Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wątpliwości_naszły_mnie

Lepiej mieć pokój z kuchnią 33m2 czy dwa pokoje?

Polecane posty

Gość wątpliwości_naszły_mnie

Obecnie mam pomieszczenie do zaprojektowania, które ma 33m2 (nie wliczam w to metrażu łazienki). W mieszkaniu będę mieszkać sama. Pytanie brzmi: Czy lepiej na przestrzeni 33m2 mieć jeden pokój z aneksem kuchennym, czy mieć sypialnię 11m2 i pokój z aneksem kuchennym 22m2 Jest coś magicznego w dużej przestrzeni, ale z drugiej strony nie wiem jakbym się czuła bez kącika sypialnianego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koiuhug
ja bym wolała dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laloli___
2 pokoje lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie uwierze, ze
ja mieszkam na takim metrazu - mam dwa pokoje ;) i nie wyobrazam sobie innej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości_naszły_mnie
Ja też myślę tak jak Wy, tylko wszyscy wokół suszą mi głowę, że źle robię że zamykam przestrzeń, że aneks kuchenny na tak małym metrażu spowoduje że to będzie duża kuchnia blablabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wyobrazam sobie, ze np wpadnie ktos ze znajomych a tam rozbeblane wyro. a w sypialence mozesz miec balagan i nikt nie widzi. zreszta juz nawet mniejsza o znajomych, ja bym czula dyskomfort ze musze spac i robic wszystko w jednym pokoju. nie ma gdzie uciec, ze tak powiem. nie wiem czy wiesz o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości_naszły_mnie
Dokładnie wiem, o co Ci chodzi :) Też wyznaję taką filozofię. I też byłoby fajnie nie mieć wszystkiego na wierzchu. A taki metraż już na 2 pokoje pozwala, kuchnia nie jest dla mnie aż tak ważna. Tylko niestety sypialni nie da się podzielić inaczej niż 11m2, ale ok 20m2 na drugi pokój mi chyba wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości_naszły_mnie
Moi drodzy, nawet jeśli pokój z kuchnią miałby 19m2 też byłoby ok? Bo te 22 to z połączonym przedpokojem liczyłam, a 19m2 to jakiś apartament nie jest... Nie wiem czy sypialnię robić jak najmniejszą czy taką żeby mi się do niej wszystko mieściło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może zasłonić czymś tylko łóżko? skoro masz mieszkać tam sama, to i tak nikt Cię nie będzie oglądał w pościeli, a jakiś parawan, przesuwne panele, zasłony dałyby odrobinę przytulności, żebyś śpiąc sie nie czuła jak w sali gimnastycznej 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjhhu
ja wynajmuję mieszkanie 34 metrów i jest oddzielna sypialnia - wchodzi łóżko szafka przy łóżku i podwójna większa szafa przy ścianie. Sporo rzeczy upchniesz i nie musisz składać wszystkiego jak ktoś przychodzi tylko zamykasz drzwi. Salon nie jest megawielki ale przy odpowiednim ustawieniu i doborze mebli mógłby wyglądać w miarę. Nam się w dwójkę dobrze mieszka. Polecam 2 pokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości_naszły_mnie
a jakiej wielkości łóżko byście mi polecały? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zrobiła dwa - nie miewasz gości? I jakąś taką zabudowę, że łóżko się rozsuwa, stół składa czy wysuwa ze ściany, szafy wiszące (w tej sypialni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości_naszły_mnie
Miewam gości miewam, tylko przestrzeni mam nie za wiele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz sobie nawet walnąć klitkę z szafami wiszącymi, rozkładanym stołem w razie potrzeby i materacem 180x160 - drzwi rozsuwane Jakby było wysokie mieszkanie, antresola Ja wolę więcej pokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Btw spróbuj zagadać jakąś studentkę architektury wnętrz może Ci doradzi w miarę tanio coś na co nie wpadłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości_naszły_mnie
Dzięki za wszystkie rady ;) łóżko to pewnie max 140x200 zrobię, jeśli mi wejdzie a jak nie to może 120 ale to chyba dość małe jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 m2 ja mam i 2 pokoiki. Jakoś lepiej to ogarnąć jak są 2 pokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×