Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

ja juz tez nie wiem jak to liczyć wedlug gina 11+3dni a wedlug ostatniej miesiaczki to 12+3 ale trzymam sie tego co mi on mowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zdanie w dyskusji
mon cheri co sie wtracasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ugotowalam obiadek ale narazie jakos nie mam checi jesc,od rana czuje sie okropnie no ale wiadomo obowiazki obowiazkami,tak wiec piore, sprzatam i zastanawiam sie nad upieczeniem ciasta ale w sumie musze poszukac dobry przepis na biszkopt bo z tytch co mam w domu to raz wyjdzie raz nie:( Marzy mi sie biszkopt z kremem takim budyniowym i na wierzch truskaweczki i galaretka. Jutro jedziemy z wizyta do brata mojego meza to ciasto bede mogla zarac ze soba. Brat mojego meza ma 3 wspanialych dzieciaczkow i wychowuje je sam, zona go zostawila jak najmlodszy chlopiec mial 4 miesiace. Teraz to juz spore dzieci 8,10,13 lat.Zawsze go podziwiam jak on daje rade pogodzic wszystko dom dzieci i prace.Moze luksusow nie ma ale zawsze porzadek i dzieci zadbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosnef
Kobieta w ciazy ma mozliwosc dostania L4 i wykozystuje to. Winni sa tak naprawde lekarze ze wypisuja L4 jak w wiekszosci przypadkow nic sie nie dzieje bo jak nie wypisze to straci pacjetke bo ta pojdzie do innego lekarza. I tak kolo sie zamyka. Ciaza to nie choroba i wam sie to podoba czy nie i to ze niektore z dziewczyn czuja sie spiace i maja mdlosci i zero energi jest NORMALE w ciazy i jest do przezycia. Tylko kazda lubi sie rozczulac nad soba ze to ona taka biedna i nikt ja nie zrozume bo one jedyna tak sie czuje bleh bleh bleh...Ale ze jest mozliwosc dostania L4 to czemu nie? Ja nie obwiniam dziewczyn ktore sa na zwolnieniach tylko ten chory system. Bo kto na to wszystko bedzie robil? Nie dziwo ze cala Europa idzie na dno jak nikomu sie pracowac nie chce. Ja tez jestem w ciazy i tez sie zle czuje i nie raz bieglam do toalety zeby zwymiotowac. Tez jak bym miala mozliwosc wykozystana systemu to pewnie bym siedziala w domu bo po co pracowac (nawet jezeli lubi sie swoja prace) jezeli mozna spac do poludnia i dalej dostawac 100%. Ale tak naprawde dziewczyny pomyslcie same. Przez to ze kraj jest taki jaki jest i kobieta w ciazy praktycznie moze siedziec w domu przez blisko 2 lata i utrzymywac swoje wynagrodzenie, do tego w koncu dojdzie ze firmy beda chcialy zatrudniac mlode kobiety tylko na kontrakt bo inaczej nie bedzie sie im oplacalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak ten chory system wykorzystuje wszystkich na około to jest dobrze tak? Polskie państwo codziennie daje nam pstryczka w noc, więc jeśli mam możliwość chociaż trochę się odegrać to mogę nawet i jawnie to wykorzystywać i nie mam wyrzutów sumienia wcale a wcale. Finish.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym każda z nas płaci PODATKI! i to nie są małe kwoty a potem co? jakaś poważniejsza choroba czy utrata zdrowia to NFZ nie może zrefundować drogich leków a operacje są bardzo kosztowne których Fundusz Zdrowia też nie "sponsoruje" także po co odciągane są nasze podatki? Żeby dostać później skromną rente w wysokosci 700-800zł? Śmieszne... Chory system może i jest ale jezeli chodzi o pomoc potrzebującym.. A odciągane podatki do ZUSu są po to żeby w takiej sytuacji w jakiej jesteśmy my mogli nam wypłacać pieniądze które nam zabierali miesięcznie przez X lat... Pozatym to jest forum dla kobiet w ciąży mających termin na styczeń :) i bardzo bym prosiła osoby nie