Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a;igm;voaire

---pilnie prosze o odpowiedź- wypowiedzenie umowy o pracę a ciąża_---

Polecane posty

Gość a;igm;voaire

mam umowe na czas nieokreslony, niestety dostałam wypowiedzenie z 3 miesiecznym wyprzedzeniem. od jakiegos czasu staram się o dziecko i załamałam się dzisiaj, nie chce rezygnować z ciązy. Przeczytałam teraz, ze nawet gdy kobieta zajdzie w ciąże podczas okresu wypowedzenia czyli tych 3 miesięcy, to pracodawca ma obowiązek cofnąć wypowiedzenie, ponieważ nadal jestem pracownikiem zakładu, a pracownicy w ciąży nie można zwolnić. Czytałam to w kilku źródłach. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
http://kobieta.dziennik.pl/porady-prawne/artykuly/327166,zajscie-w-ciaze-a-rozwiazanie-umowy-o-prace.html Poczytaj to. Też mi się wydaje że akurat tu mają rację. Fakt że nie można rozwiązać umowy z kobietą w ciąży, ale w momencie wręczania wypowiedzenia nie byłaś w niej. Można rozwiązać umowę o pracę jeśli termin jej zakończenia upływa przed 12 tc. Skoro dostałaś już wypowiedzenie, to masz termin zakończenia umowy, będzie on przed upływem 12 tc i moim zdaniem mogą Cię zwolnić. Najlepiej zdecyduj się na poradę prawnika albo może w inspekcji pracy spytaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a;igm;voaire
to o czym piszesz dotyczy umowy na czas okreslony, a ja mam nieokreslony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domol z
Zono kraka, to o czym Ty piszesz dotyczy umow na czas okreslony. W przypadku umwy na czas nieokreslony, ktora wypowiedzial pracodawca, nawet jesli w ostatnim dniu biegu wypowiedzenia pracowniczka przyniesie zaswiadczenie, ze jest w ciazy, pracodawca ma obowiazek cofnac wypowiedzenie. X X X Autorko, polecam faktycznie wizyte w PIP lub u prawnika, oni wydadza Ci wiazaca odpowiedz, lepsza niz my tu na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez dzisiaj byłam na tym ba
lepiej szukaj innej pracy bo jak taki numer wywiniesz to nie licz na to, że po macierzyńskim będziesz miała gdzie wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli w chwili otrzymania wypowiedzenia bylabys juz w ciazy, ale o tym nie wiedzialas, to wtedy takie wypowiedzenie jest bezskuteczne. W Twoim przypadku zajscievw ciaze nie zmieni niczego, wiec juz pozamiatane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona.32.tydzien
idź do radcy prawnego najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a;igm;voaire
przysłałas mi artykuł o przypadku, gdy pracownica wypowiada umowe, a tu ja dostałam wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a;igm;voaire
lepiej szukaj innej pracy bo jak taki numer wywiniesz to nie licz na to, że po macierzyńskim będziesz miała gdzie wracać wiesz co szczerze mówiąc mam to w dupie. od 5 lat pracuję dając z siebie wszystko, bo moja praca to moja pasja. Zwlekałam z iążą 4 lata, zeby być w porzadku wobec pracodawców. i zawsze kicha, likwidacja stanowisk i bla bla. mam w dupie teraz kto co o mnie pomyśli. Zaczęlam myślec o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam przeczytac wyrok Sadu Najwyzszego z 29 marca 2001 r. I PKN 330/00, z ktorego wynika, ze jesli pracownica zaszla w ciaze w okresie wypowiedzenia, pracodawca ma obowiazek je cofnac. Jesli tego nie zrobi, pozostaje droga sadowa. Ale sprawa wygrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a;igm;voaire
rozumiem, ze dotyczy to również nauczycieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam diete
kobiety troche godnosci pracodawca nie chce twoich uslug, to przyjmij to do wiadomosci i nie wywijaj numerow w stylu 'zajde w ciaze,to mnie nie bedzie mogl zwolnic'. nic dziwnego,ze w tym kraju tak sie dzieje, skoro prawo daje pole do popisu takim kombinatorkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a;igm;voaire
zgadnij, gdzie mam Twoją opinię. przez 5 lat martwiłam się o pracodawców, a nigdy o siebie. teraz mam 30 lat i w nosie, co pomyślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgg
efert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a;igm;voaire
yluyftluyf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56575675
pasożyt 🖐️ nie powinnas byc matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×