Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żadna basia do cholery

Teściowa zmienia naszej córce imię. Co robić?

Polecane posty

Gość żadna basia do cholery

Nie wiem czy ta kobieta jest chora psychicznie czy tak głupia. Nasza córka ma na imię Paula a teściowa woła na nią Basia. Bo dla niej mała ma na imię Barbara. Już zanim się mała urodziła teściowa naciskała na to imię, że to po jej ukochanej babce, że takie ładne, tradycyjne itp. My daliśmy córce na imię tak jak nam się podobało, to była obraza przez parę miesięcy. A teraz jak dzwoni pyta jak tam Basia, pisze sms jak Basia, nawet sąsiadom swoim opowiada że ma wnuczkę Basie. Nosz kurde tłumaczenia nic nie pomogły,dochodzi do tego że przestajemy tam jezdzić, nie odbieramy tel i wogole chyba zerwiemy kontakt z tesciowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POWAZNIE :D:D:D
Boze, masakra :D ALe masz tesciowa...a twoj maz co na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Floria Gloria
dziwne, pierwszy raz spotykam taki przypadek, bylabym mocno wkurzona ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też tak jak wy
wyglada na to,ze tesciowa ma spory problem ze soba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zle czy nie zlee
Paula....buhaahaha znowu jakas zakonpleksiona mamusia...jak slysze tego typu imiona to mnie skreca....nikole, jessiki, paule to jakas masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zle czy nie zlee
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadna basia do cholery
mąż uważa że może jak zabronimy jej kontaktu z dzieckiem i sami przestaniemy się z nią kontaktować to może coś zrozumie. bo spokojne rozmowy nic nie dają. Sytuacja jedziemy do niej a ona od progu jak tam moja basieńka. Mąż do niej. Paula mamo. Teściowa zero reakcji, albo stoi z sąsiadką i opowiada jak to basia to czy basia tamto. Pyta mnie a zmieniłaś basi pieluche bo chyba ma mokro, a ja że basi nie ale Pauli tak i że dobrze wie jak córka ma na imię to niech nie robi z dziecka i nas wariatów a teściowa nic, za jakiś czas znów basia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debilizm nie zna granic
niech mąż ją objebie, to jego miejsce. a na pytanie co u basi odpowiadaj, że nie wiesz bo basi nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daj w
Ja bym ucinala krotko rozmowy: zadnej Basi tu nie ma, smsy ignorowala. Za kazdym razem poprawiaj babie imie corki. Potem moze ta Basia przylgnac do niej i inni zaczna tez tak do niej mowic. Mialam taki przypadek w rodzinie gdzie dziecko samo nie wiedzialo jak sie przedstawiac, w szkole wolali ja prawdziwym imieniem, w domu i kolo domu tym przyszywanym, poszla do liceum zaczela sie przedstawiac przyszywanym, na studiach znowu prawdziwym, w pracy przyszywanym i tak w kolko.. Jak brala slub i ksiadz wymienil jej kmie to spora czesc ludzi byla mocno zdziwiony h no no jak to nie ma tu takiej, jest "Basia"... Teraz widzialam na fejsie juz trzy razy zmieniala imie z jednego na drugie.. Bez sensu to..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zle czy nie zlee
No wlasnie zrywac kontakt z takiego powodu?:-D trzeba byc pierdolnieta do kwadratu. Niech sobie tesciowa tak ja nazywa, znam kolezanke ktora miała na imie agnieszka a kilka osob w rodzinie wołało na nia maja. Co za problem? A imie wybraliscie fatalne🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech mąż pogada
I niech ją uprzedzi że jeżeli nie zmieni swojego zachowania to zerwiecie kontakt. Do "źle czy nie źle" a co dziwnego jest w imieniu Paulina? Akurat jak ja chodziłam do szkoły to było bardzo popularne imię i teraz wraca. Paula to skrót i zdrobnienie od Pauliny który zaczął figurować jako samodzielne imię-jak i wiele innych np ostatnio dowiedziałam się że jest samodzielne imię Kuba czy Maksym. A kiedyś to były zdrobnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokkkkkkk
A myślałam że ja mam nienormalną teściową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zle czy nie zlee
Paula to nie paulina tepoto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frghjkl.;ghnjm
U nas podobnie. Mamy córkę Kornelię, która ma na drugie Ewa. Jej prababcia od strony taty uważa, że Kornelia to brzydkie imię i woła na Nią "Ewuniuuuuuuu, daj buziaczka babuni" ale ja szybko prostuję, że tu nie ma żadnej Ewuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój już teraz
niestety śp dziadek na mojego syna wołał Wojtuś albo Maciejek,Majciej.Ja nie miałam nic przeciwko bo to było tak pieszczotliwie.Syn nazywa się Marcel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anakulis
mówcie z mężem do niej ciociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiskakki
powiedzcie jej ze jak jeszcze raz nazwie ją Basia to wiecej jej nie zobaczy.. I to nie chodzi tylko o to jak dziecko ma na imie, tylko o to ze podwaza wasze zdanie.. Boze masakra.. Ukruccie kontakty bo z czasem bedzie coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anakulis
skoro nie widzi różnicy między Paulą a Basią to wy nie krępujcie się widzieć miedzy mamą a ciocią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjnf
iheufeohxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka z serem...
ale imię Paula beznadzieja, nie dziwie sie teściowej że wołana nią Basia dużo łądniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasasasia
Ale Ewa ma na 2gie, wieć to jest jeszcze zrozumiałe ja bym chyba się wydarła na tęśiową, ze jak jej się nie podoba, to nie bedzieice przychodzić, ze masz już tego dosyć, ale iwdzę ze wy za spokojnie z nia postępujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloiza999
jak pyta o basie to odpisuj, ze nie znasz i nie masz zadnej basi iz e chyba pomyliła numery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może by tak...
No po prostu jak dzwoni to odbieraj - na pytanie "co u basi?" Odpowiadasz no "mam znajomą basię, dawno jej nie widziałam, ostatnio wyjechała bo poznała jakiegoś gościa itp. itd.... jakieś pierdoły mów i na sms'y tak samo pisz pierdoły o jakiejś wyimaginowanej znajomej Basi. Dopiero jak zacznie używać imienia wnuczki to jej odpowiadaj normalnie. Musicie wziac ją sposobem - nie reagujcie na imię basia po prostu jak zapyta "kiedy przyjedziecie z basią" powiedzcie, że nie przyjedziecie bo nie macie z kim pauli zostawić" itd, itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anecia

Też wymyśl teściowej inne imię albo ksywę, np. ,,Posępny Czerep"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Paula to ładne imię moja córka ma tak na imię ma 16 lat i jej tez sie to imie podoba krótkie ładne kobiece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Paula....buhaahaha znowu jakas zakonpleksiona mamusia...jak slysze tego typu imiona to mnie skreca....nikole, jessiki, paule to jakas masakra

OCzywiscie, ale rodzice takie imie wybrali i swiekra ma obowiazek to uszanowac poniewaz imie jednak nie jest obrazliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Paula to ładne imię moja córka ma tak na imię ma 16 lat i jej tez sie to imie podoba krótkie ładne kobiece

Nie jezeli mieszkasz w angielskojezycznym kraju i Paul to imie meskie- trudno wymyslic mniej kobiece imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

moja ciotka to Elżbieta w dokumentach, a wszyscy mówią do niej Asia. Znowu córka znajomych to Kasia, a wszyscy mówią do niej Patrycja (chyba Kasia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwna ta pa iM

Dziecko będzie miało rozdwojenie jaźni... a dziadek co na to? Ja tez bym ograniczyła kontakty.... a moze ona ma demencję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×