Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jacy Kaszubi

Jacy sa Kaszubi?

Polecane posty

Gość jacy Kaszubi

Miał ktoś z nimi do czynienia? Jacy są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość encyklopedia staropolska
jaki jest tusk każdy widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy Kaszubi
Nikt nie zna żadnego Kaszuba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfshgfgjghkjkrddarf
tusk to nie wszystko, są jeszcze inni kaszubi :P Ja jestem z Kaszub i co mogę powiedzieć. Ludzie porządni, życzliwi, gościnni, no jak wszędzie znajda się odchyły od normy ale ogólnie nie jest źle :D A skąd takie pytanie w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy Kaszubi
Pytanie z ciekawości bo mamy bardzo mało mniejszości etnicznych w Polsce. Kaszubi są dla mnie dosyć tajemniczy, jest ich mało i nie udało mi się poznać żadnego. W pytaniu chodzi zarówno o mężczyzn Kaszubów jak i kobiety Kaszubki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy Kaszubi
Pytanie z ciekawości bo mamy bardzo mało mniejszości etnicznych w Polsce. Kaszubi są dla mnie dosyć tajemniczy, jest ich mało i nie udało mi się poznać żadnego. W pytaniu chodzi zarówno o mężczyzn Kaszubów jak i kobiety Kaszubki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldek z kaszub
duzo wsrod nich nekrofili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy Kaszubi
liczę na poważne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy Kaszubi
to do Waldka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppkooooo
Jako rodowita Kaszubka moge ci powiedziec - Kaszubi sa skąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfshgfgjghkjkrddarf
a mi się właśnie wydaje że co mają tym sie podzielą, zresztą jako Kaszubka też tak mam, zawsze pomogę i dam co mam ;) Ale to chyba nie kwestia tego skąd kto jest tylko wychowania czy pochodzenia danej rodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słodka lemoniada
Nie lubią obcych. Są zamknięci we własnym gronie. Chwalą się bardzo tym co kaszubskie. Podkreślają swoją odrębność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfshgfgjghkjkrddarf
to ja z tych drugich wymienionych u Ciebie :P A nie zauważyłam zebym była bogata, nie miła, skąpa i takie tam.... Co złego w tym ze się chwalą tym co kaszubskie? górale chwalą sie oscypkami np. to Kaszubi chwalą się swoimi wyrobami. Mieszkami na wsi, sąsiadów mam dobrych wiec czego chceć wiecej, w inny region bym sie nie wyprowadziła, dobrze mi tu i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiQÓt
...,,kocewiacy,, z Kocewia oraz mieszkańcy Pałuk.... ....Kaszubi maja ogromne prawe ucho od szumu morza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAga
Z mniejszych miejscowości bardzo zawzięci, wręcz prymitywni. Niereformowalni wręcz. Ogólnie podli i nie znoszący obcych. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Ale ogólnie prymityw goni prymityw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawa jaka pogoda bedzie w piątek w Niemczech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kaszubi mają czarne podniebienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kaszubi są super! pracowici, lojalni, skromni i oddani. potrafią się bawić i są często uśmiechnięci :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem kaszubka, wiec nie jestem obiektywna ale jesteśmy pracocholicy, plotkarze jakich mało, chowamy urazy po grób, jesteśmy gościnni i rozrywkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak plotkarzem jesteś ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćelementspoleczny
Kaszubi sa wg moich spostrzeżeń i dooswiadczen= Plotkarzami Malo sympatyczni Skapi Chytrzy Zarozumiali Zamknieci w swoim gronie Dumni z bycia kaszubami Srednio pracowici raczej jak tu szybko kogos.. Agresywni szczegolnie kierowcy tirów a na Kaszubach mieszka ich sporo Natarczywi Nie sa pomocni chyba ze czegos chca w zamian Strasznie swieci gdyz biegają do kosciola a po nim Cie oplotkuja. Taka dwulicowa wiara. Raczej wierzza w kosciol niz Boga. Nie jestem kaszubem ale tu mieszkam i duzo milszych ludzi spotkalem na Śląsku i dolnym Śląsku. Kaszubi to taki odpowiednik cwaniakow z Zakopanego i Nowego Targu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem kobietą i powiem bardzo szczerze że to własnie od kaszuba uslyszlam taki tekst że aż mi włosy stanęły dęba on był kierowcą i my byliśmy pasażerami niereformowalni są i mają kasę i do tego zachowanie jak z dżungli bardzo prości w obyciu .i sposób mówienia wiochmeński .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i faceci to straszni plotkarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nowego Targu?? chyba Nowego Sącza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są bardzo zadufani w sobie, myślą że ich Kaszuby to pępek świata. w dodatku to zamknięta kasta, jeśli do niej wejdziesz musisz skakać jak ci zagrają. Są też dosyć cwani. Kobiety krzykliwe, plotkują i lubią oceniać innych zamiast patrzeć na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaszubi są potomkami Niemców (Prusów i Krzyżaków) którzy od wieków zamieszkiwali tereny które dziś nazywane są Kaszubskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dlatego są tacy wredni, tak samo jak ludzie z całych Mazur i Warmii (ogólnie cała północna Polska) są wredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie to taka zamknięta grupa, krzyżują się że sobą i wszyscy są ze sobą spokrewnieni :/ Był nawet artykuł o tym, że tam jakaś choroba genetyczna występuje typowa dla kazirodcow;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:31 - Nie Niemców, tylko Pomorzan i Prusów. Pomorzanie byli Słowanami, Prusowie Bałtami, jak Litwni i Łotysze... Niemcy Ślązaków i Kaszubów nazywali "Wasserpolen/Wasserpolacken" (wodni polacy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 11:51 Nieprawda. Ziemie województwa pomorskiego zamieszkiwane były przez Prusów i Krzyżaków a Prusy i Krzyżacy to przecież Niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×