Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mironara

Moja opinia i rada dla bezrobotnych

Polecane posty

" pracodawcom z małych i średnich przedsiębiorstw nic nie ułatwia, jakby podatki nie były takie wysokie " A po co płacić wysokie podatki? Są przecież możliwości płacić małe albo i wcale! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vnkdvn
Minoara, powiedz to mojej głupiej rodzinie na czele z matką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinakkkkkkkk
A ja Wam powiem tak Nie narzekajcie!!! bo w Polsce nie jest aż tak źle !! Tak naprawde to bogatych krajów na swiecie gdzie mozna życ w luksucie jest mala garstka a i tak w tych krajach jest wielu bezrobotnych,bezdomnych głodnych itp Jedźcie do Egiptu,libii,iraku ,brazylii czy innych krajów a zobaczycie w jakich to" luksusach" żyją ludzie A co do pracy -sama raczej nie przyjdzie Trzeba ruszyć tyl.ek i chodzić po firmach i pytać a nie wysyłać cv mailem!!!!! Znam wielu przedsiębiorców którzy nigdy by nie ogłosili sie że potrzebują pracownika!!!poprostu czekaja Ja sama od razu znalazlam pracę poszłam zapytałam- zostawilam cv i tego samego dnia do mnie zadzwonili!!! ale jesli ktoś wierzy że wysyłajac cv na ogloszenie zamieszczone np w internecie znajdzie pracę-jest w błędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakkass
ja wysłałem mailem..nie ogłaszali się..prace mam więc nie uogólniaj dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakkass
" ale jesli ktoś wierzy że wysyłajac cv na ogloszenie zamieszczone np w internecie znajdzie pracę-jest w błędzie" ty jesteś w błędzie ...można dostac pracę jeśli ma się doświadczenie wymagane przez pracodawcę i troszkę szczęścia oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maczuga_
moją radą dla bezrobotnych jest własny biznes. Pracy u nas w kraju faktycznie jest nie za dużo a otworzenie firmy wcale nie musi wymagać dużych pieniędzy, tym bardziej że zawsze można postarać się o dofinansowanie. Mój kuzyn założył 2 lata temu małą knajpkę, wprawdzie miał trochę odłożonych pieniędzy ale załatwił sobie też spore dofinansowanie. Najważniejsza jest zawsze reklama na początku. Od razu można go było wyszukać w Panoramie firm, jego strona internetowa pojawiała się na pierwszej stronie i bardzo szybko zaczął zarabiać. Teraz powodzi mu się już całkiem nieźle na pewno pracując u kogoś nigdzie by tyle nie zarobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tego???
Witam, oto moja kariera skończyłam studia mgr inż. zootechnik, skończyłam po dyplomówkę na zarządzaniu, zrobiłam 2kursy (państwowe zawodowy), znam angielskie na poziomie komunikatywnym: po studiach zrobiłam staż w państwówce skierowana z UP byłam tam 6miesiecy(jeden wielki bajzel ale nawiązałam kontakty tj dałam się poznać z dobrej strony i obiecali ze jak będzie miejsce pracy to dadza znać. Po stażu dorabiałam u znajomej w biurze nieruchomości za paliwo i procent od klienta(i ciagle szukałam czegos w zawodzie).Znalazłam prace w zawodzie ale nie z bydłem tylko psami i kotami(pełniłam dosyć odpowiedzialne stanowisko-podawałam leki,pilnowałam jedzenia i obsługiwałam klientów- w brew pozorom naprawdę musiałam wykazywać się wiedzą i umiejętnościami żeby tam pracować). I po ok 15miesiacach od skończenia stażu odezwali się, zebym przyszła bo jest jakas afera i na pewno nikogo z ramienia partii nie zatrudnia bo dziennikarze węszą i mam szanse bo znam temat itd. takim sposobem myślałam ze dostałam fajna stabilna prace (ależ byłam naiwna) najpierw dostałam umowę na 6m kolejna na 1rok a kolejna ... nie na stałe ! tylko też na rok bo weszła ustawo w związku z kryzysem itd.!!! Niestety musiałam zaryzykować i zaszłam w ciąże lata leciały a mąż się niecierpliwił bo wiadomo kiedyś dziecko trzeba urodzić i wychować a właśnie kończyłam 30lat! Po urlopie macierzyńskim wróciłam do pracy i właśnie kończyła mi się umowa której mi nie przedłużyli! Wszyscy mi podziękowali itd. ale niestety panu prezesowi już nikt na rączki nie patrzył i pewnie miał kogoś na moje miejsce i tak pięknie zgodnie z prawem zostawili mnie z małym dzieckiem bez pracy! teraz syn ma 3lata a ja cięgle szukam. Proszę podpowiedzcie co jest nie tak? (przepraszam za literówki i nie dociągnięcia w mojej wypowiedzi ale naprawdę już nie mam siły). Chcę podjąć pracę w zawodzie ale mam same kłody pod nogami moje cv się nie przebija a jak już mnie poproszą to każdy mówi ta przerwa 3letnie już pani wypadła z obiegu... Mąż mówi nie poddawaj się ale ja już straciłam nadzieję, chyba mój los to siedzenie w domu na garnuszku męża - dramat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama robię za stażyste
bo mamy chory kraj , chory rząd co włazi obcym państwom w d**ę a nie dba o własnych obywateli, niestety, a ludzie się kryzysem tylko zasłaniają ,żeby wyzyskiwać dalej i więcej zarabiać, ja jestem na stażu i robię wszystko nawet robotę do domu przynoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od tych wkurzonych ludzi
tak wycierają mordę p********e chamy kryzysem , jak zatrudniają to najchętniej stażystów i wolontariuszy , pracownik za darmo i wyzysk , p********y kraj z zasranym rządem , oni się nie martwią bo w ciągu roku mają więcej niz ty szanowny rodaku się naharujesz przez całe ,życie :( taka prawda rząd to złodzieje a takie szaraki na nich jeszcze robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SAPIENTI proszę o KONKRETY. Piszesz coś jakbyś chciał, a nie mógł i to jest niestety Polski rynek pracy. Jak oferujesz coś takiego to z miejsca podziękuje . WIĘC JAK BĘDZIE Z TYMI KONKRETAMI? Bo jestem bezrobotna już rok, po studiach, jestem jednym słowem, zdesperowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma i nie bedzie
sapienti to ponoć oszust, nie gadajcie z tym burakiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny_pies
popieram przedmówcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny_pies
moja rada jest taka: wyjechaą z tego POJ.EBANEGO KRAJU za granicę, tam znaleźć pracę bez łaski, osiedlić się, nauczyć języka i zapomnieć że na mapie jest taki pop.ierdolony kraj jak polska /celowo z małej litery/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×