Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Anonimek213

Nie mogę zdjąć soczewki , pomocy!

Polecane posty

Gość Anonimek213

Cześć , mam 15 lat i dziś byłem u okulisty dał mi soczewkę na lewe oko i u niego nauczyłem się zakładać i ściągać tą soczewkę i wszystko było spk ale teraz od 2 godzin kurwa męczę się i nie mogę jej zdjąć jestem zdenerwowany maksymalnie i nwm jak mam to zrobić palcem wskazującym ściągam ją na dół ale nie mogę jej chwycić bo ona od razu ucieka do góry i wraca na swoje miejsce.... nie wiem czemu ale u okulisty nie miałem z tym problemu co mam zrobić pomocy.... moja mama też próbowała ją wyjąć ale też jej nie wychodziło ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na migreny botox
Przesuń ja do wewnętrznego kacika oka, spokojnie i bez nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimek213
próbowałem , ale zaczyna mnie wtedy oko lekko boleć i samo się mruży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mista bombastik
To dlatego ze nie masz wprawy, musisz kombinować i znaleźć najłatwiejszy sposób dla siebie, jeśli pod soczewkę dostanie się powietrze łatwo ja ściągniesz, oko boli bo grzebiesz w nim teraz, musisz ściągnąć soczewkę i dać odpocząć oczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teznoszesoczewy
słuchaj koleś! z zakladeniem jest gorzej, wiec wszystko przed Tobą, wyciąganie to pryszcz na dupie- jeśli nie daje ci sie złapac w palce, to po prostu spróbuj ją ściągać na dół cały czas przesuwaj ją ku dołowi palcem wskazującym az w koncu zegnie się w pół i sama odskoczy od twojego oka, ALE !!! przede wszystkim nie boj sie jej porzadnie obsunąc na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie panikuj. sama wyjdzie, zamknij oko i delikatnie masuj przez powiekę, spróbuj wywołać łzy, masz jakieś krople do oczu? mi się kiedyś soczewka (na szczęście jednodniowa więc bardzo cieniutka) zwinęła i jakby złożyła na pół bo zapomniałam ściągnąć na noc, rano jedną wyciągnęłam a druga myślałamże wypadła i tak z godzinę czy dwie z tym chodziłam, niby coś uwierało ale nie widziałam soczewki myślałam że oko podrażnione, aż w pewnym momencie zsunęła się spod powieki w kącik oczu sama, pod wpływem mrugania, wcześniej się jakby złożyła na pół i utknęła pod powieką. także nie ma się czego bać, nawet jak to zostawisz samemu sobie to zaraz wyjdzie sama, mrugaj dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimek213
Gdy tylko soczewka jest na tej białej części oka to nie mogę przestać mrużyć i wraca na swoje miejsce.... zaraz się znów wkurwię i coś rozwalę no nie wytrzymuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimek213
i właśnie mi się o wiele łatwiej zakłada niż zdejmuje -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teznoszesoczewy
albo jak wyzej ktos pisał, jak ją obsuniesz to spokojnie spróbuj ją zlapać w dwa palce, tak jakbyś chciał ją złożyc, wystarczy lekko chwycic zeby odskoczyła od oka powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimek213
ehh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimek213
No ale właśnie nie mogę ściągam ją w dół widzę ją i nie mam jak jej chwycić bo ona ucieka i wraca na środek oka i ani łzy nie pomagają ani nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olewam PO
zobacz sobie filmik jak to sie robi ,może robisz gdzieś mały błąd .Osobiście soczewek nie noszę ,wiec się nie wypowiem co do szczegółów .Dobranoc. x http://www.youtube.com/watch?v=qKAMGKFQgZ8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to roluj roluj do oporu nawet jak nie mozesz złapaćw koncu sie odklei ewentualniespróbuj przesunąć do wewnętrznego kącika jak w dół nie mozesz choc w dol w sumie najlatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roluj w sensie sciągaj ją w dół i do siebie żeby się zaczeła rolować albo zginać na pół w twoją stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimek213
oglądałem ten film i na nim się wzoruję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimek213
powiedźcie mi tylko jak ją zatrzymać tak aby ona nie wracała aby mógł ją chwycyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffgość
Wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Nosiłem soczewki 7 lat i kiedyś dostałem jednodniowe soczewki, których zdjęcie zajęło mi chyba z godzinę; udało mi się je zdjąć ale soczewka tak przywarła że poczułem jakbym zerwał wierzchnią warstwę oka! Żeby ją zdjąć: po pierwsze, dobrze wymyj ręce, bo czeka Cię ciężka przeprawa. Poczekaj aż będą ABSOLUTNIE SUCHE. Nie nawilżaj oka, soczewka po kilku godzinach noszenia będzie dość sucha - i to dobrze. Delikatnie i powoli ściągaj ją tak jak zwykle (dotykając jej krawędzi kciukiem i palcem wskazującym i ściągając je do siebie), nie używaj siły, nie podważaj jej. Być może odklei się tylko jej część - nie ciągnij mocno tylko delikatnie - inaczej będzie bolało. Jeśli się tym zdenerwujesz, odpocznij. Nie ma innego rozwiązania. Co jest powodem? Zwykle nosiłem soczewki w rozmiarze 8.7 oraz 14.4. Trefna soczewka miała rozmiary 8.4 oraz 14.0. Po prostu była niedostosowana do rozmiaru oka. Poza tym soczewka powinna nieco przesuwać się na oku w ciągu dnia - dzięki temu nie będzie uwierała i łatwo ją zdejmiesz. Rozmiar Twojej rogówki zmierzy specjalista i da Ci odpowiedni rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i vo zdjales juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki kolorowe

Ja mam ten sam problem. Sciagam ja na ddol i pod wplpywem lez i mruzenia oka ona wraca na srodek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okularnick

Mi się udało w końcu zdjąć po wielu męczarniach. Trzeba przytrzymać dolną powiekę i spokojnie ściągać suchym palcem w dół aż soczewka odklei się od oka. Najlepiej użyć jak największej powierzchni opuszka palca, tak zeby można było wykonać możliwie najdłuższe pociągnięcie w dół. Jeśli nie zejdzie od razu to trzeba od razu ponowić ruch nie puszczając dolnej powieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich mam problem z soczewkami czytałem wszystkie komentarze, ale mam inny problem moich soczewek nie da się ruszyć z oka. Męczę się że zdjęciem. Jakieś propozycje?

I jeszcze jedno pytanie czy zostawianie ich na noc, wiążą się z tym jakieś konsekwencje, czy jakiś problem będę miał po obudzeniu się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×