mające nic wspólnego z tym tematem o nieudzielanie się na naszej dyskusji :) Jesteśmy po to żeby się wspierać i dzielić wnioskami a nie wysłuchiwać jakiś pierdół od osób które być może dzieci nie mają i nie wiedzą co to ciąża :) Bardzo dziękuje za uwagę :) Justyna ja też obiadek zrobiłam - mężowi strogonowa z kurczaka a dla siebie szparagówke z bułką tartą :) dom aż lśni aż się zdziwiłam że tak szybko mi to pójdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak nalepiej to nie zachodzic w ciaze tylko caly czas pracowac, i takie wlasnie odnosze wrazenie ze przez takie gadanie ze kobiety wykorzystuja l4 na potege niz jeszcze bardziej bedzie odczuwalny w kraju bo juz jest tak ze duzo rodzin decyduje sie tylko na jedno dziecko bo kariera lub brak srodkow bo nawet panstwo nie chce pomagac tylko jestem ciekawa kto ma na nasze emerytury pracowac???? A gdzie pomyslec o emeryturach naszych dzieci... Ja wlasnie wrocilam z mezem z kajaczkow i wrescie wygladam jak czlowiek a nie sciana:-) :-) tylko teraz to mi sie obiadu robic nie chce ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie o to chodzi ze powinnysmy sie wspierac a nie dolowac. Sorki ale mimo tego ze ktos ma inne zdanie na ten temat to ja swojego nie zmienie, I pozdrawiam wszystkie dziewczyny na zwolnieniach wy leniuchy jedne robic wam sie nie chce a dzieci wam sie zachcialo :D to oczywiscie zart :D Biere sie do roboty tzn za ciasto bo samo sie nie upiecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki, pozwólcie, że się dołączę ;-) Terminu co prawda wyznaczonego przez gina jeszcze nie mam, ale z kalkulatorów wychodzi koniec stycznia - początek lutego! Czytam Was od samego początku forum, ale na samym starcie nie chciałam zapeszać bo nie miałam jeszcze potwierdzonego serduszka, a potem dorwały mnie okruuuutne mdłości, które trzymają mnie do dzisiaj - właściwie to czwarty tydzień kiedy nie ruszam się z domu, leżę, ewentualnie siedzę i trzymam kciuki, żeby czas zaczął szybciej lecieć... To moja trzecia ciąża - niestety dwie poprzednie skończyły się poronieniem, ale tym razem coś mi mówi, że wszystko będzie dobrze ;-) Oh zazdroszczę tym z Was, którym nudności już ustąpiły lub wcale nie nadeszły i trzymam kciuki za te, które męczą się razem ze mną, ściskam Was wszystkie mocno i trzymam kciuki za Was i Wasze Bąbelki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Optymistka :) miło że do nas dołączyłaś :) napisz coś o sobie skąd jesteś czym się zajmujesz :) i dopisz się do naszej tabelki :) Pati....................... .22.......Saarbrucken... ..........02.01.2014 minnie288................28........BB................. ..........03.01.2014 lolaaa21...................21.......Poznań.............. ........03.01.2014 terra_rosa26...........26.........Braniewo.............. .. . 05.01.2014 titi..........................34.........Opole.......... .... ..........05.01.2014 slodka cytryna100....32........Wlkp.........................06.01. 2014 Dziewczyna-malina...22.......Mrągowo................. .07. 01.2014 justyna29................28........Hamburg............. ... ...07.01.2014 kasiax....................25..........Płock...... ... ............07.01.2014 ania_sz..................25........DąbrowaTarnowska... .08. 01.2014 dzagatkaa...............28........Szczecin............. .... ..08.01.2014 pani z pieskiem.......?!...........De.............................. 10.01.2014 monbiaa..................20........Jarosław............ .... ....12.01.2014 iskiereczka31...........31........Rzeszów.............. .... .13.01.2014 padlinka...................32.........Warszawa........... ........13 01 2014 85matylda85........... 28.........Głogów................ ........13.01.2014 Olelka.....................35........Gdańsk............ .... ......14.01.2014 szczesliwa_onaaa...22.........Kielce.................... ....14.01.2014 OlaLenka26.............26........ Kędzierzyn-Koźle..... ...16.01.2014 Aniołek23 ...............23........Mrągowo.......................17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .......22........ Wrocław.....................20.01.2014 niutkaaa23..............23............Łódź........ ................20.01.2014 aizuz......................25........ Kraków............ .... ......21.01.2014 kropek 23................23........ Bielsko-Biała.............22. 01. 2014 Liliana785...............25.......... Aachen............. .......22.01.2014 maja..?...................22........ Szczecin............ .... ....23.01.2014..;p jasmina89................24..........Poznań............ ..........25.01.2014 malinowaaa.............25..........Wrocław.............. .......26.01.2014 Elunia342................23........ Tarnów.............. .... ....27.01.2014 Interesantka25.........26........Bielsko-Biała.......... ....27.01.2014 Gonja.......................34.........Kraków........... ............29.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ze mnie Gapa! przecież pisałaś że nie masz jeszcze terminu wyznaczonego :) wybacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
optymistka80 swietnie ze jestes z nami:) nie jestes sama w swoim cierpieniu ,bo ja jestem z Toba ;) mnie tez mecza mdlosci wymioty niestety i czasem juz mam dosc ale wierze ze to minie czego i Tobie z calego serduszka zycze i trzymam mocniutko kciuki zeby wszystko bylo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awwwww jaka dluga ta nadza tabelka ale chyba nie wszystkie dziewczyny sie odzywaja:( Biszkopt w piekarniku i wlasnie wyrosl podad tortownice ale i tak pewnie pozniej oklapnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbiaa dzieki za zaproszenie:-) maz mnie ruszyl z kanapy i cos tam zrobilam na szybko.:-) dziewczyny czy wy tez jak przechodzily wam mdlosci mialyscie tez przyplyw energi?? Ja dzis jak wstalam to jakbym nie ja, mialam ochote na wszystko, teraz tez troche odpoczelam, zjadlam i moge jeszcze cos w domku posprzatac, mam nadzieje ze tak juz zostanie bo przez ostatnie tyg to nic nie robilam tylko maz za mnie sprzatal kiedy tylko mogl no i za czysto to to nie mam;( ale od jutra powolutku zacxne dzialac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, czytam Was z wielka ciekawoscia i porownoje swoje objawy do waszych ale niestety nie mam czasu zeby cokolwiek pisac. W sobote mialam robione usg genetyczne, bo u mnie 12 t i 4d. I musze wam powiedziec ze odetchnelam, kosc nosowa widoczna, co wyklucza zespol downa, przeziernosc karkowa 1,2 wiec tez super, przeplyw krwi super, i raczki z dlonmi sa, wiec jestem przeszczesliwa. * Justtyna - musze ci napisac ze mdlosci mi przeszly, ale za to pojawily sie odruchy wymiotne-Kasle i charcze jak chory kot, tylko jak cos pije lub jem jest ok. * Dzieewczyny znacie jakies fajne noclegi w Lebie nad morzem, wybieramy sie z mezem i szukamy czegos sprawdzonego. * pozdrawiam was goraco i obiecuje czesciej pisac, moze jak pojde na L4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) od 3 dni jestem tak zmeczona. Usypiam na siedzaco. Moze to wina tych upalow..hmm. Powiem wam ze wczoraj mdlilo mnie pol dnia:/ a na mieso to