Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość halankkaa

Jak zrobić na obiad sos dla rocznego dziecka?

Polecane posty

Gość halankkaa

Chciałabym zrobić synkowi sos na obiad do ziemniaczków lub do makaronu ale nie wiem jak to zrobić. Wiadomo że nie zrobię synkowi takiego sosu jak dla siebie . Może któras mama gotuje takie lekkie i delikatne sosy. Są w słoiczkach do kupienia takie gotowe np brokułowy z serem ale wolałabym ugotowac sama. Z góry dzięki za przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidory - najlepiej z puszki - zmiksowac i podgrzac na oliwce, z solą. mozna dodac śnietane, mleko ser zółty, cebule, cukier do smaku, ketchup itp beszamelowy - łyzka masła - roztapiasz, do tego łyzka mąki - miesza sie na jednolitą mase i do tego powoli mleko - ja daje stopniowo, na oko. wychodzi biały gesty sos. do tego mozna dodac tez sera, pieprz, curry - i jest sos ja sosów generalnie nie robie - jem wszystko w sosie własnym - jak dusze mieso to jest ten sos z miesa. Jak wolisz geste to mozna go gara z miesem i tą wodą dodac poł szklanki wody z łyzeczką maki i smietany. duzo smaku daje tez grzybowy sos sojowy (taki ciemny). No i oczywiscie koperek i smietane do kuskusu - taki bardziej esencjonalny rosół (dość dużo, kuskus niemal pływa) + warzywa z rosołu + mięso z rosołu. - do makaronu - tuńczyk z puszki (naturalny) + oliwa z oliwek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam irytującą rodzinke
Brokuła gotujesz, blenderujesz z odrobiną masła i łyżeczką jogurtu naturalnego i przyprawiasz tym co juz wprowadziłas dziecku. Tylko nie koperkiem bo nie pasuje. Ale jakimiś ziółkami moze byc.Albo mozna tez startym serem zółtym jak je juz posypac. Sos pomidorowy to ja robie tak że kupuje pomidory obieram ze skóry po sparzeniu i gotuje do rozgotowania z bazylią i oregano solą i pieprzem i potem wekuje w butelki. No i potem tylko podgrzewam:) lub doprawiam jeszcze raz jak malo doprawione sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żal mi ciotki
Ja robię lekkie sosy choć dzieci już spore. Np blenderuję pomidory, gotuję na wolnym ogniu z ziołami i czosnkiem. Z brokułów-gotuję brokuły, blenderuję, ścieram ser żółty i ogrzewam. Z cukini - podobnie jak brokułowy. Truskawkowy-blenderuję daję truskawki, dodaję jogurt naturalny. Jabłkowo-ananasowy-rozdrabniam w robocie, polewam ryż, posypuję cynamonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
mój dwulatek uwielbia beszamel, można robić w wersji z olejem. Pamiętaj, żeby rocznemu dziecku podawać dużo tłuszczów - masła i oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halankkaa
dzięki kochane przepisy suuper na pewno je wykorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam irytującą rodzinke
Do brokuła śiwtnie pasuje czosnek i cebula-ale jak nie wprowadzals to najpierw moze wprowadz w zupce albo w czyms innym bo w brokułowym sosie mocno czuc czosnek i cebule taby sie twe dziecie nie zraziło:P pamietaj ze czosnek i cebula są bardzo cieżkostrwane dla roczniaka(oczywiście odrobinka nie zaszkodzi aby nie dowalic na maxa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak mam 14 miesieczne dziecko i robie mu typowy obiadek, ziemniaki, marchewka , kurczak, on mi sam jeszcze kawalkow za bardzo jesc nie chce, po za tym jest to suche danie,(roie w parowwarze) to jak mu to urozmaicic sosem, tez moge z pomidorowym albo beszamelem zmiksowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź spadaj.. fajny wątek.. ja też chętnie skorzystam.. Sobie też sosów nie robię: używam albo z torebki, albo ze słoika.. a takiego dziecku nie dam Chętnie bym mu dała makaron z sosem i pulpety z mięsa mielonego.. więc fajnie, że ktoś podał te przepisy. A jaki polecacie do ryżu? Ziemniaki podaję z masłem i jogurtem, makaron czy ryż daję do zup. Czasem daję ryż na drugie danie, ale wtedy mieszam z buraczkami czy marchewką, bo sam to taki suchy mi się wydaje (ja jak jem ryż, to zawsze sobie robię sos pieczarkowy z torebki), ale tego roczniakowi nie podam. Coś do ryżu polecacie? _ nie mam blendera, a tutaj wszystko prawie się z jego użyciem robi :( tak mi ten sosik brokułowy podpasował.. myślę, że jak dam zupę z dodatkiem mięsa, to na drugi danie może być makaron z brokułami polany tym sosem brokułowym.. ale jak te brokułu zmiażdżyć bez blendera? ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uzywam albo z torebki albo ze sloika-brawo mamusiu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy jemy za malo owocow
