Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poooczątkujaca w kuchni

tanie sałatki - podzielmy się przepisami

Polecane posty

Gość poooczątkujaca w kuchni

macie jakieś sprawdzone przepisy na tanie i wmiare szybkie sałatki? Ja na przykład często robię takie dwie lubimy je jeść na kolację ale już trochę nam się znudziły może podacie swoje propozycje 1. Ziemniaczana pół kilo ziemniaków ugotować w łupinach ostudzić pokroić w kostkę. 3 jajka ugotować ostudzić pokroić w kostkę. Ogórki kiszone w zależności od wielkości około 3 pokroić w kostkę. Wymieszać składaniki dodać drobno posiekaną natkę pietruszki doprawić do smaku i dodać majonez. Gotowe 2. Po kilka plasterków sera żółtego i szynki pokroić w cienkie paski dodać ogórek kiszony pokrojony w drobną kostkę i majonez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekta
nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhhe
Skąd ja wiedziałam, że będzie majonez? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yu riou yjt yu
Pierwsza sałatka pierdząca, druga tucząca, bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooczątkujaca w kuchni
no tak bo z majonezem to nazywa się sałatka. A jak jest bez majonezu to surówka. Na kafe jak zwykle pomocne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznikozja
surowka tez moze byc z majonezel, a salatka np. z vinegretem. ale nie w tym rzecz. co im tak raptem przeszkadza majonez? rozumiem, ze majonezy sklepowe to dno i bable nawalone cukrem. ale przeciez mozna samemu zrobic pyszny pajonezique w domciu :) a oto salatka z ryzu: ryz i kiszone ogorki z dodatkiem oliwy i soku z cytryny. mozna dodac jajko lub kukurydze. ale ryz ma byc normalny, nie ten przetworzony i bezsmakowy z plastikowych torebek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie z kapusty pekinskiej , jest super nie tylko do obiadu ale takze do kanapek na wedline: kapusta pekinska marchewka jablko cebulka ser zolty (opcjonalnie) kapuste pokroic w robocie kuchennym na bardzo cieniutkie plasterki, powstala wode odcisnac z kapusty. Dodac reszte skladnikowrowiez cienutko posiekanych ale juz ich nie odciskac z wody. Dodac majonez, doprawic do smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homesweethome
Makaron np. świderki+tuńczyk w oleju+rukola+coś swieżego (ogórek, pomidor, papryka...)+kukurydza. Opakowanie rukoli to 5-6 zł, starcza na 2 spore porcje (resztę można zjeść do obiadu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie to też*
sposób na tanią sałatkę: 1) idziesz na targowisko albo do lokalnego warzywniaka (omijasz supermarkety, bo tam świeże są tylko niby-promocje), 2) robisz sobie przechadzkę między straganami i sprawdzasz, na co jest sezon i u kogo znajdziesz najlepszy towar za przystępną cenę, 3) kupujesz i w domu robisz z tego sałatkę - tu już internet pomoże, jak wpiszesz składniki do wyszukiwarki wyskoczy na pewno mnóstwo przepisów na sałatki i nie ma tu się z czego śmiać, ani nad tym zastanawiać, w ten sposób będziesz jadła nie tylko tanio, ale też sezonowo, czyli zdrowo i różnorodnie najlepsi kucharze na świecie też tak robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość np. bigos robię w większych
Taką tu kiedyś na topiku znalazłam i ją uwielbiam: 5 jaj na twardo pokrojonych w małą kostkę 1 por pocięty w pół krążki i sparzony na sitku 1 czerwona papryka pokrojona w niewielkie paseczki 1 puszka odcedzonej kukurydzy 30 dkg pieczarek pokrojonych w kosteczkę i ugotowanych ok.20 minut 1 duże wędzone udko z kurczaka -mięso oddzielone i drobno pokrojone do tego albo jak lubisz majonez,albo jogurt greck i nieco musztardy sarepskiej.Dopraw solą i pieprzem - jest naprawdę super.Niektórzy dodają też pokrojonego ananasa mnie ta wersja nie pasi.Można dla zdrowotności dodać posiekaną natkę pietruszki.Polecam jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najtańsze sałatki to po prostu warzywka plus dressing na bazie oleju rzepakowego i ziół :) Olej rzepakowy jest tańszy od oliwy, a przy okazji jest też dużo zdrowszy pod względem składu tłuszczowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mellba kwitnąca
jak dla mnie większość tych sałatek jest DROGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×