mu niepotrzebne to przyznaly mi racje wiec to nie tylko moja obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
dlatego napisalam,ze surowym miesem nie moze byc wipeprzowina, bo zachoruje na hip i nie bedzie ratunku. wolowina kupiona w sklepie nie ma zadnych robakow.Jak lubi gotowane to niech je,ale bardziej wartosciowe jest surowe. Po prostu nigdy nie jadl i nie jest przyzwyczajony. Sucha karma tak jak napisalam, sam zdecyduj jaka kupujac w niewielkich ilosciach i sprawdzajac ktora kot polubi. ma byc duzy % miesa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
znowu 10 osób pisze..,,,. no o wędzonej pisalem ja surowych nie jem a smazonej mu przeciez nie dam. oczywiscie ze pies jest bardziej posluszny kazdy to przyznaje. ciagle mnie weterynarze pytali dlaczego kot nie ma imienia jeszcze jak powiedzialem ze kot to nie pies i nei potrzebuje imienia bo psa sie wola po imieniu i pies jest, a kota sie wola i ma cie w dupie, chce to rpzyjdzie nie chce mu sie wstac to nie rpzyjdzie wiec imie mu niepotrzebne to przyznaly mi racje wiec to nie tylko moja obserwacja. " ­ wedzonej ani smazonej wiadomo,ze nie,rybe trzeba sparzyc. Nie nadales mu imienia to nie reaguje. Moj reagowal po 1 h na imie. Z kotem trzeba rozmawiac jak z czlowiekiem,bo sa duzo madrzejsze od psow.a czy zaakceptuja kogos to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
co to hip? co znaczy wysoki procent miesa wysoki tzn. jaki ? w zarciu dla ludzi w miesie tez jest tylko 50% miesa :D to w sklepach tez ma robaki wiem jak je badaja wiec wiem ze jak ma robaki to nikt tego nie wykryje bo to z automatu jest badane niejako. on na slowo np. kot/kocie reaguje tzn. wie ze to do niego ale jak chce to wstanei jak nie chce to nie wstanie wiec jak zamiast kot wymysle xxx to bedzie to samo. kotu po prostu imie jest niepotrzebne :D poza tym na poczatku chcialem go wyleczyc i oddac komus wiec niech sobei ktos sam wymysli imie ale nikt sie nie kwapil z przygarnieciem wiec zostal a teraz sie juz przyzwyczilem to nie oddam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
no i na pewno jadl surowe nie mam go od urodzenia tylko od kiedy mial jakies pol roku. mial glisty wiec to penwie z jakiegos miesa bo skad by mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
duza zawartosc miesa w suchej karmie to co najmniej 70% Acana ma zdaje sie najwiecej,bo ponad 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
o o to mi chodzilo wiec dzieki. bo takei pojecie duzo to mnie wie wydawalo z ebedzie z 10% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
zle napisalam FIP mialo byc. Poczytaj w necie o tej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
a odrobaczac kota trzeba co 3 misiace i nie sluchac weterynarzy,zeby szczepic co roku,bo zaufany wet ci powie,ze co 3 lata,zreszta oni swoje koty szczepia co 3 lata, a ludzi naciagaja na szczepienia coroczne, ktore bardzo szkadza kotom i skracaja im zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fttrant
Oczywiście, że kot powinien pić wodę z każdego możliwego źródła, a już zwłaszcza jeśli dostaje tylko suchą karmę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
przeczytalem ale tu nie ma info ze z wieprzowiny tylko ze on innych zwierzat. mniejsza o to niech wet czyta po co mi ta wiedza na temat wirusow :D on nie jest szczepiony bo na szczepienie bylo za pozno i juz trzeba bylo go leczyc a nie szczepic. odrobaczony byl ale te glisty rozwiaja sie podobno np. w plucach i dopiero pozniej przechodza do ukladu pokarmowego wiec mimo odrobaczenia mial nadal glisty teraz juz od dluzszego czasu nie ma bo nie wymiotuje i zachowuje sie jak zdrowy zweirzak. o dziwo zamiast tabletek pomoglo mu cos na skore na te glisty chociaz sceptycnzie sie na to zapatrywalem. tak czy owak kot poszedl spac to i na mnie czas :D a pies wlasnie wstal :D 🖐️ 🖐️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu 10 osób pisze..,,,.
i przy okazji nieco spóźnione "wszystkiego najlepszego" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly23454
wbrew pozorom koty lubia towarzystwo. Wez drugiego kotka albo kup mu jakies zabawki i na noc zamknj drzwi do sypialni. Ja kupilam mojemu takie pileczki w takim jakism podzurawionym pojemniku kolorowym, nie wiem jak to nazwac. On wlkada sobie tam lape i bawi sie tymi kulkami. Potrafi to robic przez godziny. Twoj kot jest samotny i tyle . Zajmij sie nim !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot sie po prostu jeszcze nie
dzieki,ale niepotrxebne to bylo. pomylilam te wirusy ­ Choroba Aujeszkyego Jest to choroba wirusowa, którą koty zarażają się po zjedzeniu surowej weprzowiny. Objawy są podobne do wścieklizny: występują trudności w połykaniu, napady szału, porażenia mięśni. Okres wylęgania choroby trwa zwykle 2-9 dni, po ok. 24-36 godzinach od wystąpienia objawów kot umiera. Nie istnieje szczepionka przeciwko tej chorobie. Jedyną skuteczną metodą jest niepodawanie kotom surowej wieprzowiny. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki, nie czytałam całości, ale musze wtrącić- która to mądra twierdzi, że kotów się nie kąpie???? Jasne, że się kąpie. Niektóre rasy wręcz trzeba... To wy najpierw poczytajcie zanim zaczniecie pouczać innych i sugerować niewiedzę.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do Autorki- drugi kotek faktycznie mógłby być dobrym pomysłem. Oba byłyby w podobnym czasie na nowym terenie, nie byłoby żadnego "to mój kawałek podłogi!" i wyganiania nowego. Kotek by się czuł raźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda czasu na czytanie
po pierwsze kotka może zachowywać sie głosniej miaucząc, mrucząc jak ma ruję po drugie kot nie potrafi tak glośno miauczeć, żeby to sąsiedzi słyszeli, chyba, że mieszkasz w domku z kartonów po trzecie kota trzeba wysterylizować a po czwarte to prowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotka z tego co zrozumiałam jest wysterylizowana. Głośna od zawsze, ale dopiero przy nowym mieszkaniu sąsiedzi się burzą. Czyli (bez urazy) ale jednak źle wychowana... Behawiorysta Autorko. Straszenie kota odkurzaczem czy psikaniem wodą nic Ci nie da :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyśl racjonalnie
ten kot nie nadaje się do trzymania w mieszkaniu , ma taki charakter a nie inny i nic nie poradzisz oczywiście mozesz walczyć z tym ale walka z wiatrakakami , koty to dzikusy taka ich natura nie zmienisz tego , wywiez go na wieś na podwórku będzie miał raj i nikogo nie będzie obchodziło czy on miauczy czy nie , jak mozna zakazać kotu miauczenia ? autorko czy ty masz rozum , czy doiła byś byka oczekując mleka ? pewnie tak ale gówno by z tego wyszło jak mieszkanie z kotem który się nie nadaje do bloków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupia jesteś źe dajesz sobą decydować sąsiadom olej ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×