Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mirabellaaaaaaaa

własnie wróciliśmy z kursu przedmałżeńskiego

Polecane posty

Gość mirabellaaaaaaaa

Nastawienie miałam średnie, myślenie - chyba jak kazdy ze co taki ksiądz moze wiedziec itp... A tu taka niespodzianka! Jestesmy zachwyceni! Księża jak normalni ludzie, zaczeło się o 9 skonczylo o 15 jutro jeszcze tylko msza i potem rozdanie zaświadczeń. Każdemu polecam w Kielcach kurs na Karczówce!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yło
ja nie uczestniczylam w tym kursie na Karczowce ale slyszalam wiele pozytywnych opinii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppychaczka
mi się też podoba jak ktoś konia wali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma sie czego bac
Ja też mam pozytywne wrażenia ze swojego kursu, mimo że nie robiliśmy kursu weekendowego, tylko normalny. Było 5 spotkań po ok. pół godz. do 40min. Ksiądz 2 lata starszy od nas, mówił konkrety, trochę pożartował. Sporo ludzi się negatywnie nastawia, bo krążą dziwne historie na temat tych kursów. Z poradnią rodzinną też nie mieliśmy problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja.cie.krece
Ale zastanówcie się, po co wam te kursy? Ksiądz was życia nauczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppychaczka
konia walić ksiądz nauczy,loda robić tez nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma sie czego bać
Byłaś na takim kursie? Jeśli uważasz, że uczą tam życia to się grubo mylisz. Jestem katolikiem i właśnie dlatego nie tylko muszę przed ślubem kościelnym, ale też CHCĘ odbyć takie nauki. Myślicie, ze księża uczą tam jak żyć w małżeństwie, jak wychowywać dzieci czy coś w tym stylu? Od tego są poradnie rodzinne. Nie wszyscy księża są tacy sami, ale wrzucacie ich do jednego worka podobnie jak wszystkich katolików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie w ogóle instytucja kościoła katolickiego jest nie do przyjęcia, dlatego tez totalną abstrakcją jest coś takiego jak nauki przedmałżeńskie. Nawet jak nie uczą tam was życia, to raczej niczego sensownego również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabellaaaaaaaa
ja tez tak myslalam "czego moze nauczyc mnie ksiadz" i nie jestem osobą religijną ale takie myslenie to najwiekszy bląd! Najpierw wezcie udział a potem sie wypowiadajcie bo nie macie pojecia czym jest taki kurs i o czym jest tam mowa! Nikt nikogo nie uczy zycia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem katoliczką, ale na
nauki nie chodziłam przed ślubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma sie czego bac
"Niesensowne" jest wypowiadanie się w tej kwestii osób, które właśnie z kościołem mają niewiele wspólnego. Ale te osoby mają zawsze najwięcej do powiedzenia na temat kościoła :-) Ale cóż, fajnie jest czasem pośmiać się z katolików żeby się trochę dowartościować i "unowoczesnić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem katoliczka i nie uczeszczalam na taki kurs bo w naszej wierze zupelnie nie ma czegos takiego :) ale nie ukrywam ze gdyby byly to z checia bym poszla nawet z czystej ciekawosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę_szczery...
