Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niebawem zamężna

W czym do ślubu cywilnego?

Polecane posty

Gość niebawem zamężna

Jakie sukienki polecacie? Macie może jakieś strony? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebawem zamężna
Nie pójdę w takiej sukni do cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego, dlaczego
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PointRed
To w czym problem ? Kup sobie garniak damski i finito .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukkicz
możesz iść w czym chcesz, nawet w białej sukni, przecież to jest suknia ślubna a nie kościelna... Ja też brałam ślub cywilny i na tą okazję wybrałam klasyczną suknię wieczorową w kolorze fuksji, do tego miałam czarnę etolę. Jeśli nie chcesz białej sukni, szukaj sukien wieczorowych i wizytowych, takie będą odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londynianka23
do cywilnego nie szłabym w takiej sukni, typowo ślubnej, kościelnej. Zależy o Twojego wieku, upodobań, czy długa, czy krótka, prosta, wymyślna, biała czy inna... ale np. http://www.weddingplanner.w8w.pl/SUKNIE/SUKNIE%20NA%20%C5%9ALUB%20CYWILNY/slides/d_17164.jpg http://forum.portalflorystyczny.pl/gallery/forum/1314634752.jpg http://www.classa.com.pl/img/ladybird/big_31067_IvorySilver_01.jpg http://m-7.m.staticedi.com/c/c9e/a33f0_m_950_600_0_0_0_0_0_0_0_c9e47f70d31acbb59df0fdb5f5d268c3.jpg http://imageshack.us/photo/my-images/114/7011whtlemonsh6.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebawem zamężna
No właśnie chodzi mi o suknie wieczorowe i myślałam, że teraz ludzie są w miarę mądrzy w dobie kryzysu i jak zamierzają brać tylko cywilny, to nie odpieprzają się jak stróż w boże ciało :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londynianka23
albo własnie typowo wieczorową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdhggyy789
ale jak nie chcesz odwalać się jak stróż w boże ciało, to w czym problem? wystarczy iść na zakupy i wybrać co się podoba, pełna dowolność: może to być koktajlowa, wieczorowa czy zwykła letnia sukienka. ułomna jesteś chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppychaczka
najlepiej w piżamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługopannamłoda
też niedługo mam cywilny i kupiłam sukienkę kremową, całkiem prosto uszytą, podobna do tej: http://www.annakara.eu/#kolekcja/kolekcja-2013/dia do tego zamierzam zaszaleć z butami czerwonymi, albo koralowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryka_88
Moje drogie a czym jedziecie do tego ślubu bo to mnie ciekawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz ty
Samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilowylin
"myślałam, że teraz ludzie są w miarę mądrzy w dobie kryzysu i jak zamierzają brać tylko cywilny, to nie odpieprzają się jak stróż w boże ciało " A ja myślałam, że ludzie biorą ślub tylko cywilny bo są niewierzący i jako tacy kościelnego nie chcą zawierać, i ci "w miarę mądrzy" to wiedzą. Ślub to ślub, jeśli ktoś podchodzi do niego poważnie to każdy jest tak samo ważny i zasługuje na taką samą oprawę i pod względem stroju młodych i gości, i całej otoczki (no chyba, że dla kogoś to rzeczywiście jest tylko "papierek" i jakaś administracyjna formalność, to wtedy rzeczywiście można w biegu z pola w gumiakach wpaść i podpisać co trzeba :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoca_123
Ja jechałam karocą wynajętą ale to do kościoła i miałam w ogóle w stylu XVII wiek :D Koleżanka natomiast pojechała na rowerze tandem :D, a kuzynka wynajęła mercedesa od Panka. Więc to zależy jakie masz preferencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumka
