Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

mi na szczęście włosy się nie przetłuszczają. ale za to wypryski mi wyskakują ;/ znacie jakiś dobry nieszkodliwy sposób aby się ich pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Zawsze powatarzałam,że chciałabym córeczkę, jak dowiedziałam się,że jestem w ciąży to było mi obojetnie, choć nie bede ukrywała,że gdzieś w głowie miałam nadal tą córeczkę. A jak tydzień temu byłam u lekarza i dowiedziałam się,że widac płeć bardzo dobrze to pierwszy raz w życiu naprawdę było mi to obojętne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od samego poczatku pragnęłam córeczkę ;) ale wiadomo,że najważniejsze aby było wszystko ok :) choć wszystko mówiło,że będzie chłopiec, ale jak mi lekarz powiedział,że dziewczynka i że w dodatku wszystko jest w jak najlepszym porządku, to miałam ochotę skakac z radości :)) bierzecie kwas foliowy jeszcze? bo mi lekarz mówił,że według ostatnich badań powinno się własnie brać do 20 tyg ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
ja biorę femibion bo ma w sobie jod,który jest bardzo ważny dla rozwoju mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbiaa udanego wyjazdu :)) mnie jakiś wyjazd czeka dopiero we wrześniu :) Styczniowa- gratuluję również synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa, szczerze współczuję stresu przedślubnego! Całe szczęście mam już to za sobą, ale pod koniec przygotowań do wesela miałam tak wszystkiego serdecznie dość, że odpuszczałam wszystko co się dało. A potem mi było smutno, że nie było tak jak ja tego chciałam - więc tej drogi nie polecam, ale droga negocjacji jest jak najbardziej w porządku. Może jakoś da się dogadać z teściową ;) Ja z moją stosunki mam poprawne, ale w przygotowaniach z mojej strony,pt. sukienka ślubna, bukiet, wybór fryzury w ogóle nie uczestniczyła. Raz wzięłam ją na oglądanie sukienek, bo ma 3 synów i tak sobie pomyślałam, że miło by jej było w czymś takim uczestniczyc, ale po tym jednym oglądaniu wiedziałam, że kolejnych nie bedzie, bo by mi na głowę weszla. Jednak różne ludzie mają układy z teściami jedni bardzo dobre inni bardzo kiepskie. Wszystko zależy od ludzi. Ale chyba już do końca życia będzie mnie wkurzało upieranie się jakich bądź rodziców w kwestii ślubu swoich dzieci. To przecież Wasz dzień - oni już swoje śluby i wesela mieli. Tak samo jak urodzili, wybrali imiona i wychowali już swoje dzieci, więc już się wykazali :) Monbiaa miłego wyjazdu :) Baw się dobrze, grzecznie i bezpiecznie :) Ehh ja ciągle mam z tyłu głowy dziewczynkę, ale prawdopodobnie noszę w sobie faceta. Trochę się tego boję, czy będę go potrafiła wychować, tak żeby nie był ostatnią ciapą ani nie wyrósł na chama, czy nie będę tłumiła jego męskich zapędów oraz bardzo podstawowe rzeczy typu jak ubrać dziecko płci męskiej żeby sensownie wyglądało, albo jak nazwać męskie narządy płciowe jak się zapyta co to i takie tam inne wątpliwości :) Z dziewczynką wydaje mi się, że byłoby jakoś łatwiej w kwestiach wychowawczych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
nie, nie na recepte. w każdym sklepie kosztuje koło 50zł i wystarcza na 2 miesiące. Jeżeli w swoim mieście masz superpharma to jest przecena na 18 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Femibion wystarcza na 1 miesiąc.... przeciez ? od ostatniej wizyty go biorę. Jest tam 30 tabletek + 30 kapsułek. Jedna dzienna dawka to jedna tabletka i jedna kapsułka. I ja zaplacilam.... 