Kościół katolicki jest zdemoralizowanym pasożytem żyjącym kosztem społeczeństwa na którym pasożytuje. Dzisiejsze oblicze kościoła katolickiego jest wynikiem wymuszonych zmian spowodowanych wcześniejszą reformacją a dzisiaj bojkotem. Jedno z pierwszych Państw europejskich które przyjęło chrzest zwane z tego powodu córą chrześcijaństwa Francja, dzisiaj odchodzi od szkodliwych nauk kościoła obecnie we mszy uczestniczy ok. 8% społeczeństwa Francji czyli prawie nikt kościoły są puste podobnie dzieje się w Hiszpanii która w jeszcze latach 70-tych była ostoją katolickiego zaścianka tak jak dzisiaj Polska. Nie ma moi drodzy nic bardziej szkodliwego i niebezpiecznego jak fanatyzm. Historia pokazała do czego potrafią doprowadzić rządy Kleru i temu należy zapobiegać krytykując hipokryzję tej instytucji. Drodzy łatwowierni rodacy drogie owieczki żeby nikogo nie obrazić i nie napisać barany, choć w stadzie owieczek zawsze jakiś baran się znajdzie. Nikt nie powinien się obrażać wszak księża powszechnie używają tego określenia „paście owieczki moje nawet się z tym nie kryją mówią wam to w oczy a wy nic, przez grzeczność nie dodają barany ale nazywają was parafianami, co znaczy to słowo wystarczy sprawdzić w dowolnej encyklopedii. Pozwolę sobie zacytować słownik języka polskiego - „parafianin - człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony, tępak, pot. idiota- tak mówi encyklopedia, więc nie ma się, co obrażać Więc drodzy parafianie jesteście oszukiwani przez waszych pasterzy. Jesteście od wieków bezczelnie oszukiwani przez Kościół. Oszukiwani ogłupiani i poddawani ciągłej manipulacji i mistyfikacji, cel oszustwa jest jeden i ciągle ten sam niezmienny od wieków władza, przywileje i pieniądze dla bogów czytaj urzędników kościelnych, tak dla Bogów, bo za takich się uważają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę_szczery...
Jezus Chrystus, na którego urzędnicy kościelni się powołują to postać fikcyjna nigdy nikt taki nie istniał. Postać ta została stworzona na potrzeby nowej Religii a Bogiem został w wyniku głosowania na Soborze w Nicei w 325 roku przed tym Soborem legendy o Jezusie mówiły o nim, jako o dobrym człowieku, Jezus został Bogiem z inicjatywy cesarza Konstantyna i jego urzędników, który upaństwowił wierzenia ówczesnych „chrześcijan pisze w cudzysłowie, bo wówczas jeszcze ta nazwa nie istniała, ale dla uproszczenia nazywam ich „chrześcijanami. Biblia święta księga w kształcie, którą obecnie znamy to również dzieło urzędników cesarza Konstantyna zebrali oni i uporządkowali liczne żydowskie mity i legendy i bajania, których było znacznie więcej niż te, które obecnie znamy z biblii podobnie było z ewangeliami również było ich znacznie więcej niż cztery biblijne, pozostałe zwane apokryficznymi nie nadawały się do świętej księgi nowej religii, bo albo się nawzajem wykluczały albo były tam treści tak mocno kontrowersyjne nieprawdopodobne lub głupie, że w świętej księdze nie mogły się znaleźć. To urzędnicy Konstantyna oceniali teksty i to oni decydowali, co jest „natchnione przez Boga a co nie i tak naprawdę to oni są twórcami biblii. Na istnienie takiej postaci jak opisywany w ewangeliach Jezus Chrystus kompletnie brak dowodów historycznych osoba opisywana w ewangeliach naprawdę nigdy nie istniała, a same Ewangelie to zwykłe wyznania wiary, które powstały w II wieku napisane przez nieznanych autorów i niemające nic wspólnego z prawdą historyczną. Wasze trudy drogi krzyżowe, pielgrzymki do świętych obrazów, klękanie przez Jezusem z drewna lub piaskowca, modlitwy, psalmy, koronki, litanie, Jerycha różańcowe, procesje jęki, zawodzenia prośby zdrowaśki, posty, umartwienia, ofiary pieniężne na tace i do skarbon są daremne. Wszystko to strata czasu i pieniędzy. Nie ma żadnego nieba i piekła. Nie ma żadnego czyśćca. Nie ma żadnego Jezusa i Maryi, którzy