patrzec nie moge. Bleh. Za to pokochalam zolty ser:) mniam. Moglabym jesc a jesc. A tak ogolnie to samopoczucie dopisuje. a mam pytanie do was. Bylam na usg w 6 tygodniu. Bylo widac sam pecherzyk. Moj lekarz mowil o kolejnym usg dop w 13 tygodniu. Chce zobaczyc maluszka. Myslicie ze moge isc na usg tak sama dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) slodka cytryna100 juz sie za toba stesknilam bo dawno sie nie odzywalas ;) niutka23 ja bym nie wytrzymala od 6 tyg do 13 tyg czekac na usg tym bardziej ze widzialas tylko pecherzyk a serduszka nie,szczerze to ja bym poszla na usg zeby sprawdzic sama dla siebie czy wszystko wporzadku czy dzidzius rosnie. a ja wlasnie zaczynam wieczorna walke z wymiotami ,jejku dobija mnie to mam nadzieje ze to nie potrwa juz dlugo bo wysiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane! ja oczywiscie nie mam za bardzo czasu zeby pisac. Jutro jade na usg bedzie to 12 i 4 tyg strasznie sie boje oby zadnych krwiakow nie bylo. Niutka ja tez bym nie wytrzymala to bedzie juz moje 7 usg ze wzgledu na krwiaki ktore byly. Czytam o l4 i normalnienie szlak mnie trafil ja jestem na zwolnieniu od poczatku i wcale nie czuje sie winna ale rozumiem ze co niektore uwazaja ze rujnuje nasz kraj. W pierwszej ciazy pracowalam do 7 miesiaca (pracuje z klientem) super sie czulam. W drugiej mimo plamienia i pobolewania brzucha tez chciam pracowac dlugo moja lekarz twierdzila ze jak najbardziej moge (dlatego ja zmienilam) az w pracy dostalam krwotoku i stracilam ciaze. Teraz w trzeciej na pierwszym usg znowu krwiaki wiec poszlam na l4 i mimo ze juz jest dobrze nie wracam do pracy. I gospodarka pewnie przez to padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodka cytryna jesli nad morze to polecam pogorzelice to blisko kolobrzega . Hotel SANDRA SPA tam jest co robic nawet jak pogody nie ma czesto tam jezdzimy a w tym roku pierwszy raz jedziemy z synkiem juz nie moge sie doczekac wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej piekne Wiem, wiem :P znowu znikałam, ale wierzci mi :) mam zap*****l w gospodarstwie, dwójka dzieci, wielki dom i czasem 24 h dla mnie to mało Niewiemconapisać... przepraszam, ale nie mogę Cię zrozumieć :( niedawno pisałaś, że jak mamy okazję to mamy uciekać z Pl...mówisz nam co mamy robić i sama robisz zamęt z L4... sama pisałaś wyżej jak Ci ciężko wytrzymać w pracy, że męczą Cię upały itd. Ja rozumiem, że Ty masz więcej niż Twoi znajomi, ale uwierz mi, że w życiu liczą się inne rzeczy niż materializm. Ja mam gospodarstwo, byki, jałówki, świnie, kury, dobrych parę h ziemi i co? muszę zapirdalać w tym i modlic się codziennie, żebym nie dostała kopniaka od byka np w brzuch. Mam dziwne bóle brzucha, muszę nosić wiadra z wodą, wywalać gnój i z*********ć narazajac się na niebezpieczeństwo bo lekarz mówi, że na chorobowe przyjdzie czas!!! Tak więc dziewczyny sidzcie z d****i na L4 ile możecie i dbajcie o siebie. To wy nosicie dzicie i na was spadnie odpowiedzialnosc jak coś sie stanie. pozdrawiam Was serdecznie :) witam nowe oczekujące i przepraszam za swoj niewyparzony jęzor. Nie lubie takiej atmosfery, nie lubie ludzi którzy sa infantylni i chwala się tym ile to oni sami osiagnęli bez pomocy innych. To rodzice powinni być dumni ze swoich dzici... co to za ludzie, którzy wchodzą na forum i piszą ile to oni nie maja. Zapraszam do mnie. Zobaczycie co ja mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zeby nie było niejasności jestem na Krusie i z tym chorobowym to różnie. Co ja wejdę do obory i powiem ''hej byczki, jałóweczki, cielaczki nie dostaniecie jeść przez 180 dni bo pani ma chorobowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam raniutko!!!dzis wielki dzien,moja 9 letnia corcia jedzie pierwszy raz na 10 dniowy oboz harcerski 600km od domu. przezywam to niesamowicie i martwie sie cholernie. Niebieska85 jestem pozytywnie zaskoczona Twoja wypowiedzia i brawo za szczerosc.