Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jak to jest ??? :)

wakacje na majorce !!!???

Polecane posty

Gość jak to jest ??? :)

witam czy ktos z was byl na majorce ?? Jak tam jest ? Jaka pogoda we wrzesniu , jaka plaza ( bialy piasek?) .. Czy drogo ?? Prosze o opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest ??? :)
po pierwsze nie jestem studentka , a po drugie jade z chlopakiem i sama place za swoja czesc , z reszta co cie to obchodzi , nie znasz odpowiedzi na moje pytania to nie pisz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda we wrzesniu okolo 35 C Piasek bialy drobny Ceny Np.Obiad okolo 8-11 Euro Piwo 2,70-3 Euro Maly snek w tavernie 5-6 Euro A codzienne zakupy najlepiej robic w wiekszych marketach takich jak "Mercadona"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest ??? :)
pisuardesa dziekuje za odp. A ile zabrac ze soba " kieszonkogo " wykupimy sobie all in clusive , zadnych wycieczek nie planujemy , tylko wypozyczenie rowerow aby samemu sobie pozwiedzac , ogolnie planujemy tylko lezec na plazy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semenita
teneryfa o wiele fajniejsza od majorki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietonie
@jak to jest ??? :) Powiem ci jak ja planuje. All inclusive i biore 300 euro na tydzien, na wlasne wydatki (jade sam) i nie zamierzam lezec tylko na plazy. Chce pozwiedzac a jest tam sporo fajnych miejsc. Na miejscu zorientuje sie ile kosztuja bilety autobusowe bo maja calkiem dobra siec polaczen a jak nie to rowerek i tez cos pozwiedzam. Ogolnie to zrobilem sobie rozpiske na kazdy dzien plus cos dodatkowego jesli moje plany nie wypala (np. gorsza pogoda). Oczywiscie nie zamierzam sie trzymac sztywno planu ale chce miec wakacje mieszane czyli lezenie na plazy/przy basenie i zwiedzanie a do tego jakis wieczor w dobrym klubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majorka .... fuj
Miejsce gdzie pelno tych co im wodka i piwo smakuje ..... bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakto skad biore ta temperature , z doswiadczenia i ze statystyki Latemna Majorce jest bardzo gorąco i sucho, wegetacja ustaje. W tym czasie można wytrzymać tylko na wybrzeżu, gdzie przeciętne temperatury powietrza wynoszą 26-30C. Woda jest od czerwca aż do końca września przyjemnie ciepła: 21-25C. Słońce świeci można powiedzieć każdego dnia. Deszcz latem jest raczej rzadkością. Wysokimi temperaturami do 40C i wysoką wilgotnością powietrza odznacza się tutaj sierpień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietonie
A gdzie tak nie ma ? Jak chcesz wsrod abstynentow to sobie zalatw piesza pielgrzymke do Czestochowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majorka .... fuj
Ibiza jest duzo ladniejsza i nie ma tylu alkoholopednych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietonie
@Pisuardesa. Te 35-40 st. to jest absolutne maksimum. Dni w miesiacu z taka temperatura jest moze sie trafic 1-2 i to nie w kazdym roku a tylko wtedy gdy jest odpowiednia ku temu cyrkulacja. Srednia dla sierpnia to ok. 30 st. a dla wrzesnia 27-28. Majorka to nie jest kontynentalna Hiszpania, gdzie znacznie czesciej notuje sie temperatury 40 st i powyzej. Nie patrz na statystyki z popularnych stron internetowych bo tak sie sklada ze troche ''siedze'' w temacie meteorologii i wiem gdzie szukac miarodajnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest ??? :)
nietonie- super w takim razie bede czekac na wiesci , my planujemy wyjechac we wrzesniu mam nadzieje ze bedzie cieplutko :d ... Jesli chodzi o zwiedzanie to oczywiscie cos tam spobie poogladamy ale tak samo kak Ty , tzn rowerkiem :) nie chcemy wykupowac zadnych wycieczek z biura podrozy bo nie chce byc ograniczeni czasowo .. Czyli trzeba miec jakies 1000 zl kieszonkowego na 2 osoby tak ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam przyjemność być. Było cuuudowniee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak napisalam z doswiadczenia w roku 2007 i 2010 bylam we wrzesniu i bylo ponad 35 C a to jest dla mnie najbardziej miarodajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietonie
