Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wikss

Moje akwarium- Co dalej?

Polecane posty

Witam! Kilka lat temu miałam akwarium i po posiadaniu psa, myszy i świnki(wszystkie niestety zdechły oczywiście nie przeze mnie pies miał padaczkę mysz zmarła po nieplanowanym porodzie (kupiłam już jak była w ciąży) a świnka miała wadę wrodzoną) postanowiłam wrócić do akwarium. Posiada to stare(w idealnym stanie) wys.33cm. szer.30cm i dług.60cm. jest z pokrywą i oświetleniem. Mam nadzieję ze znajdę, ale jeśli tak to posiadam także filtr i grzałkę. Problem leży jedynie w tym , że gdy posiadałam rybki byłam dzieckiem. Więc pytanie brzmi od jakich rybek zacząć( najlepiej gdyby były proste w hodowli i efektownie by wyglądało gdyby w akwarium buł tylko jeden rodzaj) oraz jak wyposażyć akwarium (niekoniecznie pod ten jeden gatunek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup piasek i rośliny. Potem z ryb mieczyki, molinezje i gubiki. Kiryski na dno i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiryski? żeby syf w tym piachu robiły? glonojada na szybę, a z rybek innych to bym polecała stadko neonków inesa albo ew. mieczyków, są w róznych odmianach kolorystycznych chociaż ja uwielbiam prętniki, tez jest kilka odmian, ale to za małe akwarium dla tych ryb chociaz mieczyki też duze rosną... tak, zdecydowanie neonki byłyby najlepsze do małego akwa co do sprzętu - grzałka musi byc nowoczesna, z termostatem, żeby nie bawić się w kombinowanie ze stała temperaturą wody, napowietrzanie - kostka jest najlepsza odkurzacz jeszcze trzeba kupic i skrobaczkę do szyb na tył akwa ścianka albo tapeta (wszystko do kupienia w sklepie), na dno część piachu, część kamieni, wszystko trzeba wysterylizowac (gotowanie albo wyparzanie w piekarniku) rośliny prawdziwe, nie plastikowe, niewielka wymiana wody raz na m-c, sprzątanie raz na tydzień i juz można sie cieszyć obserwacjami życia podwodnego : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×