Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nietolerancja

oduczanie niemowlaka budzenia się w nocy

Polecane posty

mój synek ma 10 miesięcy i budzi się w nocy co 2 godziny. od dziś postanawiam go tego oduczyć. mój plan to dać mu pierś o 24 i 4, jeśli będzie się budził wcześniej będę go kołysać, spróbuję dać wodę i liczę na to że przetrzymam go do wyznaczonej pory. nie jestem jednak przekonana czy to dobry pomysł, czy tak należy robić. jak uważacie. a może ma któraś z was podobne doświadczenia, udało wam się oduczyć dziecko budzenia się lub chociaż zminimalizować liczbę pobudek? w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszke kukurydzaną/manne/jaglana z jakimś owocem. kaszka na wodzie, mm chcę zacząć wprowadzać ale po wizyciue u lekarza bo mały alergikiem jest i musze skonsultowac jakie dawac mleko. wiec je ta kaszke pozniej go kapie i przed uspieniem przystawiam do piersi jednej i drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corcia
ja mam corcie tez 10 miesiecy. Budzi sie w nocy, moze nie co 2 godziny, ale czesto. Daje jej cycka. Nie mam zamiaru na razie tego zmieniac, mi to nie przeszkadza, jak chce niech sobie cycka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczuję! mój młodszy,nie je
o rany.. współczuję.. a powiedz dlaczego Twoje dziecko najpierw je kaszkę, a potem jest kąpane? to nie kaszka jest kolacją, a mleko.. na to wychodzi... Mój ma 4 miesiące, a od prawie 1,5 nie je w nocy.. Czasem jak się obudził i chciał zmienić pozycję, to dawałam mu kilka łyków wody, przekładałam i spał dalej.. gdyby był głodny, to by płakał itp. dopiero ostatnio chyba więcej jedzenia potrzebuje.. wcześniej był kąpany, potem pił mleko z kleikiem i spał (ok 10-12 h bez jedzenia z wierceniem się nocnym, przekładaniem ok 23 na brzuszek-tylko tak lubi spać, i od ok 5 stękaniem, lekkim wierceniem się itp.) Teraz chce jesć trochę wcześniej.. więc albo je ok 19 i potem na półśpiąco o 6 (potem wstaje o 8).. albo je ok 19, potem dokarmiam przed moim pójściem spać czyli 22-23 i dopiero je po 8 ... Nie wiem.. takie duże masz dziecko i co 2 godziny cycek.. a może on chce wody? może mu za gorąc??? może nie jest zbyt wygodnie? Ja zanim się zorientowałam, że dziecko woli spać na brzuchu to miałam kilka kiepskich nocy.. mały stękał, wiercił się, kręcił, rzucał... teraz wiem.. że po kolacji zasypia na boku lub plecach.. do 23 się przebudza kilka razy, zmienia sam pozycje itp.. i o tej 23 (albo ok 1:30) trzeba go przełożyć na brzuszek (czasem jak lezy na boku, to sam się przekręci i śpi). Więc skąd wiesz, że to chodzi o mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym spróbowała
na odwrót. żeby prosto przed spaniem jadł ta kaszke. będzie po tym bardziej najedzony niż po piersi i pewnie dłużej pośpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie zarowno
córka jaK I syn przesypiali całe noce gdy ukonczyli 3m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasyyyynkaa2
Mój synek ma 15 miesięcy na noc je gęstą kaszkę i czasami też się budzi w nocy na mleko. Daję mu i nie zamierzam go jakoś oszukiwać bo po co??? Przecież i ja się bede męczyc całą noc i on więc po co utrudniac sobie życie??? Skoro jest głodny to sie budzi daje mu mleko i pięknie śpi do 8 rano (Mi się to nie zdaża) ale jak byłam w ciąży czasami w nocy mnie ssało więc wstałam i jadłam więc wiem co do znaczy więc jak dziecko upomina sie o jedzenie w nocy to mu dajcie . I najważniejsze przestańcie czytać te wszystkie gazety w których piszą o niedokarmianiu każde dziecko jest inne, więc to co piszą w tych szmatławcach to bierzcie na to dużą poprawkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_fikfik
pewnie będzie męczące ale może po próbuj (po wprowadzeniu zmian w godzinach jedzenia) nie reagować. Masz nianię elektroniczną?? dzięki niej możesz mieć wszystko pod kontrolą, łatwo nie będzie ale w końcu się nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wszystkie odpowiedzi. może najpierw napiszę jak mi dzisiaj w nocy wyszło. położyłam go o 20.30. obudził się o 23. dałam mu wody, płakał, ale trochę wypił, pokołysałam i w końcu usnął. nie było tragedii bo trwało to ok.10 minut. byłam przekonana że niedługo się obudzi i chciałam zgodnie z planem jak najdłużej go przetrzymać, spróbować do 12. jednak usnęłam i obudził mnie dopiero o 1.20! wtedy dałam cycka i poszłam spać z wielką ciekawością o której znów się obudzi. obudził się o 3.30 i szczerze mówiąc nie pamiętam, ale chyba nie próbowałam dawać mu wody tylko pierś dałam. potem obudził się przed 5 próbowałam dać wodę, ululać, ale nie usnął. wstaliśmy i rozpoczęliśmy dzień. piersi mu nie dałam i bawiliśmy się, zrobiłam mu na śniadanie kaszkę z jabłkiem i nawet nie chciał jeść ;/ sam przebieg tej nocy wskazuje na to, że mały nie budzi się z głodu. najpierw pospał jeszcze po wodzie a później wstaliśmy i wcale nie chciał kaszki. troszkę poskubał niechętnie, a pierś dałam mu dopiero o 9.30... kąpiel zajmuje ok. 20 minut więc bez