@jak to jest ??? :) Pogode bedziesz miec na 99% dobra, tam wrzesien to jeszcze zaawansowane lato. Ja jak juz napisalem bede raczej podrozowal autobusem bo to sa jednak pewne odleglosci, zwlaszcza jak sie chce przejechac na drugi koniec wyspy. Z Palmy do Soller jezdzi taki fajna drewniana waskotorowka a do samego Port de Soller tramwaj, moze sie tym przejade. W S'Arenal, blisko Palmy jest podobno swietny aquapark. Atrakcji nie brakuje no ale trzeba na to kasy. Ilosc kieszonkowego zalezy od wlasnych potrzeb i upodoban. W takim cieplym klimacie to czlowiekowi nie chce sie az tak jesc bo w miedzyczasie jakies lody, piwko, soczek (co kto lubi). Ja zawsze wole wziasc ciut wiecej kasy niz mniej bo nigdy nic nie wiadomo. Wszystko zalatwialem przez Travelrepublic. Ja akurat lece z UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddda
nie byłam teraz są lasty po 1350 pl i mi znajomi odradzili,że tam nic nie ma brzydko a hotel k plaży z piaskiem i wycieczki... to może jednak jest ładnie podobno w maju najpiękniej, kwitną migdałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszekk majowy
ja bylam na majorce w drugiej polowie wrzesnia, bylo bardzo goraca temperatura ok 30, bardzo cieple morze. my mielismy hotel z sniadaniem i obiadokolacja, czas pomiedzy jednym a drugim posilkiem spedzlismy na plazy lub na rowerach(koszt wyporzyczenia pare euro) ceny nie sa az takie wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietonie
Właśnie wracam z Majorki. Podczas gdy większość Europy marzła i mokła tutaj tylko raz spadł przelotny deszcz a tak słońce i tylko słońce. Po prostu czyste niebo tak więc okularki przeciwsłoneczne i olejek do opalania obowiązkowo, nawet jeśli wychodzimy gdzieś na chwilę. Jestem bardzo zadowolony z hotelu który wybrałem. Moim skromnym zdaniem widok z okna jaki mają tutaj wszystkie pokoje jest jednym z najlepszych na świecie. Po prostu otwierasz taras i masz przed sobą morze po horyzont a przy samym hotelu mała zatoczka z bardzo czystą wodą, gdzie bez problemu widać dno. Kto raz tu przyjedzie ten już nigdy nie wejdzie do Bałtyku, który przypomina ściek w porównaniu z tym co jest tutaj. Tą małą zatoczkę otaczają hotele i mała piaszczysta plaża z palmami. Sam hotel posiada spory basen, tak więc zawsze mamy wybór albo morze albo opalanie przy basenie. Spokojna miejscowość, mniej niż pół godziny drogi do słynnego Magaluf, które ''żyje'' całą dobę i jest opanowane przez Angoli i Niemców - taka Ibiza na Majorce. Magaluf ma świetną piaszczystą plażę, która ciągnie się przez długi odcinek wybrzeża. Warto pozwiedzać wyspę, mnie udało się tylko zwiedzić zachodnią część. Polecam St. Andratx - piękny port, Port de Soller - kolejne portowe miasteczko, po drodze jedzie się przez tunele wykute w górach przekraczających 1000 m.n.p.m a w samym miasteczku kursuje zabytkowy drewniany tramwaj. Na koniec oczywiście stolica, czyli Palma. Warto poświęcić co najmniej kilka godzin żeby przejść się tymi ciasnymi uliczkami z typowym ''hiszpańskim klimatem'', monumentalna katedra. Miłym zaskoczeniem było to, że w jednym z kościołów można zobaczyć figurę naszego papieża Jana Pawła II. Majorka jest piekna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietonie
Jak ktoś lubi imprezy to BCM Planet Dance w Magaluf jest miejscem, które trzeba obowiązkowo zobaczyć. Mega nagłośnienie i oświetlenie, piękne tancerki. W cenie biletu mamy nielimitowane alko i pamiątkową torbę oraz koszulkę z logo klubu. Polecam strefę VIP-owską. Drogie drinki ale Martini serwowane przez tak piękną barmankę (Czeszka) smakuje znacznie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena ś
Witam, na tegoroczne wakacje wybraliśmy się paczką znajomych na Majorkę. Urlop był bardzo udany :) Poszukując noclegów i samochodów znajomy trafił na bloga o Majorce: mallorca4you.pl. Mieliśmy niedosyt wiec skontaktowalismy sie z autorka bloga, szybko odpowiedziala na wszystkie pytania i co najwazniejsze okazalo sie ze mieszka na Majorce :) Na miejscu umówiliśmy się, poleciła nam wszystkie najlepsze plaże i inny miejsca do zwiedzenia :) Wracając do Majorki to gorąco polecam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę na Majorce, każdy może znaleźć coś dla siebie. To nie tak jak niektórzy piszą, że Majorka to sami pijani Niemcy i Angole, czy też imprezy non stop, to są tylko wybrane imprezowe miasta,głównie Magaluf, gdzie nigdy się nie śpi, typowe wakacje dla imprezowiczów. Jest mnóstwo pięknych