Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Muminki

Podroz z psem UK - pytanie

Polecane posty

Gość Muminki

Mieszkam w UK i planuje zabrac psa na urlop do Polski. Juz wczesniej z nim podrozowalam. Wyjazd planuje na sierpien a w pazdzierniku konczy sie szczepienie na wscieklizne. I tu moje pytanie czy istnieja jakies przepisy dotyczace waznosci szczepienia. Czy np w chwili wyjazdu szczepienie nie powinno byc wazne np przez 3 m-ce? Wiem, ze z wyjazdem nie bedzie problemow ale boje sie, ze jak bedziemy wracac doczepia sie do tego, ze szczepienie wkrotce sie konczy. I jeszcze jedno pytanie czy jak bede w Polsce to moge tam to szczepienie wykonac czy musze w UK. Paszport wyrabialam w uk i tu tez wszystkie szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańcza czerwona
Jak zabierzesz swojego psa do Polski, to niestety, ale Twój pies będzie musiał zostać na pół roku na kwarantannie.Bo w Polsce panuje wścieklizna. A tak na marginesie, to gdzie robiłaś to szczepienie na wściekliznę, bo chyba nie w Anglii? Tutaj się nie robi takich szczepionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańcza czerwona
Ja też mam psa i za każdym razem, zostawiam psa w hotelu dla psów tzw. Kennel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moi znajomi byli z psem w PL
pies musi miec paszport, czipa i przed wjazdem do UK ponownie przejsc w Polsce wszelkie badania i miec wbite w ksiazeczke. Zadnej kwarantanny polrocznej nie bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muminki
Jak juz pisalam pies nie jedzie po raz piewszy do Polski (juz od 3 lat z nim wyjezdzam z uk) i logiczne jest, ze posiada wszystkie potrzebne dokumenty. Wszystko mial robione w uk. Szczepienia na wscieklizne rowniez w UK wazne na 3 lata. Teraz w pazdzierniku wygasa waznosc szczepienia i stad moje obawy bo ja chce wyjechac w sierpniu i zastanawiam sie czy waznosc szczepienia nie powinna byc dluzsza niz te 2 m-ce od sierpnia do pazdziernika? Jesli chodzi o paszporty dla ludzi to musi byc wazny 3 miesiace w chwili wyjazdu a do niektorych krajow nawet 6 m-cy. Dlatego sie zastanawiam czy w przypadku szczepien dla psow nie jest podobnie. Nic nie slyszalam o wsciekliznie panujacej w Polsce, skad takie informacje? I skad wiesz, ze nie bede mogla zabrac psa z Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muminki
Jesli chodzi o kwarantanne to ponoc juz zostala zniesiona. Ja wyrabialam paszport 3 lata temu wiec wtedy piesek musial przejsc 6 miesieczna kwarantanne niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdfeiwghwebf
Jedziesz samochodem czy jak?:) Mam jeszcze pytanie dotyczce tego hotelu dla psów. Jakie warunki panuja w takich hotelach? Jezeli zostawiam tam pieska, to moge miec pewnosc, ze dobrze sie nim zajma?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam jaaaaa
Autorko wszystko masz na tej stronie:https://www.gov.uk/take-pet-abroad ,przeczytaj,a jak nie doczytasz, to zapytaj weterynarza,który pomagał Wam we wszystkich formalnościach zwiazanych z wyjazdem do Pl... typu paszport itp. Do bdfeiwghwebf- kazdy napisze swoja opinie,ale pewnosci nigdy nie masz, pies teskni za wlascicielem,i moje zdanie jest takie,ze nikt nie zajmie sie nim tak jak wlasciciel... dobry wlasciciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz wrócić z psem do UK do ostatniego dnia ważności szczepienia, nie ma już kwarantanny, zwróc uwagę, żeby odrobaczenie było zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielokpolanka
Witam Przyjechalam z psem z Pl do UK w zeszlym roku,mial wszystkie potrzebne badania i paszport.W tym roku udalam sie do weta na szczepienie bo uplywal termin,powiedzial,ze na wscieklizne nie musze robic tylko obowiazkowe jest na inne choroby.Stwierdzil,ze jak bede chciala wyjechac do Pl to mam wtedy przyjsc i szczepienie na wscieklizne zrobic,zastanawiam sie,bo w paszporcie termin tego szczepienia juz wyszedl czy nie bede musiala wyrobic nowego.Wiem,ze przy wyjezdzie z Uk nie bedzie problemu ale co z powrotem z Pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez biore za miesiac mojego pupila do uk panie miej nas w swojej opiece alex ma straszny temperament gryzie lozka laptopy i wszystko co mu sie nawinie na zabki... :/ ale kocham tego drania jest jak rodzina mam nadzieje ze nie zniszczy mi zycia tutaj zauwazylem juz pozytywne zmiany od kiesy pol roku temu powiedzial papa do swoich jajek ludzie nie kupujcie nigdy bigla ja nie wierzylwm...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. mam pytanie jade z psem z UK do Polski na sylwestra, i co musze zrobić zeby przekroczyc bez problemów granice. DOdam ze sciągałam psa z PL do UK we wrześniu w PL miała wyrobiony paszport przeszła kwarantanne oraz jest za chipowana, czekam na odp. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc elena
Przebywam w Ul na urlopie 3miesiące z pieskiem malrm York przy wjezfzoe do Ul nie było problemu a co przy wyjeździe do pl z powrotem co mu jeszcze. Potrzeba czy nic na wyjazd promem i własnym samochodem dzięki za poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×