Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mala_mini

Mentalność ludzi ZAGRANICĄ

Polecane posty

Praca i pieniądze to jedno a mentalność to drugie. W Polsce jest jak jest - większość ludzi ma myślenie przedpotopowe, mi (osobiście) nie odpowiada ciągła zawiść, szukanie jakby tu komuś utrudnić życie i umoralnić czyli "moje zdanie jest jedyne słuszne, najważniejsze, cot y tam wiesz". każdy powinien żyć wg schematu, dookoła wszędzie plotki, narzekania na wszystko obojętnie jak jest (od banalnych - chłodno źle, cieplej jeszcze gorzej po płace, na które niestety nie da sie nie narzekać i upadek moralności) wsparcia i zrozumienia nie dostaniesz - często nawet nawet u najbliższej rodziny. No, ale ja się wypowiadam o Polsce, tak jak ja odczuwam mieszkanie tutaj. Zagranicą byłam tylko (nawet nie zauważyłam niczego szczególnego). Jednak ciekawi mnie jak wy to widzicie (zwłaszcza osoby mieszkające na stałe w innym kraju) co wam się nie podoba w ludziach innych narodowości a co wręcz przeciwnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mala_mini
mala_mini widzę to tak samo nie planuje przyszłości w ojczyźnie, zbyt mało ludzi na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarzucasz ludziom to oc sama tu uskuteczniasz :) nie wróżę kariery za granicą gdzie trawa zawsze zieleńsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagranicą byłam tylko na wycieczkach* tak miało być. do mala_mini - niestety ;/ i coraz więcej ludzi wyjeżdża, wielu moich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allium - chodzi ci o to, że narzekam? tak jak anpisałam, nie da sie nie narzekać jeżeli ciągle wiatr w oczy. Natomiast w innych kwestiach - staram się zawsze być uprzejma, nie narzucam innym własnego zdania, nie mówię jak mają żyć, nie plotkuję i tego samego oczekuję od innych. Nie wiem dlaczego mnie atakujesz, spytałam się jak jest zagranicą bo jestem ciekawa - chodzi mi o dłuższy i bliższy kontakt z obcokrajowcami. Nie pytam się czy wyjeżdżać czy nie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccxx
otóż to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowe ciasto
Ja mieszkam za granica juz 10 lat. Nie zgadzam sie z twoja teoria!mam wspaniale przyjaciolki i to sa wlasnie POLKI! polki z klasa, wysoka kultura osobista, takie z ktorymi mozna wypic i wodke i wytrawne wino, posmiac sie, poplakac, powzruszac przy jakis filmach, wspierac w trudnych chwilach i dzielic sukcesami. Uwazam po porstu ze ludzie sa wszedzie rozni- na nizszym czy wyzszym poziomie, zyczliwsi albo zawistni..Nie tylko polsce tutaj tez ludzie sa wredni. To zalezy tez jakim sie jest samemu i jakich szukasz ludzi ty do towarzystwa ktorzy w sumie beda do ciebie podobni..Ale to moja oczywiscie opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wylogin
wieczne jęczienie czy narzekanie to nei jest tylko domena Polaków tylko pewnej grupy ludzi , ktra niczym innym nie zyje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszedzie dobrze ale
Ja mieszkam dwa lata za granica. Powiem Ci , że tak się wszystko ładnie mówi jak się jest w Polsce ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ludzie tu są wredni szczególnie kobiety , zazdrosne , obłudne. Tu Cię witają w uściskach a za moment Cię obgadają. Gdyby nie mój facet i obecnie już dom to wróciłabym szybko do PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NatkaNatka,..
Bylam w prawie calej Europie, przejazdem i mieszkajac. Ludzie sa zupelnie inni, nie ma znaczenia dla nich np religia, jest to temat tabu jak z seksem w Polsce.. Nie mowi sie o tym i tyle, bo to sprawa kazdego czlowieka. Jednak ze wszystkich krajow stwierdzam, ze najzyczliwsci i najbardziej logiczni sa Norewgowie, Szwedzi, Francuzi.. Hiszpanie tez, ale to juz seksualny narod:D jak Grecy czy Wlosi:D takze dlugo nie pogadasz:d Europa calutka wyprzedza nas mysla, to co nowe jest wdrazane i sprawdzane, ewentualnie odrzucane. Naromiast w Polsce pielegnuje sie starocie i zabobony, stad nazywaja nas ludzmi z Ciemnogrodu:) nawet jeden Francuz wspomnial mi o ksiazce Jeana Mesliera - Testament i spytal jak my mozemy sie rozwijac skoro wszystko jest kontrolowane.. - jest to ksiazka francuskiego proboszcza, ktora trafila do PL, a jej caly naklad zostal spalony przez kler polski :d ( bo to ksiazka z punktu widzenia ksiedza, ktory potem ksiedzem nie byl - opisal caly system inwigilacji jaki prowadzi kler, no ogolnie wszelkie zasady i dzialania). Takze zagranica ma niezbyt dobre zdanie o nas, ale twierdza, ze ludzie ktorzy wyjezdzaja z Polski sa bardziej rozgarnieci, bo nie daja soba rzadzic i nie godza sie na system polityczny jaki jest nam oferowany. Ja siedze w Pl i nie czuje sie gorzej mimo, ze powiedzial mi takie slowa, no ale gdzies tam racje mial..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×