Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elilka33

Praca zdalna -umowa zlecenie-a PUP?

Polecane posty

Gość Elilka33

Elilka33 Witam, czy ktoś wykonuje pracę zdalną przez internet? Pytam bo szukam zleceń jako tłumacz gdzie zazwyczaj jest umowa zlecenie. Nie wiem jak to pogodzić z tym, że jestem zarejestrowana w PUP? Tam mi powiedzieli, że jakąkolwiek będę miała umowę muszę to zgłosić. Nie wiem jak to rozgryźć.Doradźcie coś proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co tu do rozumienia? Przecież powiedzieli, że jak masz jakąkolwiek umowę to zgłaszasz. Przecież to potem wyjdzie przy zeznaniu podatkowym, że pracowałaś i wykreślą Cię na wiele miesięcy z PUPu za oszustwo i jeszcze dowalą karę. Nie zgłoszenie umowy to przestępstwo, bo wyłudzasz zasiłek lub ubezpieczenie. Co w tym trudnego do pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drogie dziecko nie liczy się GDZIE pracujesz ale że masz umowę na terenie RP .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka33
Ok dzięki, czyli jak podejmę zlecenie i podpisze umowę to zgłaszam to do PUP-u a jak umowa się kończy to znowu się rejestruję? Pytam bo u nas na rejestrację w PUP-ie za każdym razem tracę 2 godziny ale widocznie innego wyjścia nie ma i będę tam częstym gościem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffgfggfg
tłumacz na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka33
Właśnie o to chodzi, że nie chcę na czarno, nigdy nie wiem, z jakim biurem mam do czynienia i czy mnie ktoś nie poda. Wiesz jak to jest w dzisiejszych czasach.Tutaj głównie chodzi o składki na ubezpieczenie bo zasiłku z PUP nie mam. Już myślałam, żeby się u męża w pracy ubezpieczyć ale wyszłoby na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według prawa jeśli zarabiasz jakiekolwiek pieniądze na jakąkolwiek umowę, to musisz się wyrejestrować z PUP i sama płacić ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podniosę bo też mnie to interesuje , z tym że ja na rejestrację tracę każdorazowo cały dzień ,a na zgłoszenie gotowości do pracy około 6h...a tu umowa zlecenie na raptem ...1 dzień ,a przecież przy zleceniu nie ma chyba ubezpieczenia ??!! wytłumaczcie mio bo oszaleję ,na czarno się nie da bo korzystam z biur pośrednictwa i wskakuje na 1-3 dni za kogoś na kase czy magazyn do marketu , jest tak : 1 dzień pracuje , pozniej przestój np 3 mc i znów 1 dzień , przestój np tydzień ,znów 1 dzień ,mc przestoju i 3 dni pracy . Nie pobieram zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, rejestrujesz się i wyrejestrowujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do niedawna byłam w tzw próżni ,ale potrzebowałam ubezpieczenia i się zarejestrowałam w PUP i co teraz ??? ( dot powyższego postu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na rejestrację zchodzi cały dzień niestety. Ale nawet jak masz UZ na 2h to też niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy zleceniu jest ubezpieczenie. Raz miałam UZ która trwała 2h. Jednego dnia pojechałam się wyrejestrować, drugiego zarejestrować. Idiotyzm. Ale takie są przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka33
Wiecie co nic innego chyba nie zostaje jak właśnie takie rejestrowanie i wyrejestrowywanie, tylko właśnie najgorzej jak takie zlecenie trwa np. dzień, czysty idiotyzm jednego dnia się człowiek wyrejestrowuje drugiego rejestruje. U mnie jeszcze jest tak, że muszę do PUP-u 12 km dojechać. W związku z tym wcale się nie dziwię, że tyle ludzi pracuje na czarno.No to Panie w PUP-ie będą miały co robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cos oprócz picia kawy muszą robić, bo pracy ci na pewno nie znajdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryśka_bebiko_32
Już kiedyś tu pisałam - żadne ankiety, mlm, klikanie w reklamy i inne śmieci. Na MLM dorobić się można tylko będąc na samej górze i kilka osób z średniego szczebla - piramida, proste. Ankiety i klikanie w reklamy ? Jak chcecie "zarobić" astronomiczne 5-10 dolarów miesięcznie siedząc 4 godziny dziennie przed ekranem - gratuluje straty czasu ! Ja kiedyś wpadłam tutaj : http://www.jakzarabiambezetatu.pl/ I cieszę się z tego strasznie. Po porodzie nie musiałam wrócić do pracy - bo "pracuje" w domu (około godzinki dziennie :P). Nie namawiam ! Tfu tfu tfu - ale być może komuś to pomoże tak jak mi. Wszystko poparte dowodami - kontakt z autorem, dla mnie rewelacja. Tyle co Autor nie zarabiam (było by super :P) ale starczy na życie + jakaś przyjemność, a to mi w zupełności wystarczy. Tym bardziej że mam wolne i nie muszę tyrać na etacie. Pozdrawiam świeże mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×