Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

pomarańczowa - przeciwbólowy możesz wziąć paracetamol czy apap - prawie na jedno wychodzi. Głowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz wszystkiego dobrego,żebyście dalej wspólnie szli przez życie,zawsze uśmiechnięci,zawsze razem,zawsze pewni swoich uczuć. :)) MamaPysia wszystkiego naj! spełnienia marzeń, dużo szczęścia, radości i zdrowiutkiej dzidzi:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He hej z rana:-) piekny dzien sie zapowiada:-) w nocy mala mnie obudzila i nie moglam spac z dobre pol godz:-) tak wywijala:-) moja infejcja chyba przeszla bo w nocy tylko raz do toalety a nie 5 a w dzien normalnie, czyli do szpitala nie ide:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziekuje dziweczyny za życzenia :) To na prawdę bardzo miłe z Waszej strony:) x Pomaranczowa... pamietam nasze zmagania z pierwszym tańcem. Matkoo nie mielismy gdzie ćwiczyc, ja cchcialam zacząć ok 3 miesiące przed, ale mąż zawsze miał czas... a potem jak były 3 tyg do ślubu to non stop chciał cwiczyc. Nic mu nie pasowało co ja chciałam, sam wymyślał, sam dostrajał muzykę itp. ja juz mialam dosć tych cwiczen, wkurzałam się, płakałam, a on jeszce i jeszcze i jeszcze raz, bo jest źle. Na prawdę było mi juz wszystko jedno! Ale nie powiem bo stres najwiekszy w dniu ślubu to miałam wlasnie z tym pierwszym tancem. Ale ponoć wyszedł super:):) choć raz się pomyliliśmy, ale nikt tego nie zauważył:) Także głowa do góry, będzie dobrze! I ciesze się, że nerki dały se juz spokój i nie dokuczają;) x Malinowa nie bój się, na pewno w końcu poczujesz;) może dziś, jak wczoraj dziecko wybujałaś ostro na weselu, to może ono dziś odpowie Ci tym samym;) bądź cierpliwa:) x A ja dziś zaczynam tydzień 22. (i ostatni tydzień wakacji przed powrotem do pracy :(( ) W środę mam wizytę, wiadomo, nie mogę się doczekać. Idę zaraz zanieść mocz do badania. Chociaż lekarka mi nie kazała robić tych badań na teraz, ale od ostatniej wizyty 3 tyg leczyłam pęcherz, czy tam drogi moczowe, chyba jest już ok, ale dla własnego spokoju idę to sprawdzić. Pozdrawiam kobietki i życze miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Malinowaa-nie,nie :) glowa nie boli tylko kregoslup. Przygotowywuje sie juz na wesele. :) Ania-dla mnie tez taniec najgorszy... po prostu nam nie idzie. Bedzie walc,znalazlam kompozytorska wersje,ktora jest wolniejsza od oryginalu,a moj partner swoje i idzie szybkim tempem i ja nie nadazam w dodatku kregoslup.. Dzis mamy lekcje, a mnie w nocy zlapaly skurcze w obu lydkach,ze az krzyknelam z bolu... a teraz mimo ze kilka godzin minelo,mam trudnosc z chodzeniem.. ostatnio jakos sie sype :/ ---- Powiem wam co przygotowalismy dla rodzicow. Bo wesele jest zorganizowane ogolnie w 3miesiace.. wiec wszystko na szybko. W podziekowaniu,zamowilismy dla rodzicow nasze portrety :) rysowane olowkiem.. do tego chcielismy by oni troche odpoczeli,bo stredu mieli duzo i zarezerwowalismy im 3noclegi w gorach.. a wczoraj w sklepie znalezlismy rakue ozdobne butelki dla rodzicow w podziekowaniu i tam w srodku wlasnie zwinieta jest ta kartka i do tego dolozymy ta nasza kartke z wydrukowana ingormacja o tym wyjezdzie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa1: Super podziękowanie dla rodziców. Na pewno się ucieszą i na długo zapamiętają. A jak tam stresik już jest, czy jeszcze spokojnie? :) - A tutaj moje sobotnie zakupy, możecie zobaczyć ;) http://pokazywarka.pl/14yi2q/ - Miłego dnia, uciekam na śniadanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
