Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monia16a

:-(

Polecane posty

Gość monia16a

witam również się z Wami zgadzam. Trafiłam tam z okropnym bólem zęba. Pani w recepcji nie chciała mnie przyjąć była bardzo nie miła. Wkońcu przyjęła. I zaczął się koszmar. Miałam usuwany nerw z zęba ból był nie do zniesienia. Jak by znieczulenia wogóle nie było. A co najlepsze nie mogłam wytrzymać z bólu i trafiłam na pogotowie,ale ratunkowe. Tam dostałam silne leki nie mogłam wytrzymać z bólu. Uciekaj gdzie pieprz rośnie! Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :( blaa blas
Decyzje te mogą być w pewnym stopniu modyfikowane przez państwo w związku z ustalaniem przez nie np. stóp podatkowych, nakładaniem (lub zmianą) ceł, ustalaniem minimalnych lub maksymalnych cen, minimalnych płac, ograniczaniem wahań kursów walutowych, kształtowaniem systemu ubezpieczeń, zakresu opieki socjalnej itp. Skrajną postacią gospodarki rynkowej byłaby gospodarka wolnorynkowa, pozbawiona całkowicie wpływu państwa - taka jednak współcześnie nie istnieje. Podstawą gospodarki rynkowej jest prywatna własność czynników wytwórczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stachelschwein2.jpg Jeżozwierz grzebieniasty – gatunek gryzonia z rodziny jeżozwierzowatych. Zamieszkuje południową Afrykę i dobrze się adaptuje do środowiska zmienionego przez człowieka. Prowadzi nocny tryb życia. Chodem przypomina psa lub kota. Nieźle pływa i wspina się na drzewa. Posiada r***liwe wąsy, a jego słuch i węch są bardzo wyczulone. Wydaje sporo dźwięków: pociąga nosem i pochrząkuje. Jego skórę pokrywają szczeciniaste włosy i długie, regenerujące się w razie ich utraty kolce, służące do obrony przed drapieżnikami – w razie zagrożenia stroszy je, dzięki czemu wygląda groźniej, a wydrążone kolce ogona wydają grzechoczący dźwięk. W kontakcie z napastnikiem kolce często odpadają i utkwiwszy w miękkiej części ciała agresora powodują dotkliwe rany. Żywi się roślinami, także uprawianymi na plantacjach, zaś rzadziej padliną. Mieszka w norze. Tam też przychodzi na świat potomstwo, zwykle jeden miot rocznie. Gatunek cec***e monogamia. Jego zwyczaje rozrodcze stanowią przedmiot wielu badań naukowyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wolno łączyć mandatu radnego z: mandatem posła lub senatora, wykonywaniem funkcji wojewody lub wicewojewody, członkostwem w organie innej jednostki samorządu terytorialnego. z radnym nie może być nawiązywany stosunek pracy w urzędzie gminy (marszałkowskim) oraz starostwie powiatowym, w którym radny uzyskał mandat, z wyjątkiem radnych wybranych do zarządu, z którymi stosunek pracy nawiązywany jest na podstawie wyboru. radny nie może również pełnić funkcji kierownika i zastępcy kierownika gminnej (powiatowej lub wojewódzkiej samorządowej) jednostki organizacyjnej. W związku z wymienionymi zakazami osoba wybrana na radnego przed przystąpieniem do wykonywania mandatu obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy. Niezłożenie przez radnego wniosku jest równoznaczne ze zrzeczeniem się mandatu. radny nie może podejmować dodatkowych zajęć ani otrzymywać darowizn mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu. nie może również powoływać się na swój mandat w związku z podjętymi dodatkowymi zajęciami bądź działalnością gospodarczą prowadzoną na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami. radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego jednostki samorządu terytorialnego, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. radny województwa nie może wchodzić w stosunki cywilnoprawne w sprawach majątkowych z województwem lub wojewódzkimi samorządowymi jednostkami organizacyjnymi, z wyjątkiem stosunków prawnych wynikających z korzystania z powszechnie dostępnych usług na warunkach ogólnych oraz stosunku najmu pomieszczeń do własnych celów mieszkaniowych lub własnej działalności gospodarczej oraz dzierżawy, a także innych prawnych form korzystania z nieruchomości, jeżeli najem, dzierżawa lub użytkowanie są oparte na warunkach ustalonych powszechnie dla danego typu czynności prawnych. radny nie może być członkiem władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ani pełnomocnikami handlowymi spółek prawa handlowego z udziałem gminnych (powiatowych lub wojewódzkich) osób prawnych lub podmiotów gospodarczych, w których uczestniczą takie osoby. Wybór lub powołanie radnego do tych władz jest z mocy prawa nieważny. radny nie może posiadać pakietu większego niż 10% udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego z udziałem gminnych (powiatowych lub wojewódzkich) osób prawnych lub podmiotów gospodarczych, w których uczestniczą takie osoby. Udziały lub akcje przekraczające ten pakiet powinny być zbyte przez radnego przed pierwszą sesją rady gminy (powiatu) lub sejmiku województwa, a w razie niezbycia ich nie uczestniczą przez okres sprawowania mandatu i dwóch lat po jego wygaśnięciu w wykonywaniu przysługujących im uprawnień (prawa głosu, do dywidendy, do podziału majątku, poboru). radny nie może brać udziału w głosowaniu w radzie, w zarządzie ani w komisji, jeżeli dotyczy ono jego interesu prawnego. Zarząd jednostki samorządu terytorialnego, w której radny uzyskał mandat lub jego przewodniczący nie może powierzyć mu wykonywania pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martiness__
najciekawszy temat na kafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania Dzień Ziemi Earth flag PD.jpg Nieoficjalna flaga Dnia Ziemi stworzona przez Johna McConnela Dzień 20 lub 21 marca Typ święta międzynarodowe Znaczenie promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie Inne nazwy Światowy Dzień Ziemi Podobne święta Dzień Ziemi wypromowany 22 kwietnia przez Gaylorda Nelsona w USA, Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (ONZ) Commons in image icon.svg W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem: Dzień Ziemi Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, będącą okazją do wykorzystania sprzyjającej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×