Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o matko!!!!!!!!!!!!

co teraz z tą sałatą?

Polecane posty

Gość o matko!!!!!!!!!!!!

skuszona pozytywnymi opiniami o sałacie -królowa majowych , narobiłam sporo rozsad , myślę że coś około 50 sztuk wyszło, do tego raczej tak eksperymentalnie zrobiłam trochę rozsady sałaty lodowej, zobaczymy co z niej wyjdzie teraz czytam że królowa majowych bardzo szybko wybija pędy, co ja teraz zrobię kto to tak szybko zje? dużo pochwała ma sałata Justyna która ponoć nie wybija w pędy i można ją mieć długo w ogródku, jak to mam zrobić czy można jeszcze wysiać tę sałatę na rozsady i kiedy wówczas do gruntu?, ratujcie , chciałabym mieć swoją sałatkę jak najwcześniej i jak najdłużej a to mój pierwszy raz z sałatą te rozsady królowej i lodowej dostają już po 3-4 listku właściwym, kiedy polecacie wysadzić ją do gruntu i co dalej ? jedni polecają przykryć białą agrowłókniną inni przeciwnie, dodam że nie mam tunelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem w jakich rejonach Polski mieszkasz i jaki jest u Ciebie stan pogody.U mnie powoli ciepleje wiec wczoraj posiałam sałaty w tunelu - u mnie najlepiej sprawiają się : sałata lodowa krucha i sałata rzymska,ta ostatnia nigdy nie wybija w kwiat jest bardzo długo smaczna,przeważnie wszystkie sałaty wysadzane z rozsady rzadko wybijają w kwiat.Dlatego zawsze sieję w tunelu a potem wysadzam na zewnątrz,wtedy wyrastają piekne ,duże główki.U mnie nie ma problemu ze zjadaniae,wszyscy uwielbiamy sałatę i sieję jej dużo:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko!!!!!!!!!!!!
mieszkam w centralnej Polsce i miejsce na warzywa będę miała skopane i przygotowane w przyszłym tygodniu, pomyślałam że dziś kupię tę Justynę i wysieję w domu na rozsadę, później popikuję i na razie będzie w domu tak jak ta, tę królową i lodową wysadze do gruntu, jeśli starczy mi miejsca to wysadzę też tę Justynę jak będzie miała odpowiednią wielkość do wysadzenia, nie wiem czy mogę ją długo trzymać w domu jeśli nie byłoby miejsca i później w miarę wyjadania tamtej sałaty wysadzać tę żeby była na "później" ach mam mętlik myśli i sama nie wiem już co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze kroki w warzywniaku?:-) salate mozna spozywac na cieplo:-) my robimy zupe z salaty lub wykorzystujemy jak szpinak lub szczaw. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaciekawiłaś mnie tą justyną,z opisu ciekawie wygląda,ruszam jutro na poszukiwanie nasion:) - wysiej nasionka tak jak robiłaś to z tamtymi,a gdy będzie juz nieco cieplej wysadź każdą sadzonkę w odstępach nie mniejszych niż 25 cm od siebie i rzędach ok 35 cm odstępu.Ja przeważnie obsadzam nimi obrzeża grządek np. truskawek,bobu,marchwi itp.Polecam Ci także żebyś wypróbowała sałate rzymską,jest naprawdę bardzo smaczna i zawiera o wiele więcej witamnin i mikroelementów niż zwykłe sałaty masłowe i lodowe no i naprawde nie wybija w kwiat.Powodzenia w uprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adik356
Duży wybór nasion sałat mają tutaj http://florexpol.eu/232-salata . ja osobiście przepadam za sałatą - na kanapkach i w sałatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadaj z reklamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×