Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak robicie??????????

jak dokładnie robicie rozsadę ogórków?

Polecane posty

Gość jak robicie??????????

właśnie pierwszy raz w życiu biorę się za uprawę ogóków z rozsady , niby tyle się naczytałam i dziś nagle wyczytałam sprzeczne informacje co do poprzednich tzn wszędzie ludzie piszą że robią w dużych ok 400ml kubkach po jedym nasionku a dziś doczytałam że powinno się w taki duży kubek wkładać po 3 nasiona ale co dalej jak włoże 3 nasiona i wszystkie wykiełkują? w jeden dołek na warzywniaku sadzić tę kępkę z trzech nasion bo przecież ogórków się nie pikuje? czy wyraywa się dwie siewki i wyrzuca zostawiają cjedną? a może chodzi o to że w takim dużym kubku sieje się trzy nasiona ale w osobnych trzech dołkach i praktycznie mamy 3 osobne sadzonki z jednego kubka, a czy na warzywniaku lepiej wysadzać do jednego dołka po jednej czy więcej sadzonek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię tak: w jeden kubeczek 400 ml sieję 3 nasionka, każde w swój dołek, potem wysadzam te 3 małe roślinki w jeden dołek na grządce i wiążę do jednego sznurka do góry 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak robicie??????????
ewa dzięki na ciebie zawsze można liczyć ale czy do uprawy takiej zwykłaej bez sznurków też tak dawać , czy nie zrobi się gąszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogórkach i tak zawsze jest bajzel, nie upilnujesz tego dlatego ja robię sobie na sznurki łatwiej jakoś nad tym zapanować i nie podeptać roślin przy zbieraniu ogórasów 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogórki ciężko jest sadzić równo, dlatego warto w rządku i zaznaczyć sobie ja lubię siać w takiej specjalnej macie z dołeczkami a potem do ogrodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat posadzic czy posiać równo to żaden problem, tylko później ciężko łodygi pokierować jakoś sensownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×