hej ja wlasnie zjadlam sniadanko i biore sie za jajas robote musze odkurzyc lazienke i kuchnie i podlogi zetrzec.moj maz ma caly tydzien wolnego tak wiec od rana juz mu sie na amorki zebralo i mnie przytrzymal w lozeczku z tej okazji ze dzieci w szkole. ____________________ moja wizytya za tydzien juz nie moge sie doczekac :) ______________________ jesli chodzi o skleroze( ja mowie ze to demencja lub poczatki alzheimera) u mnie objawia sie szczegolnie podczas gotowania, zamysle sobie ze musze cos z lodowki wyjac i otwieram lodowke i nie wiem co chcialam z niej. ____________________ na 12.00 musze miec obiad a narazie nawet pomyslu nie mam :) _________________ cytryna to mnie zaskoczylas tym szpitalem ,ja wiem ze u nas basen do rodzenia tez maja bo widzialam na zdjeciach w internecie, no i jesli o standardy chodzi to wiem ze napewno lepsze niz w polsce 10 lat temu mialam ale pomimo tego ze kiedys takich wygod nie mialam to porodu wcale zle nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunia przepiękne ciuszki!! :):) x Pomaranczowa prezent dla rodziców swietny:) na wyjeździe na pewno się zintegrują jak należy i może juz nie bedzie niedomówień;) Mnie też ostatnio łapią skurcze łydek. Przedwczoraj rano jedna noga, a wczoraj dwie na raz. Też aż krzyknełam z bólu, aż się bidny mąż wystraszył że cos sie dzieje. A powiem wam ze NIGDY w zyciu nie miałam skurczu i w szoku byłam jak to boliii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Położna Angelika
Zapraszam do wypełniania ankiety Kobiet, które urodziły dziecko w latach 2011-2013. Po wypełnieniu ankiety na końcu będą mogły Panie zobaczyć wyniki, jak odpowiadały inne kobiety. http://moje-ankiety.pl/respond-51280.html Ankieta dotyczy przestrzegania praw kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdeterminowana23
Cześć kobietki:) Od tygodnia mam remont kuchni, bałagan w całym mieszkaniu i brak chęci do posprzątania tego. Mam nadzieję, że uwiniemy się do końca tego tygodnia. Z chęcią rzuciłabym się w wir zakupów dla maleństwa, ale boję się zapeszyć, to jeszcze tak długo zanim dzieciątko będzie z nami:( a Wy nie jesteście przesądne co do tak wczesnych przygotowań? Mam jeszcze jedno, odbiegające od tematu pytanie:) W niedzielę przypada nasza pierwsza rocznica ślubu. Chcę miło zaskoczyć męża. Od zawsze chciał mieć "latający helikopterek" co potwierdza, że w każdym facecie jest coś z małego chłopca:D:D nie wydaje Wam się, że to będzie zbyt banalny prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Dzieki dziewczyny :) Gunia ubranka sa swietne.. :) u mnie jeszcze tydzien i tez bede szalala z zakupami :)) -----u mnie z pamiecia tez kiepsko.. lape sie na tym ze np znam jakas tam osobe a nie kojarze skad,jej imienia... mam nadzieje,ze to minie. Ostatnio odkurzalam i sie wkurzalam ze mi nic nie ciagnie odkurzac,juz mialam to rzucic,a okazalo sie ze nie wlozylam rury do odkurzacza... takze kiepsko ze mna :D -----wizyte mam za poltora tyg. :) ale to tylko pewnie reczne badanie i skierowanie na badania mi da:) --- A mam pytanie do dziewczyn,ktore zamierzaja ochrzcic swoje dziecko :) zastanawialyscie sie jaki wiek jest odpowiedni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa w sumie to roznie bywa z tymi chrzcinami ;) Ale ja mam w planie tak miesiac po urodzeniu ochrzcić dziecko tak jakoś mniej wiecej ;) chętnie poczytam wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tak zamierzam, chociaż ponoć u mnie w parafii ksiądz nie chce chrzcić nieślubne dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
