Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iwonka 64236

Jak zrobić GRZANE WINO ?

Polecane posty

Gość Iwonka 64236

Zrobiłam w zimie dużo wina z jabłek, zastanawiam się czy można teraz dodać do niego gożdziki, cynamon itp a podgrzewać je w ziemie, czy dodaje się te przyprawy dopiero przed samym podgrzaniem ? Zastanawia mnie czy po dodaniu sproszkowanej przyprawy do grzańca wino nie będzie mętne ? Macie swoje doświadczenia na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie to też*
ja bym nie dodawała teraz po pierwsze dlatego, że cynamon potrafi dawać taką galaretowatą maź, gdy długo leży w płynie, która zepsuje wygląd wina po drugie dlatego, że nie będziesz miała kontroli nad intensywnością i może się okazać, że przyprawy całkiem zdominują smak wina - goździki np. potrafią zabić smak, jeżeli doda się ich za dużo a ze sproszkowaną przyprawą możesz mieć rację - jeżeli faktycznie nie będzie się nadawała do jasnego, przejrzystego wina jabłkowego, to zawsze możesz je podgrzewać z przyprawami w całości np. korę cynamonową w kawałkach kupisz bez problemu przez internet, choćby na allegro ja zawsze robię grzańca w ten własnie sposób, dodaję goździki w całości, laski cynamonu, skórkę z pomarańczy itp. i podgrzewam powoli, wino zawsze jest bardzo aromatyczne i zdąża przejść aromatem przypraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zinfadel to z kalifornii
jak wino słodkie to wystarczy jak przy robieniu grzańca dodasz korzenie i inne : -goździki - laska cynamonu (nigdy sproszkowany bo zepsujesz) -gałka muszkatołowa(pokruszona najlepiej) - kilka ziarenek pieprzu(jak ktoś lubi zaostrzyć piernikowy smak) - można też dodać gorzkie migdały albo wanilię (odrobina ale nie dosypuj cukru wanilinowego z torebki) -gotowych przypraw lepiej nie dodawać , bo są za słodkie i co najwyżej do wina wytrawnego lub półwytrawnego mozna dosypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×