w pełni popieram nilowylin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Taki Mercedes CLS z Panka o którym wspomniano powyżej to chyba wg mnie najodpowiedniejszy transport na cywilny ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na slub cywilny sie ubiera jak do urzedu. Ultra elegancko, ale biznesowo, Pani garsonka, Pan garnitur, moze byc nawet w prazek, krawat. Najlepiej stroj podobny do tego, jaki zalozymy do sadu na ewentualna sprawe rozwodowa. Na koscielny ubieramy sie troche inaczej, bardziej odswietnie i fikusnie, bo to jest slub na dlugie lata (w teorii oczywiscie). I nastepny zawrzemy dopiero jak ktores z dwojki odejdzie na tamten swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asteorid
Niby tak być powinno, ale jeśli dziewczyna nie chce odmawiać sobie przyjemności założenia białej sukni, to niech ją założy nawet na ten cywilny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Totalnie nijaka sukienka. Pasuje prędzej na plażę,niż na ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
---- Na slub cywilny sie ubiera jak do urzedu. Ultra elegancko, ale biznesowo, Pani garsonka, Pan garnitur, moze byc nawet w prazek, krawat. Najlepiej stroj podobny do tego, jaki zalozymy do sadu na ewentualna sprawe rozwodowa. Na koscielny ubieramy sie troche inaczej, bardziej odswietnie i fikusnie, bo to jest slub na dlugie lata (w teorii oczywiscie). I nastepny zawrzemy dopiero jak ktores z dwojki odejdzie na tamten swiat usmiech.gif ---- Co to za farmazony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie farmazony tylko fakty. Ślub cywilny jest jak bardzo elegancka uroczystość w sądzie, sejmie, na uczelni. I tak się należy ubrać. Ślub kościelny to sprawa duchowa. Ubieramy się jak na najbardziej romantyczną i najważniejszą kolację w życiu, bo drugiej takiej w życiu nie uświadczymy (swoim lub drugiej strony) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ultraultra
Czytam i nie wierze w to co jest napisane ;) Przede wszystkim jestem osoba wierzaca, obchodze swieta, przynajmniej raz w roku jestem u spowiedzi swietej itd. Ale slub bede brala cywilny, poniewaz moj partner jest po rozwodzie. Jednakze marzy mi sie piekna suknia, to bedzie nasze swieto, nie zaden apel, sprawa sadowa czy cokolwiek innego. Nie bede szla raczej w bialej sukni, choc te tez sa powalajace, ale na pewno nie chce isc jak do urzedu, poniewaz nie tylko slub koscielny jest "tym do konca zycia" dla mnie kazda przysiega jest bardzo wazna. I tak bede obchodzila ten dzien. W ladnej sukience, z ladnym bukietem kwiatow, obraczki... Chcialabym by podal je syn narzeczonego. No i jakis obiad i muzyka rowniez. Wydaje mi sie, ze podejscie do slubu cywilnego zalezy tylko od nas. Od naszych upodoban, od tego, co lubimy i co chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękna! Super, że bronisz swoich marzeń! A że suknia jest lejąca, a nie żadna balówka na kole, to będzie świetnie pasować na cywilny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta ostatnia suknia bardzo ładna ale mimo wszystko sobie nie wyobrażam żebym poszła w takiej do cywilnego, bardziej podchodzą mi takie jak użytkowniczka Londynianka23 powklejała :) ale ogólnie uważam, że nie można dać sobie wmówić, że cywilny jest pod jakimś względem "gorszy" od kościelnego, i nie jest to podpisanie umowy (zapewne na czas określony) jak ktoś próbuje sugerować. przecież jak ktoś jest niewierzący czy "niepraktykujący", to czemu obłudnie ma przysięgać, że będzie dbał o podtrzymanie ducha katolicyzmu w swojej rodzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co tu za bzdury niekórzy wypisują to głowa mała.. Biała suknia ślubna nie jest symbolem ślubu kościelnego tylko czystości panny młodej. Trzy czwarte bab lecących przed ołtarz w białych bezach nie powinno ich mieć na sobie, bo się bzyknęły w wieku 17 lat i stosują antykoncepcję. Tyle w teorii. A w praktyce biała sukienka jet w obecnych czasach po prostu symbolem wstępowania w związek małżeński i mniej mnie razi dziewczyna w białej sukience w USC od tej w kościele, kiedy wiadomo że przed ślubem nie stosowała się do nauk kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten wyżej dobrze piszę. Niestety to taka hipokryzja w naszym społeczeństwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×