zdeterminowana23 jesli chodzi o prezent dla meza to moim skromnym zdaniem jesli to jego marzenie to jak najbardziej jest dobry pomysl. przeciez to wasze swieto i chodzi o to zeby wam bylo fajnie. jesli chodzi o przesady to nie wierze i tyle, bo nie ma nic gorszego jak latanie z wielgachnym brzuchem w 9 miesiacu po sklepach i kompletowanie wyprawki.a tak na marginesie to juz wiele osob mi zwracalo uwage ze nie powinnam nosic zadnych wisiorkow na szyi jak w ciazy jestem bo dzidzius urodzi sie owiniety pepowina-sorki ale ja uwazam ze to kompletna bzdura. jak to moja mama mowi "co ma piernik do wiatraka" _____________________ pomaranczowa moja corke chrzcilam jak miala 2,5 roku bo ksiadz nie chcial mi ochrzcic ze wzgledu na to ze nie mialam slubu z moim pierwszym facetem. powiedzial ze najpierw slub musimy wziac tak wiec mu powiedzialam ze ja slubu nie mam zamiaru brac i dopiero po tak dlugim czasie znalazlam ksiedza ktory za niemala sume ochrzcil mi corke :) no a teraz sytuacja zupelnie inna bo w naszej religi nie chrzcimy dzieci( ja po slubie przejelam religie meza) no i z jednej strony problem z glowy a z drugiej to chrzest byl fajnym przezyciem.Ale jesli moge cos doradzic to ja bym tak poczekala do maja czy czerwca i wtedy chrzcila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunia super ciuszki:-) pomaranczowa ja myslalam o wielkanocy tylko nie wiem kiedy wypada, ale chcialabym jak najszybciej tylko ciekawe czy chrzestnych znsjdziemy bo z tym kiepsko.... Zaczelam myc okna i oczywiscie maz mi wyrwal scierki z reki i sam zaxzal myc, ja tylko kurze poscieralam:-) fajnie czasami jak za mnie cos robi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Mhm.. ja sie zastanawialam nad kwietniem badz majem.. zeby juz w miare cieplo bylo ;) tez nawet nie wiem kiedy wielkanoc bedzie wypadala w przyszlym roku ;) musze sprawdzic;) W przesady to ja tez nie wierze.. juz mojego narzeczonego rodzice wymyslali takie glupoty zwiazane ze slubem,ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Dawno nie pisałam, bo jakoś tak weny nie miałam, ale czytam Was na bieżąco, bo już się od Was emocjonalnie uzależniłam :) Zeszły tydzień upłynął u mnie pod znakiem wielkiego obżarstwa i leniwych spacerów, bo dla mnie to ostatnie chwile przed powrotem do pracy. Lubie to co robię, ale wiem, że jak wrócę to nie będę miała czasu ani na gotowanie dobrych rzeczy ani na spacerowanie, więc musiałam się tym ucieszyć :) Wczoraj w ramach pożegnania z obżarstwem zjadłam ostatnie 3 śliwki nałęczowskie, schowałam sobie czekoladę studencką, na gorsze czasy i dzisiaj wracam do rozsądnej diety, czyli ciemne pieczywo, jogurt naturalny z otrębami i zdrowy obiad :) dziś u mnie zupka z pora, dla chętnych z grzankami czosnkowymi, dla mniej chętnych bez :) ________________ My myśleliśmy o chrzeczniu w Wielkanoc, może nawet w poniedziałek wielkanocny jak się uda. W 2014 wypada ona 20 kwietnia, więc może nie będzie jakoś kosmicznie zimno i nie spadnie śnieg :P My akurat myśleliśmy o Wielkanocy, ze względu na to, że mieszkamy 250 km od Rodziców jednych i drugich, więc byłoby to połączenie dwóch okazji w