68 zł !! szczena mi opadla normalnie!! nastopnym razem albo wezme Pregna Plus albo cos innego, a na pewno juz poprosze mame zeby mi to kupila w hurtowni, do której ma blisko z pracy. Bo kurcze ciezko mi wydawac 70 zl co miesiąc na te witaminki....poza nimi biore magnez z wit b6 i żelazo (to na receptę). Monbia - pozdrów ode mnie serdecznie całeeee Bieszczady! a najbadziej Cisną i Wetlinę jakbys tam w poblizu byla:):) ach jak ja kocham góry!!! moze w przyszlym tyg wybiore sie z dwiema kolezankami w tatry, na jedną noc w Schronisku w Dolinie Chochołowskiej. Wspinac po górach się cięzarnym raczej odradza, dlatego tylko spacer dolinką, do schroniska na noc i na drugi dzien spowrotem. Ale widoki przynajmniej pooglądam i powdycham świeże górske powietrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniows_mama2014
Ja biorę femibion Natal Classic- dla kobiet planujących ciąże,w ciąży i karmiących piersią. Cena w Super-pharmie 43.99, cena promocyjna 18.99 i w środku jest 60 tabletek, więc prawie dwa równe miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie na chwilke i ide polezec.Bylam dzis nad niemieckim morzem i okropnie wialo,niby bylo 21 stopni ale ohydna zimnica.teraz jestem w domku i musze troche odpoczac bo z tego ostatniego stresu pobilewa mnie brzuch. __________________________________________________________________ maly mis dziekuje za slowa otuchy wszystkim wam dziekuje. ___________________________________________________________________ monbiawa juz wyjechala ale mimo wszystko zycze milego pobytu jak odczytasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze na forum czasem jest 'ostro' :P hehe. Ja jak sie kluce z moim S to zawsze mi wytyka ze to przez hormony. A jak tak mowi to mnie wkurza jeszcze bardziej;] i wtedy sie zaczynaa. Dziewczyny czy was na kazdej wizycie lekarz 'tam' bada? Co do usg to moj lekarz w gabinecie nie ma:/ musze chodzic do innego tez prywatnie. Mieszkam w okolicach Łodzi i moje miasto to za przeproszeniem ZAD***E. Usg ma 2och lekarzy-internistow i w dodatku takie przestarzale. Masakra. Ale jestem juz po usg genetycznym i wiem, ze to córcia i wszystko super:) Szczerze to caly czas bylam pewna, ze to chlopak. Jak mi pani doktor powiedziala, ze to dziewczynka to az mialam motylki w brzuchu no i powiem, ze zaskoczenie bylo:) Ale ciesze sie bardzo. Moj S tez sie ucieszyl. Odrazu powiedzial, ze to bedzie coreczka tatusia. Imie tez juz wybrane-Julia. S sie uparl i takie ma byc, zreszta mi tez sie bardzo podoba:) Zawsze mialam problemy z cera i zawsze cos wyskakiwalo...Ale teraz to poprostu wysyp...:( wlosy ok. Nawet sie zagęscily troche, ale i tak sie nie ukladaja. Robie co miesiac zdjecie brzuszka i powiem wam, ze talii juz prawie nie mam:D i brzuszek sie zaokrąglil ladnie. Pewnie jeszcze miesiac i bedzie juz w miare widoczny:) Milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję ze nie zostanę źle odebrana za to co powiem albo ze komuś coś nakazuje tylko ja radziłabym żeby nie brać tych wszystkich witamin tyko czerpać je z warzyw i owoców, ryb i innych rzeczy... każda położna to potwierdzi . oczywiście w miarę możliwości bo nie wszystkie lubią wszystko bo pamiętam ze któraś z was ma wstręt do warzyw i owoców. Mi też lekarz kazał na początku brać femiobion a jak trafiłam do szpitala to kazał tylko kwas foliowy przyjmować. i teraz tylko folik i codziennie jakieś warzywko owoc, raz w tyg rybka morska, nabiał. Organizm poprzez włąśnie zachcianki sygnalizuje czego nam brakuje. Ale tak jak napisałam każda z nas ma swoj rozum i ja tylko swoje zdanie mówie. A co do cen też są właśnie kosmiczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warzywko i owoc moge zjesc:) ale od ryb totalnie mnie odrzucilo. Nawet nie moge spojrzec. Od miecha zreszta tez. Ale za to mam ciagle ochote na zolty ser, twarozki, serki wiejskie. Moglabym jesc codziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh, ja chyba powinnam