- Sama pochodze z gospodarki i wiem ile to ciezkiej pracy praktycznie 24 na dobe.My tez mielismy krowy i ogolnie utrzymywalismy sie ze sprzedazy mleka ale pozniej wymogi unijne zaczely sie zmieniac zaczeli cisnac no i niestety nasza gospodarka byla zbyt mala zeby sie z tym uporac. Dlatego tez wyjechalysmy z mama do Niemiec. Moze gdyby moj Ojciec nie umarl zylibysmy tam do dzisiaj.Jejku nie zazdroszcze ci wcale tej ciezkiej pracy ale podziwiam za wytrwalosc. Zycze wam milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki czy moze ktoras z was ma przepisane jakies leki na zaparcia? Domowe sposoby typu kefir odpada bo nie nawaidze go. Jem duzo johurtow ale i tak sobie z tym. Dzis w nocy zlapal mnie bol brzucha i mdlosci, siedzialam 30 min na sedesie i nic;( dopiero rano puscilo i brzuch juz wogole nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniolku mnie pomagalo zjedzenie 2 jablek i ograniczenie pieczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i przez was nie pisze "niewiemcopisac" czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolku sprobuj moze z kiszona kapusta ,to jedyne co na mnie dziala :) jejku wspolczuje ci ja tez mialam z tym problem ,ale od kiedy codziennie rano jjem owsianke albo musli moje problemy z zaparciami sie skonczyly. przeciez nikt nie powiedzial ze niewiemcowpisac ma sie nie odzywac,przeciez nalezy do naszej grupy bez wzgledu na wszystko.chodzi tylko o to ze grupa wsparcia musi sie wspierac a nie oceniac kto jest lepszy kto jest gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - oj ciężko rozstać się z córcią na tak długo, ale jak to mówią najtrudniejszy pierwszy raz, a potem to z górki. Dobrze że w dzisiejszych czasach są wszechobecne telefony i w każdej chwili można zadzwonić. * ka3sia - dzięki za namiary, ale w tym roku jakoś już tak padło na Łebę i te rejony morza będziemy zwiedzać, ale może za rok skorzystam. * Aniołek23 - mi pomagają suszone śliwki, a i sporadycznie rano jak już mnie porządnie zaparcie złapie pozwalam sobie na pół kubka kawy rozpuszczalnej, nie mija 5 minut i lecę na kibelek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień się zaczął nie ciekawie... Rano jakieś zawroty głowy nie mogłam wyjsc z łóżka ;/ poszłam do pracy a tam nie ma "roboty" mojej ;/ siedzącej... więc wysłali mnie do mycia płatów skór pod jakimiś rażącymi lampami i tak o 9 poszłam na przepuste ledwo żywa. Myślałam że spadne pod tą skóre tak mi się w głowie kręciło mroczki w oczach słabości cała mokra masakra... Majstrowa mi mowi zebym poszla na zwolnienie sobie bo szkoda sie narazac w tych temperaturach ale mam problem bo moj ginekolog dopiero mnie przyjmie 10 lipca i wtedy sa zaswiadczenie ze jestem w ciazy i zwolnienie... ;/ zapisalam się do jednego z lekarzy rodzinnych w moim mieście - może on mi da jakieś zwolnienie przynajmniej na tydzien.. Ja juz nie daje rady - nie sadzilam ze to napisze ale taka jest prawda.. Niebieska85 jestem pełna podziwu ze to wszystko ogarniasz przeciez to duże wyzwanie dla kobiety :) nie wiem czy osobiście bym podołała pracy którą ty wkładasz w dom i gospodarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×