cokolwiek u kogokolwiek dla was wyproszą. Wszystko to lipa fikcja jak mówią młodzi ludzie ściema. Wiara katolicka oparta jest na tradycji i ma niewiele wspólnego z rzeczywistości a często nawet i z sama biblia, na którą się powołuje. To wszystko to są mity, zabobony stara tradycja plus kościelna gigantyczna mistyfikacja. Malujecie jajka na Wielkanoc, bo babcia tak robiła stawiacie choinkę, bo babcia stawiała wierzycie w gusła, bo babcia wierzyła i przekazała wam stare egipskie mity i legendy zresztą nawet nie Egipskie a sumeryjskie przetransponowane do nowej religii. Księża o tym wiedzą i sami nie wierzą w te bajki, ale wam nie powiedzą, bo nie jest to w ich interesie, bo niby, co mieliby zrobić iść do fabryki na taśmę produkcyjną? Taką drogę życiową wybrali. Zanim się zorientowali, jaka jest prawda weszli w to tak głęboko ze teraz nie mają już wyjścia muszą pchać ten karawan za wszelką cenę. Ksiądz po 6 letnim seminarium potrafi tylko odprawiać mszę i spowiadać nic innego nie umie i do żadnej roboty go nikt nie przyjmie chyba ze na budowę, jako pomocnik murarza albo do sprzątania. A tak jak są łatwowierni to pomacha taki rękami poplecie coś w niedzielę często na kacu po sobocie i te 20 tyś na miesiąc wyciągnie na taśmie w fabryce musiałby z 10 etatów mieć żeby tyle zarobić. Zresztą 20 tys. to żadne cudo sa parafie bogate gdzie można i 50 tys. zarobić a jak jest jakaś inwestycja np. budowa nowego kościoła, remont dachu czy odnawianie ołtarza to dużo więcej jest pretekst do zbierania kasy księdza przecież nikt nie rozlicza nikt mu rachunków nie sprawdza, co powie to jest traktowane za dobrą monetę, a to z reguły zawsze kłamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę_szczery...
Księża twierdzą, że sa pośrednikami pomiędzy Bogiem a ludźmi i że to właśnie sam Bóg powołuje człowieka do tej misji tak się tłumaczy wam owieczkom, że ksiądz ma powołanie, aby nim być a otrzymał to powołanie bezpośrednio od Boga, bo to Bóg wybiera sobie sam współpracowników do pośrednictwa. Skoro tak jest a wy w to wierzycie, że tak jest to, dlaczego Bóg wybiera sobie na pośredników pedofilii, homoseksualistów, choć sam jest przeciwny homoseksualizmowi podobno? Dlaczego wybiera sobie na pośredników naciągaczy, cudzołożników, czyżby nie wiedział, kogo wybiera do współpracy? 30% Księży to homoseksualiści, choć kościół oficjalnie homoseksualizm potępia to w kościele istnieje homoseksualne lobby, kolejne 50 % księży to cudzołożnicy żyją w nieformalnych związkach, w których maja dzieci, czyli w tzw. Konkubinatach kościół oficjalnie zabrania takich związków, jako niesakramentalne, ale księży, którzy żyją w konkubinatach toleruje. Najlepsi klienci agencji towarzyskich to właśnie księża wśród księży zboczeńców pedofilów jak wykazały badania jest ponad 10 razy więcej niż w pozostałej części społeczeństwa 0,3% w społeczeństwie zdrowym i 4,1 % zboków wśród chorego kleru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę_szczery...
Czemu wasz Bóg wybiera na swoich współpracowników ludzi, którzy nie przestrzegają norm i zasad których sami nauczają i które podobno pochodzą od Boga czyżby Bóg nie wiedział, kogo wybiera do współpracy ? Wszak podobno jest wszechwiedzący. Czy człowiek który mieni się nauczycielem norm moralnych nie powinien być przykładem ich stosowania ? A może prawda jest inna nikt nikogo nie wybiera a może nie ma żadnych pośredników może to tylko zwykła ściema jak mówi młodzież. Może to tylko zwykła mistyfikacja zwykłe oszustwo. Nie dajcie