cos brac. ryb nienawidzę, sery, jogurty, odpadają, a ser żółty sporadycznie ;/ ____________________________ niutkaaa- mnie na każdej wizycie lekarz tam bada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki :) Jeden niecały dzień mnie nie było i chyba ponad godzinę nadrabiałam:) *Justyna - wspólczuję Ci, bo naprawdę dziwna sytuacja szkoda chłopaka jak tak można go zostawić, też ma uczucia i może się czuć nie swojo. Ale wierze, że Tobie i mężowi uda mu się stworzyć prawdziwą rodzinę i pokazać jak można być szczęśliwym razem z córeczką i nadchodzącym maleństwem :) *pomaranczowa - u mnie były wizytówki, ale ja miałam przyjęcie na niecałe 40 osób, 3 stoły podzielone na znajomych i rodzinę, ale u mnie akurat było z tym dość łatwo ustawić choć chyba też musiałam męża przekonać, a teściowa wiele nie wtrącała się w to. W Twoim przypadku tym bardziej przy takiej liczbie gości nie mają one sensu. 3mam za Ciebie kciuki, że uda się przekonać chociaż męża zawsze to już będzie jakiś krok :) A brzuszek też mam twardy, ale ogólnie chyba cały taki nabrzmiały i twardy także myślę, że z nami jest ok :) Właśnie co z tym kwasem foliowym? Ja biorę teraz d*phaston, bo to jeszcze na podtrzymanie... i witaminki Femibion Natal2 (43,99zł :( ) czy tylko u mnie on jest taki drogi ? Przy ostatniej wizycie zapomniałam zapytać się o kwas i jeszcze biorę, w końcu chyba nie zaszkodzi:) A na włosy też nie narzekam, ogólnie miałam zawsze problem z przetłuszczającymi włosami teraz może jakby lepiej. A na wypryski polecam dwie rzeczy: Krem Bielenda Sexy Mama antytrądzikowa cena koło 19 zł jest bardzo fajny :) A jak wychodzę na miasto to zakrywam jeszcze antybakteryjnym podkładem Synergen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze miałam cerę z problemami, a teraz mi się poprawiła - wychodzę z domu bez grama tapety :D Póki co nic nie przytyłam, ale brzuszek zauważalnie większy. Swędzi mnie na nim skóra - myślicie, że to już się zaczęło? Co stosujecie na brzuszki? Ja mam krem na rozstępy z Pharmaceris. Dostałam wczoraj od lekarza femibion za friko - pomyślałam, że na pewno ma z firmą jakieś umowy podpisane, ale widzę, że i sporo innych osób też to łyka, więc zaraz połknę i ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka86 - te terminy to tylko orientacyjnie. Może wyjść dwa tygodnie obsuwy w obydwie strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, znam mnóstwo przypadków pomyłek przy określaniu płci dziecka (nawet znajoma ginekolożka miała urodzić dziewczynkę, a jednak był chłopiec). Nie boicie się, że za wcześnie nastawicie się na płeć, a później się zawiedziecie...? U takich małych dzieciątek coś tam między nogami może sobie "dyndać", ale równie dobrze może to stać się później łechtaczką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulek mam identyczne myśli jak ty odnośnie chłopca. Mam już córkę i myślę że dobrze ją wychowałam i drugą też chciałam córeczkę a czuje że będzie syn. Chociaż usg dopiero 14 sierpnia i może wtedy będzie widać. Każdy też mi mówi że będzie chłopak. W sumie najważniejsze żeby było zdrowe a z reszta męskich praw sobie poradzimy poza tym niech się tatusiowie wykażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) jesli o plec chodzi to ja chce dziewczynke a kazdy mi mowi ze chlopak bedzie...chcialabym zebym to ja miala racje. mi tez sie wydaje ze z chlopcem moze byc trudniej. no i przekonalam sie dzis po zachowaniu syna mojego meza no ale tu jego wychowania winna jest tylko i wylacznie matka. Wiecie ze ona dzieci prowadzi na 6 rano do szkoly lacznie z 3 letnim synkiem ktory idzie do przedszkola. Dzieci sa do 15 w szkole jedza obiad i odrabiaja tam lekcje a pozniej ida do takiej opiekunki