Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dziewczyny mam pytanie do Was ponieważ mój synek w poniedziałek dostał kataru, we wtorek po południu zaczął gorączkować (39,4) więc w środę poszłam do pediatry. Okazało się, że mały ma zapalenie obu uszów. Dostaliśmy Amotaks, Elofen i Otinum. Synek dostaje leki ale ja nie widzę poprawy nadal gorączkuje i strasznie płacze zwłaszcza w nocy. W dodatku wychodzą mu cztery 4 na raz :( Po jakim czasie powinna być poprawa? Ustąpić gorączka i ból? Jak długo można podawać paracetamol? bo synek zaczął go dostawać przed chorobą bo bardzo męczył się w nocy przez zęby? A i przy okazji :) Czy probiotyk Discoflor trzyma się w lodówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dicoflor trzymasz w lodówce, poprawa powinna być widoczna w drugiej dobie podawania antybiotyków (przynajmnije u nas tak było), a paracetamol nie wiem ile czasu można podawac bo my przy chorobach podajemy ibuprofen (ma silniejsze działanie przeciwzapalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Arszenika za odp. Mały jest leczony już 2,5 doby a dziś rano obudził się z tem. 39,1 i krzykiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ten Amotax jest pochodnym amoxycykliny to powinien zadziałać w 2 dobie jak koleżanka wyżej pisze ale te dzisiejszde antybiotyki są beznadziejne nowoczesne i mniej inwazyjne przez to nie leczą od razu tylko zaleczają chorobę za moich czasów antybiotyk działał od razu a nie po kilku dniach a gorączka przez kilka dni była nie do pomyślenia walczę z zapaleniem ucha u mojej już kolejny raz i tylko zastzryki działają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Z doswiadczenia powiem ze antybiotyk u nas dzialal gorzej niz kuracja kroplami do ucha. Pierwsze raz goraczka i wrzask w nocy znajoma lekarka w szpitalu stwierdzila jedno ucho zapalenie ropne a drugie tzw kataralne i do tego ropnego dostawal wode utleniona(jak sie wkropli to az bable wychodza)i potem krople rhinocort i biodacyna a do drugiego tylko rhinocort i biodacyna i do tego 3 razy dzinnie nurofen uwierz ze po 2 dobach bylo super az bylam zdziwiona. drugi raz pojechalam do laryngologa i bez sensu bo dal antybiotyk i dziecko go bralo chyba z tydzien a efekt zaden czasem mozna sie obyc bez antybiotyku szczegolnie ze biodacyna jest antybiotykiem miejscowym ,w zasadzie do oczu ,ale ja stosuje i do uszu i do nosa jak jest zielony katar(z zalecenia tej samej pani doktor- jest niesamowita )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jest to amoksycylina, w takim razie mam nadzieję, że już wieczorem będzie lepiej... Zresztą może już synek czuję się lepiej bo zasnął o 9 i śpi do teraz... Sen najlepszym lekarstwem załaszcza jak boli... Tak się o niego martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
dajesz mu leki przeciwbolowe? przy okazji nurofen dziala przeciwzapalnie i dlatego sie go podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biorę ekstrakt
Moja córka też miała zapalenie ucha, dostawała Azimomecynę (może przekręciłam nazwę) i poprawa była już w drugiej dobie, zdecydowanie. Tzn gorączka i ból nie ustąpiły całkowicie, ale były o niebo łagodniejsze i lżejsze, na trzeci dzień nic ją już nie bolało tylko była osłabiona, czwartego dnia jak nowo narodzona, już chciała wychodzić na dwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biorę ekstrakt
nie wiem czy dodało mi posta czy nie :o Możesz podawać jeszcze dziecięcy nurofen czy ibufen, one też działają przeciwzapalnie (i przy okazji przeciwgorączkowo) - możesz wspomóc antybiotykoterapię takim preparatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralala xxx
Powinnas isc do lekarza jak najszybciej antybiotyk juz powinien zadziałac temperatura nie wzrasta od nowa jesli bierze juz go 3 - dzien .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjjklj
Moja córka dostała przy zaoaleniu ucha Zinnat i poprawa była już po dwóch dniach. Do tego oczywiście Nurofen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×