się nabierać na egipskie bajki, zacznijcie myśleć samodzielnie. Popatrzcie na postępowanie księży, czy oni boją się jakiegoś boga? Czy gdyby się bali to ich życie by tak wyglądało? Nie boją się, bo w niego nie wierzą. Życie katolickiego księdza to ciągłe udawanie, ciągłe kłamstwa, mataczenie lawirowanie i gigantyczna hipokryzja. Czy gdyby byli uczciwymi ludźmi ukrywaliby pedofilów w swoich szeregach? Uczciwy człowiek nie ukrywa przestępcy ,nie tuszuje jego złych czynów. Uczciwy człowiek napiętnuje zboczenia seksualne i usuwa zboczeńca ze swojego środowiska a nie ukrywa i przenosi do innej parafii, aby zatrzeć ślady i uciszyć skandal. Zwykły przeciętny Kowalski jest dużo bardziej prawym i wrażliwym człowiekiem od niejednego księdza. Ludzie nie dajcie się robić w jajo, społeczeństwa w europie zachodniej już dawno to zrozumiały Polska jest ostatnim bastionem katolickiej ciemnoty i panowania Watykanu. Zastraszyli was i żerują teraz na tych waszych lękach. Wmówili wam, że jak nie będziecie w niedzielę na mszy to spotka was kara od Boga teraz na ziemi i potem po śmierci. Wodzą was za nos zamieniając wasze lęki na gotówkę. Każda religia katolicka również to manipulacja strachem i winą, winni jesteście zawsze tak głosi doktryna kościelna, każdy jest grzeszny, czyli winny i ciągle i ciągle musi przepraszać i płacić za swoje grzechy i odpusty im częściej tym lepiej dla was i waszej duszy, której istnienia nikt nie udowodnił, ale co tam z dowodami jak jest ślepa wiara to, po co dowody. Wmówili wam, że kościół jest wam niezbędny do życia, ale prawda jest inna to wy jesteście potrzebni kościołowi do życia. Jesteście jego krwioobiegiem jego dawcą życia, żywicielem w przenośni i dosłownie. Bez waszych pieniędzy kościół padnie i nawet trójca święta i wszyscy święci na czele z JP II go nie uratują. Kościół bez waszych pieniędzy nie istnieje. Kościół istnieje tylko po to by żywić się waszymi lękami i zamieniać je na gotówkę. Cała instytucja kościelna pasożytuje na społeczeństwie oraz na państwie Polskim. Ciągnie pieniądze skąd się tylko da. I zawsze im mało i ciągle trzeba jeszcze trochę więcej. Katolicki Bóg jak twierdzą księża jest wszechmocny wszystko potrafi, ale z kasa mu jakoś nie idzie ma z tym problem i żąda jej od was. Aż trudno uwierzyć ze taka prosta manipulacja jest tak skuteczna i działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma sie czego bac
Każdy mężczyzna może zostać księdzem, niekoniecznie mając do tego powołanie. Niektórych księży powołuje Pan Bóg, a inni wybierają się sami, dlatego, że jak głosi nasza religia człowiek ma wolną wolę. Dlatego pedofil może zostać księdzem, bo to jego wolna wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja.cie.krece
"Niektórych księży powołuje Pan Bóg" xxx Skąd wiesz? A może powołał ich Latający Potwór Spaghetti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma sie czego bac
Nie wiem, tylko wierzę. Ty wierzysz, że Boga nie ma, ja wierzę, że jest. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

jaka cena kursu ?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 27.04.2013 o 18:44, Gość mirabellaaaaaaaa napisał:

Nastawienie miałam średnie, myślenie - chyba jak kazdy ze co taki ksiądz moze wiedziec itp... A tu taka niespodzianka! Jestesmy zachwyceni! Księża jak normalni ludzie, zaczeło się o 9 skonczylo o 15 jutro jeszcze tylko msza i potem rozdanie zaświadczeń. Każdemu polecam w Kielcach kurs na Karczówce!!

Jaki koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×