Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szybowniczka

Joga?

Polecane posty

Od jakiej jogi najlepiej zacząć? Z tego co się orientuję jest kilka rodzajów.... Czy lepiej zacząć samemu czy iść na kurs jakiś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest taki obóz w Rzykach koło Andrychowa - Joga z pasją z Almaturu- masz instruktora itp. więc bezpiecznie. A ze oboz trwa dwa tygodnie to masz czas zastanowic się czy rzeczywiście Ci to odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynać trzeba koniecznie z instruktorem - jeśli chcesz robic ćsiczenia poprawnie, nie chcesz sobei zrobić krzywdy i chcesz jak najwięcej wynieść z jogi. Niestety problem jest w tym, ze nie każdy instruktor się nadaje do prowadzenia grup z osobami początkującymi. Instruktor powinien dużo mówić, przypominać - jakie mięśnie napinamy, jakie rozluźniamyl itp. I powinien duzo chodzić po sali, przyglądać się i korygować - to jest bardzo ważne. Czesto jest bowiem tak, ze instruktor sam ma zaliczone jakieś szanowane certyfikaty, jest naprawdę autorytetem i potrafi Bóg wie jakie figury, ale niestety nie potrafi przekazać tego osobie początkującej. W jodze bardzo ważne jest zwracanie uwagi na detale - często pozycja wygląda z zewnątrz na prostą i niewymagającą, ale osoba ćwicząca musi w jedynm momencie np. ręcę wyciągać na głowę, nogami przyssać sie do ziemi, podwinać pod siebie kośc ogonową, odsynąć barki od uszy, wciagnać brzuch odkrecić barki, łopatki itp. - i wszystko jednocześnie, więc z zewnątrz wygląda, ze osoba ćwicząca "tylko sobie stoi", a tak naprawdę ona wykonuje ogromną pracę i po "tylko sobie takim staniu" moga masakrycznie boleć mięśnie. Osoba początkująca nie jest w stanie pamiętać o wszystkich rzeczach, "ruchach", dlatego tylko dobry instruktor jest w stanie dobrze poprowadzić i skorygować co jest nie tak oraz tak zmodyfikować ćwiczenia, aby nawet po jakiś kontuzjach można było cwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wartak
Nie zaczynaj samemu. Na pewno. Nie warto się zniechęcać do jogi a zaczynając samemu latwo to zrobić/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakita
Na obóz chetnie bym pojechała zeby właśnie zobaczyć jak to wygląda. Ale sama bym sie chyba nie odwazyła zacząć ćwiczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli nie interesuje Cie
joga w wersji fitness, co ma z joga tyle wspolnego, co plywanie z szachami, to poszukaj nauczyciela z powaznym dyplomem szkoly zrzeszonej w Yoga Alliance, oni maja jakies standardy, wg ktorych weryfikuja jakosc przekazywanej wiedzy. Zwroc uwage na to, jak duza jest grupa, do ktorej chodzisz (jezeli nauczyciel ma ogarnac wiecej niz 12 osob, niewiele z tego zyskasz i jest ryzyko kontuzji). Jezeli to joga typu gimnastyka przez godzine, raczej wybierz tanszy fitness. Dobry nauczyciel pracuje jednoczesnie z cialem, oddechem i umyslem, a na zajeciach jest zarowno wysilek fizyczny w bezpiecznej formie, jak i medytacja, filozofia jogi i podstawowe informacje teoretyczne. Joga to droga do podniesienia jakosci zycia poprzez wzmocnienie energetyki ciala poprzez asany i oddech oraz poprzez prace nad charakterem i umyslem. Poszukaj nauczyciela w pelni wykorzystujacego potencjal tej metody. Jezeli uczy tylko asan, to przekazuje tylko malutki wycinek ogromnej praktyki, niepelny i okrojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jeszcze co mnie w niej zainteresuje. Póki co mam ochotę się z jogą zmierzyć. Zobaczymy jak będzie. Doczytałam tylko że każde ćwiczenie ma 3 stopnie trudności więc powinnam sobie poradzić. Pomysł obozu jest godny przemyślenia. Jak się wkręcę poszukam szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamille
Podobno Joga nie jest tak łatwa, na jaką wygląda, więc jeśli chcesz się tym zająć bardziej na serio, to taki obóz jest na pewno dla Ciebie. Ja bym pojechała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manterka
Ja ćwiczę jogę od kilku lat. I nie polecam zaczynać samemu. Nie wszystkiego można dowiedzieć się z książek czy z filmików na youtube...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozof123
Taka prawda, ze ludzie lubią samemu cwiczyc, ale robią to zwykle źle. Więc nie zaczynaj sama. Weź instruktora lub jedź na obóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mi daje Joga? Przede wszystkim wewnętrzny spokój, który wcześniej mi nie towarzyszył. Poprawiły mi się wyniki, jestem też bardziej pozytywnie nastawiona do życia, łatwiej mi się skoncentrować. Mam więcej energii i chęci do życia. Naprawę nie potrzeba wiele żeby zacząć ćwiczyć, pamiętam swoje początki na dywanie potem zamówiłam sobie mate ze sklepu http://jogastyl.pl/, To dzięki jodze chodzę z podniesioną głową i to prawie w chmurach, i nic mnie już nie boliSmile Czy ktoś też miał takie przygody z jogą? ćwiczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samemu na pewno nie warto zaczynać, bo szansa że dobrze zrobisz asany bez zrobienia sobie krzywdy jest niewielka. Na początek - dobry instruktor! Krakuskom polecam www.ogrodharmonii.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zaczynałam ćwiczyc jogę to oczywiście troche bolało, ale później było juz coraz lepiej, bardzo polubiłam jogę, byłam nawet na obozie gdie mogłam bardzo dużo cwiczyc, był to obóz organizowany przez ostrywycisk.pl Bardzo fajnie spędziłam czas i wiele się nauczyłam, jak ktoś chce rozpocząć przygodę z Jogą to polecam jechac na taki obóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×