spokojnych, miejsc, gdzie można naprawdę odpocząć od zatłoczonych,hałaśliwych miast, gdzie nic nie słychać poza odgłosami natury takie miejsca to np. Puerto Pollensa, Cala D`or, Santa Ponsa, Cala Molins oraz większość wschodnich Calas. Natomiast jeśli chodzi o wakacje z dziećmi to idealnym miejscem będzie zatoka Alkudyjska Port d`Alcudia, szeroka biała plaża, ciągnąca się 11 km,od brzegu morza idąc w głąb, na kilkanaście metrów jest bardzo płytko, idealnie jeśli chodzi o bezpieczne pluskanie się w wodzie. Poza tym na wyspie lokalne biura oferują różnego rodzaju wycieczki zarówno lądowe jak i morskie, można wynająć sobie auto i również zwiedzić wyspę samemu,Majorka posiada dużą ilość nie znanych powszechnie dzikich plaż,otoczonych wysokimi skałami, których woda jest krystalicznie czysta, a na sam widok zapierają dech w piersiach. Oferowane są także przeróżne usługi rozrywkowe, można ponurkować, polatać nad wyspą, iść na koncerty, pokazy, ogromne aquaparki na wolnym powietrzu, zoo z egzotycznymi zwierzętami, centra rozrywki dla całej rodziny i cała reszta oferowanych atrakcji. Istnieje nawet możliwość wynajęcia jachtu, małego, dużego z licencjonowanym przewodnikiem za sterem. Jeśli chodzi o zorganizowanie noclegu to najtaniej wychodzi organizacja na własną rękę, w przypadku większej ilości osób polecam wynajęcie apartamentu, wychodzi dużo taniej z uwagi na fakt, że płaci się za noc za cały apartament, a nie za osobę jak w przypadku hoteli, wtedy gotuje się samemu, ale zapewniam, że taniej i zdrowiej nam to wychodzi, a ceny produktów porównywalnie jak w Pl, głównie Lidly, Eroski, Mercadona, nie zalecam zakupów w Sparze (drogo!). Poza tym w różnych miastach organizowane są targi, gdzie można kupić, świeże warzywa, owoce, rybki, mięso, odzież i buty, a co najlepsze można się targować i za nie wiele zrobić fajne zakupy. Wracając do apartamentów, to można zatrzymać się także w aparthotelach, płaci się za pokój(nie za osobę) i taki apartamencik czy studio wyposażone jest w aneks kuchenny,ale dodatkowo hotel oferuje wyżywienie, dlatego można sobie wybrać czy chcemy śniadanie, kolacje, a może dwie opcje, a obiadki przygotujemy sobie samemu, albo zjemy na zewnątrz. Także jeśli zorganizujemy sobie taki wyjazd samemu , dużo taniej nas to wyniesie niż z biurem podróży. Jeśli macie jakieś pytania związane z wyjazdem, możecie do mnie napisać kamm_aa@interia.pl , mieszkam na Majorce od kilku lat, więc z chęcią się podzielę moją wiedzą i doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie Majorka ma swój klimat! nie koniecznie trzeba wybierać miejsce imprezowe, głośnie, pełne młodych i hałaśliwych alkoturystów - są tutaj miejscowości idealne na błogi wypoczynek we dwoje lub pełne zabawy wakacje z dziećmi. Polecam na tego typu wczasy spokojny i zielony kurort Cala D'Or, a w nim fantastyczny hotel Club Martha's http://www.traveligo.pl/opinie.php/2131/0/Hiszpania/Majorka/Club-Marthas.html - spędziłam w nim w tym roku wspaniały, słoneczny tydzień w lipcu i gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniec sierpnia, poczatek wrzesnia Alcudia Temp od 29 do 34'C Temp wody w plytkiej Alcudii 26-27'C(max)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAdek
Ja byłem na Majorce rok temu:) Na początku października :) piękna pogoda, ciepło i bez tłumów :) hotel oraz bilet znalazłem na PolskaLata.pl :) Byłam zachwycona tą podróżą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia20
Chcecie wyjechać na wakacje na Majorce ? Według mnie nie ma w Europie lepszego miejsca na wczasy.. Wyjechałam tam z https://eximtours.pl/nasze-kierunki/20/hiszpania-majorka świetnej jakości biuro podróży które mi wszystko zapewniło.. Miejsce piękne, słońca aż za dużo, bardzo mili ludzie i ta cudowna okolica.. Kto nie był niech żałuje ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylem, nic specjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy, co kto lubi. Majorka jest spoko. Jak ktoś się opijał w imprezowniach to nic stamtąd nie pamięta ☺ Rainbow ma fajne oferty, ale można samemu i będzie taniej ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za dwa tygodnie wylatuje na Majorkę i już nie mogę się doczekać tego wyjazdu!Dowód z offshoreidcardscom już mi przyszedł także mogę spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×