przesady, ze ta kaszka przed kąpielą to taki błąd. najwyżej spałby 20 minut dłużej a to różnicy nie robi. tego nawyku nie chcę zmieniać. chcę dążyć do tego żeby w końcu jadł tylko przed kąpielą, żeby przy kąpaniu umyć mu ząbki i żeby spał z czystymi. tak więc jak już pisałam nie chodzi raczej o mleko. wydaje mi się, że to przyzwyczajenie. po prostu taki ma sen, nigdy nie spał dłużej niż max 4 godziny. po prostu tak się budzi i jak już nie śpi to żąda bliskości, a to ja przyzwyczaiłam go, że zawsze od razu cycka dostawał. więc teraz nieco się buntuje gdy tylko go kołyszę albo daję wodę. pozycje umie sobie już sam zmieniać więc nie o to chodzi. ale dzięki za uwagi, może spróbuję go czymś lżejszym przykrywać bo może też o to chodzi rzeczywiście. mamasyyyynkaa2, ja nie oczekuję, że nie będzie budził się wcale. absolutnie zgadzam się z tobą że jak czasem się dziecko budzi to nie należy z tym walczyć. ale 10 miesięcy i budzenie się co 2 godziny to przesada. sylwia_fikfik, dziękuję za radę, ale to nie dla mnie. nie umiałabym całkiem zignorować płaczu synka. serce by mi pękło i miałabym wyrzuty sumienia jak...nie wiem co :) piersi mogę odmówić, ale nie bliskości i obecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmilam malego 14 mies piersia i przez te 14 mies sie budzil :) jednej nocy raz drugiej ze cztery :D i jak postanowilam skonczyc karmienie to pierwsza noc przespal cala :D moze i twoj tak jak moj lubil se pocycac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonic32
Nie karmi sie dziecka przed kąpielą tylko po. Kazdy ci to powie, ze najedzonego dziecka sie nie kapie! Moim zdaniem ma zly rytm, po jedzeniu powienien juz miec wyciszenie a nie ty mu kapiel fundujesz. Moje dziecko przesypia noce jak skonczyl 3mc i tak jest do dzis a ma 2 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocyckac lubi... a co do kolacji to zrobilam male rozeznanie w sieci i nie zgodze sie z tym ze kazdy powie ze kolacje daje sie po kapieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubi pocyckać w sieci znalazłam rozne informacje na temat kolacji przed/po kapieli takze zdania sa podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dwójki.
Masz bardzo dobry plan. Ja tak dwójkę dzieci oduczylam nocnych pobudek i zawsze kolacje jadły przed kąpielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasu się zmieniły
A jak usypiasz dziecko? Samo zasypia w pokoju bez Ciebie? Pytam się ponieważ córka jak tylko zaczęła sama zasypiać beze mnie, to przestała się w nocy budzić:) Może Twoje dziecko nie czuje się bezpiecznie? Może ma problemy z samodzielnym zasypianiem? Jeśli tak to gdy się przebudzi w nocy, nie zaśnie dopóki Ciebie nie zobaczy. Może przechodzi lęk separacyjny? Kolejna sprawa to czas jaki poświęcasz dziecku w ciągu dnia. Jeśli z moją córką nie spędziłam konkretnej ilości czasu tylko z nią, na pieszczotki, tulanki to później źle spała mi w nocy. To tak na podstawie mojego dziecka:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhjgftuk
Ja mam 11miesieczna corke. O 7 wieczorem je kolacje, kaszke z mlekiem I jakims owocem, potem jest kapiel I idzie spac. Klade ja do lozeczka , wlaczam muzyczke I zostawiam a ona sama zasypia. Spi cala noc, bez pobudek, spi zazwyczaj od 8 wieczorem do 7.30 rano. Jesli obudzi mi sie w nocy (co jest rzadkoscia) nie daje jej nic do picia, tylko ide do jej pokoju wlaczam muzyczke I wychodze, a ona sama znowu zasypia. Tak mi kazal robic moj pediatra, po kapieli do lozeczka I zostawic, tak ze ma sama sie uspac, I w nocy nic nie dawac do jedzenia I picia. U mnie ta metoda dziala. Ja karmie sztucznym mlekiem, z cyca pila tylko pierwsze 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsdjiojvkcx
no widzisz jak łatwo "uspać" dziecko... Ty w nocy też nie pijesz jak ci zaschnie w gardle? Wiesz, że niedoprowadzanie do suchości w ustach jest ważną profilaktyką w walce z próchnicą zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w pokoju kiedy mały zasypia. siedzę obok głaszczę go po główce i czekam aż uśnie lub przynajmniej jest w takiej fazie ze nie zauwaza nawet jak wychodze. nauke samodzielnego zasypiania chce jeszcze odlozyc. jak nagle zaczne go zostawiac przed zasnieciem pozniej w nocy nie dam cycka tylko wstretna butle z woda to boje sie ze to bedzie dla niego za duzo i nerwicy sie nabawi :) wczoraj przed 23 pobudka, dalam wode zasnal i spal do 2.20 tym razem. dalam wtedy cycka i obudzil sie o 5.30. tez dalam i spal do 7.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mi się marzy żeby mała przesypiała noc. Ale póki co się nie da. O 2 lub 3 musi być mleko bo krzyki. Oszukiwanie wodą lub herbatką nic nie daje. Tulenie noszenie też. A ładnie sama zasypia o 20 30 i zwykle śpi do 6 30 z tą jedną pobudką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ciagu dnia jak czesto karmisz synka i ile je? Jesli niemowle nie zje wystarczajaco w dzien, bedzie budzic sie w nocy i dojadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×