jedną. ________________ Gunia ubranka fajowe :) W ogóle wszystkie rzeczy, które pokazywałyście dla dzieciaczków są świetne :) Ja jeszcze nic nie mam, ale przesądna nie jestem. Zakupy zaczniemy robić niebawem, na razie przelewam kasę na rzeczy dla dziecka na oddzielne konto, żebym przypadkiem nie wpadła na pomysł, że zaoszczędzone pieniądze, mogę wydać na buty na jesień ;) ________________ MamaPysia i Szczęśliwa - składam Wam zaległe życzenia urodzinowe :) Wszystkiego dobrego, zdrowia, szczęścia i słodyczy Ania życzy :) ________________ Aniu_sz, Wam również życzę wszystkiego dobrego z okazji rocznicy ślubu :) cieszę, że dzień się udał i na pewno będziecie go miło wspominać :) ________________ Zdeterminowana - sądzę, że pomysł super :) mój mąż najbardziej w całej historii naszych prezentów cieszył się właśnie z latającego heliktopterka, drugie miejsce zajmowały klocki lego. Książki, portfel, płyty, bilety na wyjścia gdzieś były już zawsze w mniejszym poważaniu :P Dla pewność mąż jest pełnoletni ;) ________________ Pomarańczowa prezent dla Rodziców myślę, że będzie się bardzo, bardzo, bardzo podobał. Jest osobisty - wasze portrety i niebanalny - wyjazd :) Dodatkowo z tego co piszesz będzie ładnie zapakowany, więc już w ogóle super fajnie :) Pierwszym tańcem się nie stresuj aż tak bardzo, bo szkoda na to nerwów :) Chociaż i tak pewnie będziesz się stresować. Ja się właśnie najbardziej denerwowałam weselem, pierwszym tańcem i tym co wymyśli człowiek mówiący przez mikrofon, ale jakoś przeżyłam, a teraz całkiem fajnie to wspominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam w zadne przesądy nie wierze :/ lubie ogladać program tlc bo tam czesto jest program porodówka i można dowiedziec sie duzo ciekawych rzeczy a mama na mnie za to krzyczy ze sie na ogladam a potem sie bede martwiła ale moim zdaniem można sie dowiedzie wiele rzeczy z takich edukacyjnych programów. A jesli chodzi o chrzest to w moich okolicach chrzczą mniej wiecej 2 miesiace po urodzeniu takze jesli ja urodze koncem stycznia to moze wypadnie w wielkanoc ale nawet nie wiem kiedy teraz swieta wypadaja :) u nas ksiądz chrzci wszsytkie dzieci ale jesli ktos nie ma ślubu lub jest po cywilnym to nie moze przyjąć komuni.My zaliczamy sie do tych drugich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
no właśnie.. wielkanoc wypada dośc późno w przyszłym roku, więc w sumie czemu nie :)) dzięki.. musiałam się z kims podzielić tym pomysłem, bo się stresowałam,że to może nie być nic fajnego :) ------------------------------------ Ja dziś na obiad robię chłopski garnek :)) ______________________ umówiłam się dziś na usg 4d.. na 5 września ;) u mnie kosztuje 220 zł. spodziewałam się,że będzie drożej :) ___________ Monbiaa dziś znów chyba sobie dobrze pospala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie wierzę w przesądy, to totalna głupota. x Ja planuję dziecko ochrzcić w marcu lub kwietniu. Chcę zeby była w miarę ładna pogoda, słoneczko. A nie śnieg czy chlapa jakaś. Więc najpóźniej własnie w Wielkanoc, bo to by tak fajnie było połączyć. A jakby marzec był ładny jakis to moze i w marcu jednak. x Anulek dziękuję i Tobie za życzenia :) x Aaa znowu byłam w ciucholandzie :D i 12 zł wydałam, a kupiłam ładne rzeczy:):) A dziś jeszcze nie koniec dnia... jadę potem z siostrą do Reala... kto wie co mnie tam spotka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Przede wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE ŻYCZENIA :** Jest mi bardzo miło :) . Ja zamierzam ochrzcić dzidzię jakoś w kwietniu gdy siostra będzie miała bierzmowanie. Ma 20 lat i jakoś nie przywiązywała wagi do tego, a teraz oszalała na punkcie małej i bardzo chce być chrzestną. Natomiast problem mam z chrzestnym. Nie mam kogo brać na chrzestnego. Myślicie że może być tylko matka chrzestna? Może jak porozmawiam z księdzem nie będzie robić problemów?? Dodatkowo nie znoszę gotować, więc myślę, że na te 10 osób, które będę mieć wynajmę sale z cateringiem. Nie mam zamiaru mordować się jak przy pierwszym dziecku. Mały miał wtedy 2.5 miesiąca i to było latanie miedzy dzieckiem a gośćmi. . co do przesądów to taka nie jestem, ale moja mam straaaaaaaasznieeee. Wczoraj chciałam aby dotknęła brzucha żeby poczuła dzidzię, a ona "nie wolno" , bo to przynosi pecha. Tak samo kupiła mi koszulę ze szlafrokiem, ale dopiero wczoraj dała, bo wcześniej twierdziła, że nie chce zapeszyć. Ech... . Pomaranczowa super prezent dla rodziców :) . Kochane dziewczyny miłego dzionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zapomniałam napisać, że dalej słabo czuję małą. Czuję, ale rzadko. Wcześniej bardzo się ruszała. Trochę się martwię. Dzisiaj mamy 21tydzień+5 dni. Nie chcę popadać w paranoję, ale martwię się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
MamaPysia- może dla pewności skontaktuj się ze swoim lekarzem i umów sie na wizytę. bez sensu się zamartwiać bo to dopiero może źle wpłynąć na dzieciaczka :) :* najwazniejsze,że czujesz ruchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia, a moze Twoje dzieciątko jest duze i juz ma ciasno i nie może fikać koziołków tylko od czasu do czasu kopnie?:) Aczkolwiek nie zaszkodzi zadzwonic czy podejsc do lekarza, jak bardzo Cie to martwi. Tylko matka chrzestna? hmm... dziwne mi sie to wydaje. Nigdy nie slyszalam zeby tak było lub mogło byc. W naszym Kosciele katolickim... szczerze wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak to jest z położną? Bo ja jestem w 21 tygodniu i wszędzie czytam że teraz powinnam się zgłosić. Mam po prostu wybrać położną najbliżej siebie czy szpitala? W ogóle tego nie rozumiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu Sz właśnie też nie wiem jak miałoby to wyglądać, ale na prawdę nie mam nikogo na chrzestnego. Myśleliśmy o znajomym, który jest tez chrzestnym naszego syna, ale jednak to jest zły pomysł. Jeśli chodzi o dzidzię, to moze rzeczywiście malutka urosła i dlatego nie ma już miejsca na fikanie :) Dzięki Aniu :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa za Twoją radą miałam wykręcić numer do Luz Med'u, ale stwierdziłam, ze jeszcze poczekam. Póki choć trochę czuję małą nie będę panikować. Po prostu miałam tez złe sny dotyczące dzidzia no i ta nieszczęsna piłka w zeszły czwartek, ze się nakręciłam. Muszę Wam powiedzieć, ze ja ciągle coś zapominam. To chyba normalne w ciąży. OD września zaczynam pisać pracę licencjacką, więc lepiej, żebym nie miała problemów z koncentracją i pamięcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
jeśli chodzi o ruchy to normalne regularnr zaczynają się od 24 tyg wiec niemasz się czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
a maz dziś zrobil kotlety sojowe na obiad i myslalam ze zwymiotuje tak to je lubie ale w ciąży niemoge znieść ich zapachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×