Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mini Catering

Pomysł na siebie , mini catering - co sądzicie ?

Polecane posty

Gość Mini Catering

Szukam pomysłu na siebie, oboje z mężem pracujemy ale chciałabym stworzyć coś własnego, na początku myslałam o takiej małej domowej produkcji np krokietów itp . Chciałabym się zapytać czy ceny są okey : Pieczarki z cebulką + ser żółty + papryka - cena za szt 3.50 zł Pieczarki z cebulką - 3.00 zł Pieczarki z kapustą - 3.00 zł Z mięsem - 3.00 zł Naleśniki z serem 2.50 zł Zamówienie minimalne to 15 sztuk Wiem ze krokiety w sklepach są tansze ale jak liczyłam to ponizej tych kwot nieopłacalne tym bardziej ze nie chcę oszczędzać na jakości - Ser prawdziwy- zadna imitacja , pieczarki smażone na maśle. Najwyższa jakość bez konserwantów. Co sądzicie ? Kupiłybyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka69
powiem Ci szczerze, że to bardzo dużo. Ja od 2 lat zamawiam krokiety i pierogi u takiej pani (robi sama w domu, jest na emeryturze, nie ma firmy ani nic). I krokiety robi obłędne- naprawdę super pyszne, świeżutkie- zamawia się je np. we wtorek, ona je robi w środę i w środę takie jeszcze świeżutkie i lekko ciepłe są do odbioru. I ona bierze za 1 szt. 1,40 zł A jest to duże miasto- Wrocław. Pierogi ruskie robi pysznościowe za 12 zł za 1 kg- ciasto cieniutkie a farsz ekstra! Także masz ponad 2 razy drożej niż ona, a u niej nie trzeba zamawiać minimum ileś sztuk, ja zawsze biorę 10 krokietów i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini Catering
Dzięki za opinie, kurcze nie mam pojecia jak jej sie to ma opłacać, u mnie w sklepie takie robione to też koszt 3 zł - 3,50 zł za szt. ale i tak w smaku nie są takie same jak domowe. Jak mam oszczedzać na składnikach i to to nie chce mi się nawet robić bo zadna przyjemność z takiego gotowania. pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka69
Ona robi tylko z kapustą kiszona i... pieczarkami albo grzybami- nie wiem, ale głównie jest to kapusta, tylko super doprawiona. Może w tym tkwi sekret- kapusta jest tania, ciasto na naleśniki tanie i już. Wiadomo, że jak robisz krokieta bez kapusty a z pieczarkami i serem żółtym to musisz zużyć naprawdę dużo pieczarek i sera, by czymś wypełnić tego naleśnika... Spróbuj- nic nie tracisz- jak będziesz miała klientów tzn, że cena ok. A jak będziesz miała dobre krokiety to uwierz mi- nawet cena ludzi nie odstraszy :) Bardziej myśle sobie tak- 3,50 za krokieta, jak ktoś ma 4-osobową rodzinę to musi kupić minimum 11 krokietów (u Ciebie 15, bo mniej nie sprzedasz)- czyli wydać aż 52 zł za 1 obiad, którym są same krokiety i jeszcze trzeba o nie pojechać i trzeba też wcześniej zamówić, a nie kupić od ręki jak się ma akurat ochotę, jak np. w restauracji czy sklepie. Więc ta cena to trochę kosmos, jak za takie jedzenie. Za 52 zł ma 2 olbrzymie pizze- nie oszukujmy się tak samo "zdrowe" jak smażone krokiety w panierce. I na dodatek dowiozą mu do domu. Ciężka sprawa zatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini Catering
Bardziej myślałam ze to bardziej na jakies imprezy by to szło , dlatego w takich ilościach - co do farszu serio nie żałuję, na urodzinach idą zawsze pierwsze, czuć dużo sera w środku i są super chrupiące, ciotki pytały o przepis :) z kapustą i z pieczarkami zapewne taniej itp cene podałam oriętacyjną bo głownie robię te wypasione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka69
jezu ale mi narobiłaś teraz chęci na krokieta, dałabym teraz za sztukę nawet 5 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
ja też bym połknęła ze 2 z mięsem popijając barszczem ;) a w temacie - chciałabyś to robić oficjalnie, czy "dla znajomych"? bo jeżeli to ma być legalnie działający biznes, to potrzebna Ci będzie odpowiednio przygotowana kuchnia, spełniająca wymagania sanepidu i inne takie możesz się dowiedzieć, jakie w Twoim regionie przysługują dotacje na uruchomienie własnego biznesu i za to kupić wyposażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mini Catering
Na razie wsrod znajomych ,powoli rozszerzać " asortyment " , kuchnie bede miała nową to nie ma problemu z dostosowaniem, jak wypali wsrod znajomych to pomysle o załozeniu działanosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×