Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miniiiiimin

Ile średnio kosztuje zrobienie grilla dla 10 osób?

Polecane posty

Gość miniiiiimin

Chodzimy na grilla do znajomych i rodziny, nie ma zwyczaju, że każdy przynosi prowiant typu kiełbasa, mięso. Goście przynoszą piwa, alkohole i napoje, no i ewentualnie jakieś słodycze, owoce dla dzieci. W tym roku wprowadziliśmy się do własnego domu, sami zaczniemy organizować grille i zastanawiam się, czy taki grill bardzo obciąża rodzinny budżet? bo wiadomo, że jedzenie kosztuje i to sporo. Grille będą na 10-15 osób dorosłych+ dzieciaki, które jak wiadomo nie jedzą za dużo i zapychają się lodami, ciastkami. Ile porcji mięsa, kiełbasy liczyć na osobę? Ja z reguły u kogoś zjem małą kiełbaskę i porcję mięsa np. karkówki, ale ostatnio widziałam w sklepie, że kilogram karkówki to przecież 18 zł za kg. Do tego jakieś sałatki np. gyros, ziemniaczana, pomidory, ogórki, sery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie za 100 zlotych
jak bedziecie wcinac tylko najtansze mieso z wieprza to nie wyjdzie drogo :) do tego koniecznie duzo rzeczy zrobionych z maki i cukru - te tez nie sa drogie :) sa nawet tacy, co parowki robia na grillu. no bo jakbys chciala jakies ciekawsze mieso, typu steki, losos, marynowane piersi kury, tp na 15 osob moze juz troche wyjsc. ale jak kielbasa i karczek ze swinki - bedzie taniusio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grille wcale nie są takie tanie ;) Ja strasznie nie lubię "wydzielonych porcji ". Moim zdaniem najlepiej jest ....jak jest wszystko po trochu.Ja np lubię dobrą kiełbaskę,karkówkę,szaszłyka ,rybkę (idealnie nadaję się pstrąg który jest tańszy niż łosoś) ,do tego lekkie sałaty,warzywa grillowane lub szaszłyki warzywne,soki,piwko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwewqeqweq
kazdy ma inny styl, wie nie ma sensu pytac. ja robię czesto dla 3 osób, i jemy tylko kiełbasę, chleb, ogórki konserwowe, czasem sałetkę, ketchup, piwo albo cola, i nei wychodzi drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helinnka
Takie imprezy to my robimy składkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vb cfff
ja i tak wole grilla, mniej wychodzi niz przyjecie w domu, zrob szaszlyki mieso, pieczarka,papryka-cebulka, skrzyelka tanie a zamarynowane dobre,jakas salatke, karkowke ost kupilam 14 zl kg, mniej sprzatania i zmywania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie za 100 zlotych
tylko pamietaj, ze nie moze byc zadne inne mieso oprocz swininy, ew. najtansze skrzydelka, gdzie polowa to kosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzialas do innych
nażreć się i nigdy nie zainteresowało cię ile to kosztuje a gdy masz zorganizować u siebie wielce zastanawiasz się nad kosztami ? jak najdalej od takich znajomych , moczymorda nosiła alko i wpierd.... na krzywy ryj to teraz płać i płacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że przy obecnych cenach to min 20 zł za osobę i to tak wcale nie poszastasz, bo za 300 zł grill na 15 os to wiadomo duzo trzeba tego, wiadomo, ze latem ceny beda niższe- warzywa, owoce... możesz ceny obniżyć szukając promocji na to co najdroższe czyli mięsko :) w każdym bądź razie dobrze kupic mieso to połowa sukcesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
średnio kiełbasa na promocji kosztuje około 13,00zł i wchodzi około 3 duże laski kiełbasy czyli na 2 osoby liczmy dorosłe. CZyli 5 kg kiełbasy to koszt kiełbasy około 80,00zł najelpiej się złożyć na takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe..........................
tak to jest jak się chodzi do kogoś na krzywy ryjek, ja mam to szczęście (albo co niekiedy nieszczęście) posiadania własnego domu z ogrodem. I wkurzają mnie sytuacje, kiedy ja przygotowuję wszystko od A do Z a przyjdą znajomi z 2 piwami i butelką wody mineralnej, bo tak się zdarzało...Oczywiście to mniej chwalebne wyjątki, bo z większością rodziny i znajomych robimy imprezy składkowe i dla mnie zostaje sprzątanie tylko, no i zakup węgla i takie inne duperele, ale to spokojnie kilka razy w sezonie przeżyję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na ogół takie duże robimy składkowe... o ile można to nazwać grillem, bo mamy piec w ogrodzie. Raczej tylko dla paru osób. W sumie nigdy nie liczyłam. Boczek albo karkówka, minimum pół kg na osobę, żółty ser, chleb, do tego jakaś sałatka albo ogórki małosolne, wino / herbata.... nie wysilamy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MichalinaTuzik
My też zawsze robiliśmy takie imprezy składkowe bo jednak to wszystko trochę kosztuje!Jednak w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji takich imprez i wolimy jechać do Domu Kresowego i u nich zjeść coś grillowanego!Ceny mają spoko a jedzonko jest przesmaczne no i nie trzeba stać i szykowac wszystkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jak wybieram się na grilla to się składamy, albo każdy wie co ma kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×