Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAMULAA

22 MIESIĘCZNE DZIECKO CO POTRAFI ??!?!

Polecane posty

Gość MAMULAA

Hej, co potrafią Wasze dzieci, jak z mową , nocnikowaniem ? Moja mówi pojedyncze słowa mama, tata, baba, balon, bęben, nie ma itp. Najwięcej mówi jednosylabowych na bułkę bu, na picie pi ..... czy nie powinna już mówić całych ? Bo widzę że idzie na łatwiznę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammula
halo !!! Mamy dwulatków, jesteście ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ali
Moja Malutka w tym samym wieku mówki bardzo dużo słów, powtarza jak papuga, ale w zdania jeszcze nie łączy, rzadko powie "tata wróć" albo "jedzie auto", głównie mówi "Ala pić", "Ala to" itp, ja ją rozumiem:) Mówi też pojedyncze sylaby jak twoje dziecko, ale i skomplikowane słowa zaczyna się uczyć, np. naleśniki. Rozpisalam się, ale nie wiem jak krócej to wyjaśnić :) Kupkę często robi na nocnik, siku jeszcze nie umie sama opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMULAA
moja z dłuższych mówi bęben, banan , balon , idziem ( co oznacza idziemy - nieee nie jest ze wsi hehe, poprostu krócej ) ; a tak to mama, baba, tata, dziadzai, buwłi ... na wujka, ciocia mówi bardzo ładnie , na psa - hau hau, kota - miał - i widzę że się tak wyręcza że wiemy o co chodzi ... a z drugiej str duża z niej gaduła bo po swoejmu to cały czas !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia---29
moje przede wszystkim nie robilo juz w pieluchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia---29
I skladalo slowa w proste zdania, znalo i odroznialo kolory:zolty, czerwony, niebieski i zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiik
;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ali
Tak kolory też odróżnia, i co ciekawe prawą rączkę od lewej :) Ubiera sama skarpetki, i buty na rzep. Odpieluchowanie to rzecz bardzo indywidualna, ja raczej nie naciskam i czekam, aż dojrzeje do tego, wtedy powinno szybko pójść, zwykle ok. 2 latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiik
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMMULA
Moja tez mówi dzidzie, na cicho ci .... na kota ko ..już nie pisałam o takich krótkich . bardziej sie zastanawiam czy to już nie pora na mówieni ładnie np : KAWA a nie KA ....BUŁKA a nie BU .... jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukitka
Mama elisabeth, ciekawe, ze dwujezyczne dziecko tak duzo mowi. Z moja coreczka jest podobnie, a raczej bym sie spodziewala, ze rownolegla nauka dwoch jezykow bedzie powolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -)
moja tez tak mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaElisabeth
Jeszcze zapomnialam o: brawo, all, zupa, bb. To prawda, tez myslalam, ze zacznie pozniej mowic i nawet sie na to przygotowalam psychicznie, lekarz pediatra doradzil zebhsmy w domu tylko po polsku mowili, lisabeth ma tu tez babcie i dwie ciocie wiec duzo slyszy w naszym jezyku, telewizji nie ogladamy przy niej, wiec francjskiego to tyle co u naszych znajomych, w sklepie, z innymi dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukitka
Moja ma na drugie elisabeth:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
Mój synek za dużo nie mówił w tym wieku ale właśnie w wieku 22 m-cy odstawiliśmy pieluchy w dzień i w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×