Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

myskafff

pomysł na obiad :(

Polecane posty

witajcie, słuchajcie wyczerpały mi się pomysły mam dość obiadu w stylu zupa ryżowa, fasolowa, pomidorowa ogórkowa ziemniaki z miesiem(karkowka wolowina kurczak krolik),nalesniki, kopytka, placki ziemniaczane,pierogi, ziemniaki z serem mam ochote na jakiś inny pyszny obiad :) jakaś zapiekanka czy coś innego smacznego? polecacie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMani
może spaghetti? Albo domowa pizza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obpada , spagetti było w piatek a pizza 2 tygodnie temu , mam ochote na jakąś nowość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
makaron z zielonym pesto i odrobina parmezanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama z hpv
makaron z bialym serem, lazanki, kapusniak, fasolka po bretonsku, gulasz wegierski w chlebie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama z hpv
makaron z bialym serem- gotujesz makaron nitki najlepeij te grubsze, bialy ser ok 0.5kg wsypujesz do miski rozdrabniasz widelcem, doprawiasz sola i pieprzem, na patelni przyrumieniasz cebulke, a potem smazysz skwarki ok 30 dag boczku, ugotowany makaron wsypujesz do miski z serem, zalewasz cebulka i boczkiem. mieszasz wszystko razem i podajesz na stol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierogi możesz zrobic z ciasta francuskiego z róznym nadzieniem - szpinakowym, z warzyw i soczewicy, z mięsa (bardziej tradycyjne) Ryba w cieście (jak na nalesniki tylko bardziej gęste), ryba zapiekana ze szpinakiem i serem, ryba w cieście francuskim. Klopsy w różnymi sosami (ziolowy, pomidorowym, koperkowym), gęsta zupa jarzynowa z klopsami. Jeżeli nudzą ci się ziemniaki, to mozesz zrobić puree, podać różne rodzaje ryżu czy kasz. Korzystam z bloga, do którego adres ci podałam i z 2 książek i zadarza się, ze przez cały miesiąc obiad się nie powtórzy (oprócz tego, ze robię na 2 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Szpinak z serem i czosnkiem i makaronem penne, pychota :) A jak się jeszcze nie odchudzałam- zapiekanka ziemniaczana, z serem, cebulką, pomidorami, salami i kukurydzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Polacy z tego co widzę gotują bardzo minimalistycznie... tylko tradycyjne potrawy🤔

jest tyle fajnych przepisów w internecie, książek kucharskich czy blogów kulinarnych... ja korzystam z apki Pinterest 👍

jutro gotuje np chilli con carne z kasza Quinoa, takie danie wegetariańskie i jednogarnkowe... 

Od paru lat gotuje zdrowo i szybko, a wiec u mnie nie ma kopytek, pierogów czy gołąbków... miesa tez mało jemy 1-2 razy w tyg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Julci i Antosia

Rosół na rzeberkach z kurczaka.

Potem pieczesz te żeberka a do marchewki z rosołu dajesz 3 łyżki majonezu i mąż ma sałatkę do pracy na 2 dni. jak nie masz piekarnika albo odcięli ci prąd to mieso możesz zrobić w sosie z cebulą.

Pod koniec miesiąca jak z kasą kiepsko kupuję pol kilograma podrobów, gotuje je, miele przez maszynkę z czosnkiem cebulką i starym chlebem, smażę jak kotlety i daje dzieciom z bułką i mówię im, że to hamburger. Wcinają aż im się uszy trzęsą!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123
10 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Polacy z tego co widzę gotują bardzo minimalistycznie... tylko tradycyjne potrawy🤔

jest tyle fajnych przepisów w internecie, książek kucharskich czy blogów kulinarnych... ja korzystam z apki Pinterest 👍

jutro gotuje np chilli con carne z kasza Quinoa, takie danie wegetariańskie i jednogarnkowe... 

Od paru lat gotuje zdrowo i szybko, a wiec u mnie nie ma kopytek, pierogów czy gołąbków... miesa tez mało jemy 1-2 razy w tyg.

 

Wegetariańskie to chyba chilli sin carne, con carne jest z mięsem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Polacy z tego co widzę gotują bardzo minimalistycznie... tylko tradycyjne potrawy🤔

jest tyle fajnych przepisów w internecie, książek kucharskich czy blogów kulinarnych... ja korzystam z apki Pinterest 👍

jutro gotuje np chilli con carne z kasza Quinoa, takie danie wegetariańskie i jednogarnkowe... 

Od paru lat gotuje zdrowo i szybko, a wiec u mnie nie ma kopytek, pierogów czy gołąbków... miesa tez mało jemy 1-2 razy w tyg.

 

 Jak może byc wegetariańskie chili con carne, skoro "con carne" oznacza "z mięsem"? :classic_wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wczoraj robilam kopytka, na dzisiaj tez zostalo ich troche,syn lubi na slodko z cynamonem i smietana a ja z mezem sos z pieczarek cebulki i smietany z koperkiem,piersi z kurczaka pokrojone na nieduze paski,przyprawione i obsypane bulka tarta(usmazone)niechcialo mi sie ich tluc jak schabowe,ibiad byl pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×