biały sos - jogurt naturalny plus zioła. czerwony - pomidory z puszki, odrobina soli morskiej, świeża bazylia. Sos z dyni na słono - pieczona dynia, świeża bazylia, koperek, odrobina soli, jogurt naturalny. sos z dyni na słodko - pieczona dynia, odrobina miodu lub syropu z daktyli, łyżeczka śmietany. Poza tym robię bardzo dużo słodkich sosów z owoców - można dodać do ryżu, owsianki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A doczytałaś w ogóle?? DLA SIEBIE//// Dziecku gotuję warzywa, mięso, zupy... bez kostki rosołowej itp.. lekkie i zdrowe... dlatego fajnie, że ktoś podał przepisy.. na proste, zdrowe sosy.. _ A Ty się doucz analfabetko czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha ty jestes analfabetka.Nawet jak sosy z torebki robixz DLA SIEBIE to i tak kiedys dziecku je zaserwujesz i teraz mozesz srac wmajtole i sie podniecac zdrowymi przepisami na sosy.To co masz w swojej glowie i tak dziecku przekazesz.Wyobraz sobie,ze zdrowe gotowanie to nie tylko robienie czegos na odpieprz czyli gotowanie zdrowe dla malego dziecka. To styl bycia i zycia a nie tylko chwilowa podnieta.Ale zapewne tego nie zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale może ja nie mam ochoty zdrowo jeść??? co?? smakuje mi łowicz ze słoika to będę go jadła.. smakuje sos z torebki- będę go jadła.. lubię kurczaka z kfc, będę go jadła! Zabronisz mi? Teraz daję dziecku to, co powinno jeść.. Jak będzie starsze to będzie jadło różne rzeczy.. i o ile może dostanie kurczaka robionego w woreczku, czy pizzę, to nie kupię raczej: owocowych jogurtów, żadnych tam danonków, monte, kinder kanapek itp. Dziecko będzie jadło raz zdrowsze dania, raz gorsze.. Co z tego, że ja mu kupię dobrą wędlinę, twaróg zrobię na jogurcie czy dam parówkę z szynki, a owoce wymieszam z jogurtem naturalnym.. a soki dostanie domowej roboty..skoro w przedszkolu dostanie twaróg na śmietanie, najtańszą śmieciową parówkę czy pseudoowocowy jogurt. Dzisiaj nie da się jeść zdrowo to raz.. a poza tym: nie każdy tego chce. Ja jem to, co lubię i już..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne przepisy.. dzięki.. :) _ a co polecacie dla dziecka do kaszy gryczanej? (mięso będzie z kurczaka pieczonego w woreczku- bez skórki). Sos pomidorowy z kawałkami pomidora będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpis baby ktora tak sie wpieprza w zycie to jakas idiotka,nawiedzona typowa POLKA ktora najchetniej urzadzilaby zycie innym i wszyscy maja tak jak ona jesc zenada ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awronka
Przepraszam ale jest to wątek o przepisach dla dzieci. Kto co lubi, jak je i gdzie kupuje niech zachowa dla siebie! Zamiast pisać o doświadczeniach kulinarnych sie obrażacie. Najważniejsze są dzieci. Żeby zjadły smacznie i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,po co te wyzywanie?kazdy robi na co go stac,!dajcie jakies przepisy lub pomysly na sosiki dla rocznego dziecka i jakie miesko moge dac?oczywiscie prosze nie podawac jakis kostek lub przypraw farbowanych i smakowych calkowicie naturalne moze ktos robil juz z gory dziekuje i pozdrawiam Mamy z maluszkami!!!!!!Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lekki sos
Ja robie Sosiki pietruszkowe .,szpinakowe,koperkowe,pomidorowe ,na rosolku z warzyw i kurczaka .rosol slabo przyprawiam , gotuje, jak jest gotowy i chlodny rozlewam do malych pojemnikow i mroze (w ten sposob mam zawsze baze na sos pod reka ). W malej ilosci wody gotuje drobno posiekana pietruszke i gotuje tak z max 8 minut potem blenderem rozcieram badz na sitku z drobnymi oczkami ,na koniec do daje rosol -jak sie zacznie gotowac dolewam make rozrobiona zodrobina wody(nie przesadzajcie z iloscia maki sos Musi byc lejacy) po czym energicznie mieszam i gotuje Minute .W ten sposob robie kazdy z wyzej wymienionych sosow. Moje dzieci je jedza ze smakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grosszka88
Koperkowy albo pomidorowy. U mnie dzieci od małego są pomidorowe :) Najczęściej kupuję dobrej jakośc***assatę z primo gusto i to jest baza do sosów i zup. Jest smaczna, pachnąca i bez chemii. Koperkowy sosik robię zazwyczaj do klopsików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast kurczaka kup indyka. U mnie w sklepie można dostać skrzydełka z gesi i kaczki. Naprawdę kurczaki sa faszerowane antybiotykami. Pewnie inne ptactwa tez :( ale pulpety z mielonego indyka z marchewka moje dzieci wcinają. Gotuje je na lekkim bilionie i podaje np z ziemniakami lub kasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×