Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
*Barbiotka*

prezenty dla nauczyciela

Polecane posty

Gość pppfffffffffffffffffff
12zł załujesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako nauczycielka
z 25-letnim stażem swierdzam z cała stanowczością, że nauczyciele mają głęboko w nosie żenujące prezenty ( np bizuteria o zgrozo) a jesli miałby to byc upominek na pamiatkę jeśli klasa kończy cykl nauki to-jeśli już- najstosowniejsza jest książka z wpisem wszystkich wychowanków + kwiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsdfsf
jestem nauczycielka-liceum, gimnazjum. Wkurzaja mnie prezenty od uczniow. Rozumiem kwiaty na zakoncznie roku i koniec. Ale bony, upominki- bez przesady - uczenie to moja robota ( w moim przypadku smiem twierdzic, ze powolanie)i nie powinno sie wynagradzac tego upominkami(bo czego przez to naucza sie dzieci?-ze trzeba dawac lapowki?) Ale wyobrazcie sobie stojaca przede mna niesmiala dziewczynke - 15letnia, ktora przygotowalam do konkursu i ktorej udalo sie ten konkurs szczesliwe zakonczyc. Dziecko przynioslo mi reklamowke (akurat kawa i slodycze)-ja zapieram sie, ze nie chce, bo nie o to chodzi a dziewczyna prawie,ze palcze (bo mama kazala dac). Obie wiemy ze jest to niestosowne. Jesli nie wezme dziecko poczuje sie urazone, jesli wezme ja bede miala wyrzuty sumienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiaty
kwiaty wystarcą choć muszę pryznać ,że w liceum miałam taka swietna polonistke cała klasa ją uwielbiała i gdy dowiedzieliśmy się ,e po 2 klasie nie będziemy mieć z nią zajęć bo się przeprowadza to na pamiątkę i w podziękowaniu kupiliśmy jej łańcuszek z ładną przywieszką i grawerem z tyłu. Początkowo mówiła ,że to nie wypaa ale powiedzieliśmy jej ,że to od całej klasy jednomyślnie chcącej podziękować jej za te dwa lata i aż się wzruszyła jak to usłyszała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o samą kwotę. Ale o całokształt. Raz że to nie zgodne z prawem dwa próba narzucenia własnej woli a trzy, że nauczyciel i skarbniczka to koleżanki, więc śmiem podejrzewać, że machlojka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 2007 r. nauczyciele są funkcjonariuszami publicznymi. Obowiązuje ich artykuł 228 kodeksu karnego: "Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przedszkolu u mojego dziecka prezenty dla pracowników są zabronione, ku wielkiemu żalowi niektórych rodziców :p pracownicy mają rocznie dwie imprezy darmowe, razem z rodzicami...z tym że my płacimy za wstęp :) i jakieś tam premie na koniec roku. To prywatne przedszkole i takie zarządzenie obowiązuje :) Tyle że mi nie chodzi już o to czy dobrze czy źle kupować prezenty, tylko o to, że baba daje 12 złotych, ale żałuje prezentu za 300 złotych tak jakby to szło z jej kieszeni :o i to mnie śmieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauczycielka z klasą ;-)
Bywają nauczyciele wyjątkowi, którym chcemy jakoś szczególnie podziękować, to miłe, że młodzież tak zorganizowała pożegnanie nauczycielki. Co do słodyczy za konkurs - rodzice mojego laureata przynieśli mi podziękowanie w formie dyplomu i różę - bez reklamówek ;-) Może się mylę, ale w dużych miastach, dużych szkołach nie ma takiego noszenia reklamówek, ja przynajmniej się z tym nie spotykam ani u siebie, ani u dzieci w szkole. A moja przyjaciółka z wiejskiej szkoły jak mi opowiada co się u nich dzieje to aż nie wierzę ;-) ostatnio np. bardzo "słaby" uczeń przyniósł do szkoły kilka bukietów tulipanów i dawał paniom z okazji wiosny, a wychowawczyni powiedział /szczerze/, że mama mu kazała i powiedziała, że żeby nie to, że on taki słaby i rozrabia to nie musiałaby wydawać "stówy" na kwiatki dla Pań ;-) Nie wygłupiajcie się dziewczyny z tymi prezentami dla pań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"o 12 złotych robić aferę" "Tyle że mi nie chodzi już o to czy dobrze czy źle kupować prezenty, tylko o to, że baba daje 12 złotych, ale żałuje prezentu za 300 złotych tak jakby to szło z jej kieszeni" tak na marginesie, to GDZIE napisałam, że dam 12 ale żałuję 300 z "nie mojej" kieszeni ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woli ścisłości, na te 300 zł składałoby się ( choć się nie złoży) też mój wkład. po prostu mnie nie lubisz i wypisujesz pierdołki dziewczyno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram autorkę mnie nikt nie
daje prezentów a oni nawet wakacje mają wolne paranoja u mnie tez zbieraja na....mikrofalowke bo pani mówiła ze nie ma :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram autorkę mnie nikt nie
a kingafankastefanka wsadza zawsze swoje pierdoolenie tam gdzie nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co sie
takiego niby stanie jak nauczyciel cos dostanie?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę żeby coś przeczyło samo sobie :) widocznie musiałaś źle zrozumiem. W każdym razie Ty dajesz 12 zł i na tym się skup. Co do nielubienia to z niczym nie kojarzy mi się Twój nick, więc nie wiem skąd ten pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katpio123
W dzisiejszych czasach, kiedy tak częste są oskarżenia o łapownictwo, tak drogi prezent może być dla nauczyciela krępujący. U mojej córki w klasie robimy dla pani fotoksiążkę. Płacimy 25 zł a prezent piękny i na lata. Wybraliśmy zdjęcia z całego roku i sami zaprojektowaliśmy książkę (http://www.pixbook.pl/schoolbook). Wyszła świetnie i pani na pewno będzie wzruszona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śmiało możecie dawać nauczycielom czy lekarzom jest to przyjęta forma podziękowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prezent do 200 złnie jest traktowany jak łapówka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyżej w postach wypowiadała się nauczycielka i sami zauważcie, iż sugerowała, że najlepszym prezentem jest fokoksiążka ze zdjęciami uczniów i ich podpisami. http://www.pixbook.pl/schoolbook tu można bardzo tanio zamówić i samemu ułożyć format i układ zdjęć, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupiliśmy tylko wychowawczyni. Zlożyliśmy się na obraz na płótnie od DCN Gallery http://www.dcngallery.pl/. Ja byłam odpowiedzialna za wybór i wszystkim się podobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marina33
Ja również uważam, że prezenty typu bony na biżuterię , to zdecydowanie zbyt drogie upominki dla nauczyciela, zdecydowanie lepiej dać coś, co będzie pamiątką dla wychowawcy, jak na przykład taka fotoksiążka http://www.pixbook.pl/schoolbook ze zdjęciami całej klasy , na przykład z wycieczek czy różnych uroczystości, na pewno wywoła to wzruszenie u wychowawcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Hmmm... dla nauczyciela na zakończenie roku zawsze kupowałam kwiaty ale myślę, że o wiele fajniejszym prezentem byłaby foto książka z http://www.pixbook.pl/schoolbook Do tego kwiaty i jakieś czekoladki, powinno być super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×