Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia891204

zapalenie ucha i goraczka u półrocznego maluszka

Polecane posty

Gość Kasia891204

przed wczoraj wieczorem moj synek dostal goraczki, wczoraj pojechalam do lekarza i okazalo sie ze ma zapalenie ucha i gargla. dostal antybiotyk, na zbicie goraczki podawalam mu nurofen i pomagal kupilam tez paracetamol w czopkach ale za kazdym razem gdy mu podaje zaraz robi kupke. a goraczka nie spada. Juz nie wiem co mam robic co ja zbije to za pare godzin jest znowu wyzsza niz przedtem. ostatni pomiar to 39.4. ile moze to trwac, czy to oznacza ze antybiotyk jeszcze nie zaczal dzialac.. jak zacznie to goraczka minie...? juz nie moge patrzec jak sie meczy...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Przy zapaleniu ucha goraczka czesto sie utzymuje do 5 dni, jezeli po czopku zaraz jest kupa to chyba nie ma sensu podawac. Dawaj nurofen i np calpol to jest paracetamol na zmiane. Jezeli jest taka potrzeba mozna go podawac co 4-6 godzin. Rob oklady, mi lekarz powiedzial zeby tylko nie robic na glowe jak wiekszosc rodzicow bo dodatkowo mozna rozwinac zap. zatok tylko w pachwiny i pod pachami. Antybiotyk najczesciej zaczyna dzialac w drugiej dobie od pierwszego podania niestety. Trzeba to przezyc, my walczymy z tragicznym katarem, normalnie gil po pas i tez niewiele moge zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak moj maly mial katar to czyscilam mu nosek respiratorem a pozniej smarowalam mascia rumiankowa. nie od razu ale pomogla a terz katar byl masakryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Moja ma juz 3 lata wiec mam to szczescie ze jest wiecej preparatow na katar tylko ze tak naprawde g... pomagaja niestety. Przeszlam wiele chorob wirusowych i bakteryjnych u malej i mimo tego tez jeszcze panikuje czasami ale wiem ze trzeba przez to przejsc. Ile czasu dajesz juz antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ,że to trochę straszne , ale dobra jest krótka kąpiel w letniej ( nie zimnej ) wodzie przy wysokiej gorączce - potrafi spaść 1 do 2 stopni. Ja stosowałam przy swoich pociechach tak doradził mi pediatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia30
Tez mi kiedys tak pediatra doradzil ale sie nie odwazylam. Ale pewnie w sytuacji bardzo kryzysowej bym tak zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×