Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fidodido88

WYSTAWNE i NIEOKLEPANE finger food na mini-przyjęcie

Polecane posty

Gość fidodido88

Hej, robię dla najbliższej rodziny mały poczęstunek z okazji urodzin męża. Wpadną nasi rodzice i ciocia z mężem- nie jest to jakaś impreza, po prostu przyjdą "na kawę", wręczyć prezent i pogadać, widzimy się bardzo często, więc nie robimy nigdy szumu z obchodzenia naszych urodzin i jakiejś wystawnej kolacji, a jedynie drobny poczęstunek na ok. 2-3 godzinki posiadówki w miłej, domowej atmosferze. W zasadzie wystarczyłoby ciasto i kawa i każdy byłby zadowolony, ale chcę przygotować też coś wytrawnego, żeby nie zapychać się tylko słodyczami. Całe menu, o którym pomyślałam to: - roladki bakłażanowe (plastry grillowanego bakłażana zawinięte z farszem z ricotty, świeżej bazylii i przypraw) - mini-koktajl z krewetek (tygrysia krewetka włożona do dużego kieliszka od wódki wypełnionego typowymi składnikami koktajlu z krewetek- świeże warzywa + drobinka majonezu ze śmietaną) - tort cappuccino z Kwestii Smaku - mini szarlotki- upieczone babeczki z ciasta kruchego nafaszerowane jabłkami z cynamonem I w zasadzie to tyle. Macie może jeszcze jakiś pomysł, co można postawić na stole, by ładnie wyglądało i było nieco bardziej wyrafinowane w smaku niż czipsy, sałatka gyros i pieczone skrzydełka? :) Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
ja zrobiłam ostatnio coś, co wzbudziło entuzjazm i jęki rozkoszy, niestety nie jest to coś supr eleganckiego - za to pyszne musisz kupić cały krążek sera brie (ja kupuję w Piotrze i Pawle), opakowanie ciasta filo, jeżeli nie znajdziesz to francuskie też ujdzie słoiczek żurawin i świeżą bagietkę, a właściwie kilka bagietek dla większej ilości gości robota jest bardzo prosta - przekrawasz ser na pół w poziomie, do środka nakładasz żurawiny, zakrywasz górną połową sera cały ser zawijasz szczelnie w ciasto i wkładasz do piekarnika, aż ciasto się upiecze, a ser w środku zmięknie podajesz gorące na dużym półmisku (znacznie większym od sera, bo się rozpływa trochę), a goście nakładają sobie ten ser nożem na kawałki bagietki mniam zamiast żurawim można tez dać coś innego - orzechy, oliwki, suszone pomidory itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifilulka
Ja lubię suszone śliwki owinięte bekonem i zapieczone w piekarniku. Mniam. A jak bardziej wystawne to bliny z kawiorem, mini tartinki, deska serów, deska mięs, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifilulka
medus- a Tobie pewnie o camembert chodziło, nie o brie? Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
o brie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
a zamiast bagietki mogą być krakersy, kawałki twardego jabłka (np. zielonego ze skórką, żeby było ładnie), grzanki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguella
ser manchego + truskawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguella
jak dla mnie to zawsze ulubionym jedzeniem przekaskowym sa sery. duza deska a na niej kilka rodzajow serow - jeden z twardszych, np. cheddar, jeden miekki np. brie, camembert, st. andre .... z tego rodzaju z plesniowa "skorka", jeden z plesnia typu gorgonzola, dolce late, stilton, no i moze jakis srednio twardy - gouda, blarney, jakis szwajcar z dziurami. do tego swieza bagietka lub krakersy, albo jak ktos chce zdrowiej - owoce. male pomidorki tez sie swietnie nadadza. oczywiscie do takich przekasek nie moze zabraknac winka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fidodido88
Dziewczyny dzięki! :) Deska serów jak najbardziej, bardzo często robię także tym razem chyba odpuszczę, ale sama też uwielbiam i ze świeżą bagietką ja osobiście nic więcej na cały wieczór bym nie potrzebowała :) Zaciekawiło mnie to ciasto filo z serem w środku- uważam, że musi być to jednak ciasto filo- jest cieniutkie, a nie francuskie, które jest grube i już trochę oklepane. Ja osobiście mam go dość- wszędzie jest coś zawinięte w ciasto francuskie, które jest ciężkie i tłuste. medusA- ale ser Brie jest tylko w trójkątach, nie ma go sprzedawanego w krążkach... stąd pewnie też pytanie innej dziewczyny odnośnie tego sera... Robiłam ostatnio coś podobnego- kupiłam specjalny ser Camembert do roztapiania w drewnianym pudełku- wsadza się go z tym pudełkiem do piekarnika na ok. 15 minut i po wyjęciu robi się takie a'la Fondue- pyszne było :) Zależy mi głównie na daniach, które mogę wcześniej przygotować i których nie trzeba jeść gorących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
w sklepach, w których sprzedają sery na wagę, a nie tylko w gotowych opakowaniach, można dostać ser brie w krążkach często nie leży na ladzie, tylko przynoszą z zaplecza taki krążek brie nie jest bardzo gruby, więc cały krążek nie kosztuje wcale strasznie dużo, a do zapieczenia wcale nie trzeba kupować najdroższego ja kupuję w Piotrze i Pawle, ale gdzie indziej też pewnie można dostać tak samo łososia - w lecie czasami robię takiego w całości na grillu i też przynoszą mi go z zaplecza, na "widoku" leżą tylko mniejsze filety dla "normalnych ludzi" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mnie śmieszą
takie idiotki jak autorka , nie znasz języka swojego ? w polsce jestesmy tłuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×