Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mama, to ja

Dylematy dzieci butelkowych - POMOGĘ odn. MLEKA MODYFIKOWANEGO

Polecane posty

Gość mmmmmmmamaaaaaa
pepti bo uczulenie wyszło, prawdopodobnie. teraz sprawdzamy. A jeszcze dokarmiam małego moim mlekiem, odciągam na 2 razy dziennie ponad 120ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ototylkoja, a jak długo podawałaś Bebilon pepti? Jest jeszcze Belilon MCT i Neocate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmmmmmmamaaaaaa, wprowadź Bebiko Comfort albo Bebilon Comfort. Rzadko, tzn. raz na ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko czy masz doświadczenie
z mlekiem Hipp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko czy masz doświadczenie
Dodam że karmię piersią (już 5 miesiąc) ale będę syna odstawiać na rzecz mm i chciałabym wybrać jak najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mleko Hipp jest bardzo dobre
u nas się sprawdziło i przy pierwszym i drugim dziecku , tak samo znajome mi go poleciły. Każde dziecko ma inny organizm i to co dla jednego będzie produktem idealnym, delikatnym dla drugiego będzie powodem wzdęć, kolek bądź biegunki. Trzeba popróbować samemu i wybrać najlepsze mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko jest głównym posiłkiem dla niemowląt, dlatego powinno być STARANNIE DOBRANE, nie byle jakie, sprawdzony producent - bez wpadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cyrk
masz dwoje dzieci w tym trzytygodniowego niemowlaka i spędzasz czas na oferowaniu swoich porad w necie?? Podziwiam.... ale dziękuje za rady osoby, która nie wie jak odmienia się wyraz mleko. Gdzie ty na boga widziałaś kiedyś odmianę w formie "mlek"?? Czytałaś chociaż raz ulotkę na opakowaniu mleka modyfikowanego? Wygląda na to, że nie, ale próbujesz zastąpić pediatrę w jego roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Autorko czy masz...
jest mleko matki, następnie mleko innej matki później długo, długo nic i dopiero preparaty zastępcze czyli modyfikowane mleko krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wy jesteście naiwne,że jeśli myślicie, że np. dziecko w wieku 5 lat jest zdrowe po MM. skąd to możecie wiedzieć :O problemy z alergiami itp., mogą później wychodzić w ciągu całego życia, a nie, że jak dzieciak przetrwał w niezłej kondycji pierwsze lata to już będzie super zdrowe forever :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chce chceee
niestety nie mam dostępu do tych innych mlek proponowanych przez Ciebie. Jeszcze przed tym jak u małej stwierdzono skazę podawałam jej bebiko jednak miała po nim mega zatwardzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bueheheheheheheeh
to ci zacytuje (z bebiko ha 1 bo to mam pod ręką): 1.Umyj ręce wyparz miareczkę oraz wygotuj butelkę i smoczek w wodzie przez 10 minut lub użyj sterylizatora 2.Gotuj wodę pitną przez 5 minut i pozostaw do wystygnięcia do temperatury ok. 40C (nie mam znaku stopni ;) ) 3.Sprawdź tabelę żywienia i wlej dokładną ilość wody do butelki. Nie używaj powtórnie gotowanej wody-dlaczego? nie wiem... 4.Zawsze używaj wyłącznie załączonej miareczki. 5.Dodaj dokładną ilość płaskich, nieubitych miareczek Bebiko HA 1 6.Zamknij butelkę i potrząśnij do całkowitego rozpuszczenia proszku. Załóż smoczek na butelkę. 7.Sprawdź temperaturę mleka wewnętrzną stroną przegubu dłoni. Podsumowując pkt 1-6 rozrabiamy mleko w 40C, w pkt 7 wyraźnie jest napisane aby podawać mleko w temp ok. 36C (sprawdzając na przegubie wodę będzie równowartością temp Twojego ciała, które ma ok. 36C) Tak więc wielka doradczyni poległaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bueheheheheheheeh
puff nie każdy może karmić swoim mlekiem, więc szukamy najlepszych mm, z tym że mm dla każdego dziecka najlepsze jest inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudziarrrrraaaaaaa
tak was czytam i czytam i pewnie mnie tu zaraz zjedziecie jak starą szmatę ale co tam :D Karmie dziecko mm, na początku kupiłam zwykłe bebiko ale mąż wyczaił nowość, mleko Gerber. Bez wachania kazałam mu je kupić bo cena była o wiele korzystniejsza innych mm, a składem się nie różnią wcale. I tak, to cena zaważyła na wyborze mleka. Mały je pije i nic mu nie ma. Co do temperatury, podawanego mleka... jakoś średnio mi idzie ocenianie czy est dobre czy nie, czsami wydaje mi sie że jest za ciepłe ale mały i tak je pije, czasem daje mu wręcz zimne i też je wypije i co najlepsze: przygotowuje większą ilość mleka do butelki, żeby co chwile nie latać i nie dorabiać mleka bo mały pije tak troche "na raty" i takie rozrobine mleko, stoi sobie po 3-4 godziny w podgrzewaczu zanim je synek wypije i NIC MU NIE MA. Przybiera super, nie ma problemu z wypróznianiem się, gazami i jest okazem zdrowia. Pozdrawiam przewrażliwione mamusie, które nabijają kabzy producentom bebilonów i innych takich kosztujących fortunę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej corce nie sluzylo ani bebiko ani bebilon.pila hipp i bylo super.nie slyszalam o zadnej aferze sloiczkowej.zreszta w szpitalu po porodzie dokarmiali ja wlasnie hippem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bueheheheheheheeh
u nas było tak: wcześniak więc: enfamil na sam początek, nie tolerował, pre-nan również dopiero nan pro ha było ok. wyszła jednak skaza białkowa-zalecono bebilon pepti nie chciał jeść, lekarka pozwoliła wprowadzać ha, najpierw myślałam że najlepiej bebilon-bo jak najdłużej mam podawać mieszane, więc żeby nie mieszać producentów. Niestety nie przyjęło się-swoją drogą się cieszyłam, bo to chyba najdroższe mleko jakie widziałam!!! ;] i obecnie jesteśmy na Bebilon pepti + bebiko ha. Dlaczego Bebiko nie NAN? bo wydawało mi się, że będzie tańsze, jednak nie było :P jedynie jakieś 5 zł różnicy jest, sama nie wiem czy na mleku to dużo czy mało ;) Co do mlek-nie ma ekspertów. Dlaczego? Bo to co Twojemu dziecku służy-mojemu nie musi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DROGA przyjaciel z
Ciekawe stwierdzenie NIC MU NIE MA. Autorka chyba nie mówi dobrze po Polsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buehehehehehemubeheeh, owszem, pisze, że trzeba wew. przegubem dłoni sprawdzić. Ale nie pisze, to co przytoczyłaś - konkretnie w jakiej temp. podawać. A poza tym to, co piszesz jest śmieszne. Otóż, że dodałam st., a nie 40 C. I wyjaśniam, nie jestem ekspertem, znam tylko wszystkie mleka, więc mogę zaproponować kilka dostosowane indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROGA przyjaciel z, czytaj ze zrozumieniem - to co przytoczyłaś, to nie moje stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko a co myślisz o mleku Gerber które z resztą ma bardzo dobre opinie?. Chodzi mi o Gerber1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbhbbbmnm
co to jest ta afera słoiczkowa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blachara...
"Po pierwsze, nie robię się ekspertką. Chcę pomóc. Po drugie, skutki w odżywianiu dziecka widać w życiu dorosłym. Po trzecie, widocznie Nutricia chce poparzyć dzieci pisząc, że schodzić wodę do temp. 40 st. C i rozrobić proszek." o co chodziło w tej twojej wypowiedzi????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehehehehee
A co dla ciebie autorko znaczy "afera"?? Ze do sloika w jakiejs fabryce spakowano robaka? Czy ze wlasciciela firmy produkujacej mm przylapano z prostytutka?? Bo cos duzo tych "afer" przedstawiasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afera tzw. słoiczkowa ale która może dot. także mm. blachara..., wyjaśnienie zarzutów mi tu stawianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×