Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magiswiataoczyma

Żylak

Polecane posty

Gość Magiswiataoczyma

Hej mam żylaka na lewej nodze na łydce w stronie wewnętrznej .. lekarz chirurg mi ciągle mówi bieez dosmine ale przez to mi przecież on nie zjedzie . Dzisiaj znowu byłam i ta sama gadka a ja mowie mu ,ze myslalam , ze umowi mnie pan na zabieg a on ze lato jest to jak ja bede chodzic w spodniczkach a ja do niego ,ze i tak nie chodze bo sie wstydze a jak zaloze to wiaze sobie bandaż aby nikt nie widział a on i dobrze pani robi widzimy sie po wakacjach ;/ no ku.rwa co lekarz . Teraz moje pytanie co polecacie ? jakie zabiegi ? i ile kosztują ? :) Błagam pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinokioooooDD
no wlasnie tez szukam rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita19931234
gdzieś mam w domu książkę dr górnickiej albo dr tombaka i tam coś w którejś były jakieś okłady na żylaki. Jutro sprawdzę i napiszę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresuj się skleroterapią
jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magiswiataoczyma
oki dzięki zobacze , poczytam może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita19931234
w książce dr górnickiej ,,na zdrowie porady dr górnickiej" książka jest w formie, że ktoś opisuję swój problem więc: FIOLETOWE ŻYŁY NA NOGACH: mam 40 lat i cierpię na żylaki kończyn dolnych na udzie i łydce prawej nogi. pojawiły się kilka lat temu jako podskórne żyłki, teraz są wyraźne, grube i fioletowe. ponadto bolą. odp: Proponuję stosować esculin(maść z kasztanowca) Ważne jest codzienne wypróżnianie. Radzę brać na noc łyżkę cholegranu, który pozytywnie wpłynie na pracę wątroby. 3x dziennie po 2 tabletki venescinu i rutinoscorbinu. Silniejsze działanie ma venoforton, który należy brać 4 razy dziennie po 60kropli na wodzie. Po zużyciu 2 flakonów-przerwa 10 dni, po czym 4x dziennie po 30 kropli. pomocne jest zażywanie przez kilka miesięcy 2-3 razy dziennie po pół łyżeczki pasty fitofen zmieszanej z jedną czwartą szklanki ciepłej wody. Zimą nosić ciepłe rajstopy. Przy ostrych stanach zapalnych przez kilka dni okłady z rozgotowanej cebuli, a potem stosować na noc okłady z rozbitych liści świeżej kapusty. ciepło owinąć bez dodatku foli czy ceratki(chyba chodzi o to, żeby oddychało) może bandaż?gimnastyka, zmiana diety, masować stopy. dr tombak,, droga do zdrowia" 50g owoców kasztana pokroić w kostki i zalać 0,5 l wódki. Odstawić na 2tyg w ciepłe, ciemne miejsce i codziennie wstrząsać. Przyjmować 30-40 kropel 3x dziennie. cykl leczenia-1miesiąc. 250g oczyszczonego czosnku wycisnąć i zmieszać z 350 g płynnego miodu dokładnie wymieszać i odstawić na tydzień. Przyjmować po 1 łyżce stołowej 3x dziennie 40 minut przed jedzeniem. Przy wrzodach kłaść papkę z świeżo startego ziemniaka warstwą grupości 1cm . nakryć gazą z wierzchu 4-6 warstw zabandażować i pozostawić na 4h. po 2h powtórzyć. Masować nogi z dołu do góry miękką szczoteczka 3-5 minut codziennie rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Magiswiataoczyma dobrze, że konsultujesz się z lekarzem. Pamiętaj jednak, że leków nie można używać na stałe. Najlepszym sposobem na żylaki są rajstopy. Dzięki uciskowi (silniejszemu przy kostce, słabszy na udzie) krew może sprawniej płynąć w żyłach, a żylaki przestają być widoczne. Polecamy np. markę Pani Teresa Medica lub inne. Ważne jednak, aby to były rajstopy medyczne. Na zachodzie to najważniejszy sposób leczenia żylaków. Każdy lekarz przepisuje rajstopy i pończochy, jako zasadniczy sposób leczenia pajączków i żylaków. Nawet jeśli wskazane jest leczenie operacyjne, dobrze jest nosić rajstopy przed i po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klinika Promienista
Szanowni Państwo, uczucie ciężkich, zmęczonych nóg, drętwienie, skurcze, obrzęki i ból – według statystyk problem żylaków dotyka około 40 proc. dorosłych Polaków. Niewydolność żylna powoduje uciążliwe dolegliwości, a dodatkowo powstrzymuje nas przed swobodnym eksponowaniem nóg. Zaniedbane żylaki nie tylko przysparzają każdego dnia sporo dolegliwości, ale także mogą doprowadzić do poważnych chorób, dlatego też nie można lekceważyć tego problemu i trzeba skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, który podejmie odpowiednie kroki. Sposobów leczenia żylaków jest kilka. Jedną z nich jest skleroterapia, nazywana inaczej ostrzykiwaniem. Metoda ta nie tylko poprawia wygląd nóg, ale także zatrzymuje przebieg choroby i zapobiega ewentualnym powikłaniom. Zabieg trwa około 20-30 minut i polega na miejscowym wstrzyknięciu do światła naczyń specjalnego preparatu pod wpływem, którego naczynie zamyka się, a żylak tworzony przez to naczynie zanika. Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×