srodowiskowej i mamusia odbiera dzieci o 20.00. Chcialam tez zaznaczyc ze ona nie pracuje i to panstwo placi na dzieci. taka matka to 8 dzieci moze miec i nie odczuje macierzynstwa.Ogolnie to narazie nie wiem jak uda mi sie wychowac troche tego dzieviaka bo puki co zachowania zero :( ________________________________________________________________ pomaranczowa ja tez bede obstawac za tym zebys za wszelka cene postawila na swoim. istnieja oczywiscie kompromisy ale w tej sytuacji jestem po twojej stronie bo jesli wiekszosc to twoja rodzina ktora wyraznie nie ma ochoty na karteczki to powinno tak zostac. _______________________________________________________________ moja wizyta juz 1 sierpnia :D nie moge sie doczekac,mam nadzieje ze poznam plec dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta-monika, wiem wiem :) własciwie to wszystkie mamy jeden termin :) co do płci, to ja nigdy nie miałam preferencji, a ucieszę się i z chłopczyka, i z dziewczynki - największe szczęście, to dziecko zdrowe, ale jakie by nie było- będzie kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniows_mama2014
Kasiax w super-pharmie jest za 18.99 więc z 60% taniej. Mam dość tych hormonów. Niektórzy ludzie działają na mnie jak płachta na byka. Zwłaszcza mój facet. Gdy mówi coś podwyższonym tonem to odrazu myślę, że krzyczy i przez to płacze. Widzę, że on się przez to denerwuje a mnie to jeszcze bardziej podjudza. I to jest takie błędne koło bo gdy on idzie do pracy to jest mi przykro, że jestem sama a gdy wraca to sobie myślę żeby już poszedł do tej pracy . Wiem.. Przesadzam, ale nie umiem nad tym zapanowac. I meczy mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa_mama2014 nie przesadzasz tylko tak to juz jest ja mam to samo i wychodze z zalozenia ze najlepiej zamknac dziub i nic nie mowic. dzis wrocilismy z moim M z nad morza,wiadomo piasek a on poszedl do lazienki i tam wytrzepal recznik z piachu. Dzeiwczyny myslalam ze eksploduje jak bomba ale przemilczalam bo pewnie gdybym rozpetala burze to ktores z nas trzasnelo by drzwiami i wyszlo zeby ochlonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh, dzięki za podtrzymanie na duchu :) i siłe, bo po dzisiejszym dniu już wiem,ze będe potrzebowała jej dużo :) a mój ukochany mówi,że powinnam po prostu nauczyć się mówić głośno nie.. ______________________________________________ Justyna- dasz radę :) eh. nie wiem. jak można byc taką matką. od 6 do 15? męka dla dziecka.. jeżeli dziecko nie miało przykładu dobrego,, to nie ma co się dziwić,że jego zachowanie odbiega od normy :) pewnie trzeba bedzie w to włożyc trochę pracy i przede wszystkim cierpliwości :) ale na pewno jakoś sie ułoży. cały czas wychodzę z założenia, że nic nie dzieje się bez przyczyny :) moja ciąża to to czysty przypadek... i totalnie odwróciła moje życie.. od razu zmieniły się też wartości.. :) co ma być to będzie :) ______________________________________________ a co sądzicie na temat karmienia piersią? któraś z was zakłada od razu,że nie będzie karmić? -------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gochaaaaaaa
Cześć dziewczyny,dopisuje się do Was, termin mam na 7 stycznia 2014:) Witam wszystkich i Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilla...
Termin mam na 14 lutego ale bede miec ciaze rozwiazana wczesniej wiec moge sie dolaczyc? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa mama 2014 - Kasiax pisała o Femibionie Natal 2, a Ty piszesz o cenie Femibionu Natal Classic, a to różnica. za classic też płaciłam przed ciaza 18zl, potem pierwsze trzy miesiące za jedynkę płaciłam chyba 35 miesięcznie a teraz za dwójkę place bodajże 48zl miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×