Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....ciasteczko....

Jak szukać NOWEJ pracy?

Polecane posty

Gość ....ciasteczko....

Nie wiem, czy taki temat już był (ja w każdym bądź razie nie znalazłam). Jak szukać nowej pracy będąc zatrudnionym? O czym pamiętać? To, dlaczego chcę zmienić obecne zatrudnienie jest tematem-rzeką, więc nie będę się rozpisywać. Fakt faktem, że pracuję od kilku lat w firmie i nadchodzi czas na zmiany. Jest to moja pierwsza praca, więc zupełnie nie wiem, jak płynnie "przejść" z firmy do firmy. Zdaję sobie sprawę, że szukanie nowego miejsca może być procesem długotrwałym, a nie zrezygnuję z posady nie mając nic innego w zanadrzu. Jeśli jednak już trafi się oferta, potencjalny pracodawca się odezwie, to co dalej? Czy wcześniej sugerować coś "staremu" szefowi, że myślę o odejściu? Tym bardziej, że szef od czasu do czasu daje do zrozumienia, że chciałby kontynuować współpracę i wysnuwa plany na przyszłość (a ja nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nic szefowi nie mów, chyba
że juz bedziesz pewna nowej pracy. Normalnie szukaj i tyle. Wątpię że szef przejmowałby się Tobą gdyby zamierzał Cię zwolnić, pewnie nie miałby skrupułów, Ty tez nie powinnaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dajjoba
Jeżeli jesteś zatrudniona, ale zamierzasz szukać pracy to biznesowe zasady savoir-vivre zobowiązują Cię do uprzedzenia o tym pracodawcy. Nikt bowiem nie chce w ostatniej chwili dowiedzieć się, że jutro lub za tydzień nie będzie miał już pracownika, a wbrew pozorom proces rekrutacji nie jest procesem krótkim i łatwym. W międzyczasie na spokojnie przeglądaj oferty pracy i umawiaj się na rozmowy rekrutacyjne. Śmiało mów, że pracujesz obecnie, ale przyszedł czas na zmiany i Twoim zdaniem szanse na prawdziwy rozwój będziesz miała dopiero w nowej firmie. Zadbaj przy tym o oryginalne i profesjonalne dokumenty aplikacyjne. :) http://dajjoba.wordpress.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×