Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Ale się naoglądałam wszystkiego na allegro... MONBIAA: super pomogłaś z tymi linkami, na razie przejrzałam wszystkie przedmioty użytkownika otek76 i ma prawie wszystko. Ceny też ok. Powpisywałam ceny do listy wyprawkowej dla porównania z innymi i kilka rzeczy dopisałam. JUSTYNA: zapomniałam podziękowac za tą listę, więc teraz to czynię: DZIĘKUJĘ :) pomogła. - Co do laktatora to wiem, że uzaniem cieszą się elektroniczne, ale sporo kosztują- ponad 200zł! Jednak ja muszę się porządnie nad nim zastanowić, bo myślę, że go wykorzystam, ponieważ jak dzidzia pojawi się w styczniu to ja jeszcze będę miała kilka m-cy szkoły (kończę magisterkę) i pokarm będę musiała odciągać. Czy któraś z was jeszcze studiuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Hej dziewczynki Dzisiaj troszeczkę padam:( dobrze ze pogoda jest już taka w miare ---------------- Gunia ja jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić:( bo w Kołobrzegu maja dobry sprzet ale z tego co wiem to nie maja znieczulenia. Moi rodzice myśleli ze w związku z tym że mieszkam troszkę w koszalinie to że tam ewentualnie. Tam porodówka była remontowana super sprzęt ale....no włąsnie to ale...ale pielęgniarki bardzo nie miłe:( i każda znajoma z koszalina ucieka do Białogardu. Myslalam już o szczecinie....../Gunia a Ty wiesz już na pewno ze będziesz miała dziewczynke?? pytam bo wczoraj spotkałam kolezanke która tez chodzi do borowskiego i ten jej mówił od początku ze dziewczynka na pewno i tak kilka wizyt a potem mu się odmieniło i raz tak mówił a raz tak. Mówi ze poszła do innego lekarza i tam się dopiero dowiedziała/a termin miała na wczoraj :):):) a spotkałam ją w lidlu :):):)hehe też sobie te bodziaki oglądała:):) ------------------- malinowa - super że sukienka jest idealna :):) ------------------ szczesliwa_onaaa dziękuje za relacje w związku z termometrem :):) jak jeszcze będą to sobie zakupie:) a myśle że będą bo jakos tak nie schodziły nawet:) ------------ Dziewczyny ja tez mam ciemne włoski i ta linia ciemna:p ale mówią ze po ciąży ponoć znika więc zobaczymy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałam sobie znaleźć robote i właśnie skończyłam myć okna :) tak się zastanawiam co by na ten obiad zrobić i chyba zrobie kopytka :) taką mam ochote na nie a jak zrobie dzisiaj to jutro śmiało je odgrzeje :) tylko nie chce mi się troche tych ziemniaków obierać i wogóle ale coś trzeba zjeść jutro na obiad :) . Zła jestem bo chciałam iść do cukierni po jakieś ciastka ( wiem wiem miałam nie jeść i o to też po części moja złość że strasznie mi się chce ) i mówie mojemu czy idzie ze mną a ten że jemu się nie chce! a do cukierni mam może 500m! Leń śmierdzący! Zgoniłam go z komputera i teraz niech gnije przed telewizorem bo ja go teraz napewno nie wpuszcze - za karę hehe :) . Co do tego laktatora to nie mam pojęcia czy będe miała pokarm i wogóle bo to moja pierwsza ciąża nie wiem czego się spodziewać ale myśle że się przyda bo gdy będe chciała gdziekolwiek wyjść czy do ginekologa czy do lekarza czy na zakupy a z dzieckiem zostanie mąż to mu da z butelki moje mleko :) dużo dziewczyn też pisze że odciągają żeby poczuć ulge przy nawale pokarmu. Wiadomo ceny są z kosmosu ale już widziałam za 150zł laktatory elektryczne tylko nie są z tych znanych firm Avent itp. W tej kwesti jestem niezdecydowana i to też mnie już zaczyna denerwować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie popołudniową porą :) Kochane dziewczyny dziękuję za troskę :* wczoraj było b. źle bo bolał mnie brzuch i nie spałam większość nocy, ale dzieki Bogu Malutka szaleje, wiec mam pewność, ze jej się nic nie stało. Wczoraj dopóki nie poczułam ją, byłam tak wystraszona, że myślałam już o najgorszym. Dzisiaj jest ok. Boli brzuch, stawia się, ale jest tak jak zawsze. Monbiaa po pierwsze ja zamierzam kupić laktator, bo studiuję i teraz zaczynam 3 rok. Muszę dokończyć studia, wiec laktator jest niezbędny. Chcę jak najdłużej malutką karmić naturalnie. Po drugie serdecznie dziękuję za nick allegrowiczów :* Dzisiaj byłam z synem na badaniu słuchu i był tam taki ciucholand. Kupiłam mu świetne spodnie za niecałe 10pln, bluzę i polo dla męża no i słuchajcie wszystkie ciuszki dzieci do 3 lat były za 2 zł :):) nie starczyło mi kasy i wzięłam tylko 3 pajacyki, ale w jakim świetnym stanie były. Szkoda, ze nie odkryłam tego miejsca wcześniej, bo kupiłam w sklepie Myszka 2 body, 2 pół śpiochy, 2 skarpety za 80pln (okropna obsługa i jednak zbyt dogie rzeczy w porównaniu do allegro), w Lidlu wczoraj też wydałam gdzieś ok 50pln, a dzisiaj za 2 pajacyki zapłaciłam 6zł. takim sposobem zostało mi strasznie mało kasy na koniec miesiąca i teraz będę musiała kombinować. Zuziu tak jak Ty mówisz, te cholerne pieniądze :/ czemu są tak potrzebne??!!?? Chciałam jeszcze dodać, że wczoraj zrobiłam puree z ziemniaków i gotowane warzywa a dzisiaj chyba ryż ugotuję z marchewką i groszkiem. Takie to moje jedzenie. Musze się przyznać że od wczoraj podjadamy wszyscy "na sucho" moje ulubione płatki z Lidla Vitella. Wiem, ze posiadają dużo cukrów i węglowodanów, ale jakoś mnie wzięło, a chłopcy w ogóle to takie łasuchy że szok. Miałam coś jeszcze napisać, ale zapomniałam. Idę poleżeć, bo kręgosłup mi boli no i standardowo brzuch. Aha, ja zazywam 6szt asmag forte w ciągu dnia i zastanawiam się czy Wy również aż w takiej ilości? podobno magnez zapobiega skurczom. Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCHA: na 100% nie wiem, ale z tego co widać na USG,albo w sumie nie widać, bo nie zauważyłam nic odstającego między nóżkami to myślę, że dziewczynka. Też znam takie przypadki, że lekarz się jednak pomylił z płcią, zobaczymy co na następnym USG 2 września u Borowskiego się okaże. A dzisiaj byłam u Pietrasa sprawdzić, czy wszystko ok przez te bóle i też zrobił mi USG, jak zapytałam o płeć to też powiedział, że między nóżkami nic nie widzi ;) Chciałabym znać płeć, chociaż jak będzie chłopiec to też fajnie. Tym bardziej ciuszków mam pełno i po chłopcu i po dziewczynce, a resztę chcę kupić uniwersalną, np. wózek, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gunia1990 ja też studiująca, ale to dopiero 3 rok, więc przede mną praca licencjacka. Ja będę albo kupować aventa elektryczny koszt niestety aż 350pln, albo pożyczę. Podobno na moim osiedlu pożyczają laktatory. Koleżanka proponowała, że pożyczy ręczny medela, ale co do ręcznych to słyszałam, ze to masakra. Zuziu, jesteś z Krakowa, napisz proszę w jakim szpitalu wczoraj byłaś? czy już wiesz gdzie będziesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eh.. tyle się napisałam i przez pomyłkę wyłączyłam przeglądarke ;]] no nic... ___________________ aizuz- super,że z tobą i dzidzią jest wszystko ok :) to najważniejsze :)) ________________________ miśka-- co do wózka. moim zdaniem fiolet jest ok :) a kwiatki.. przeciez to małe dzieciątko, a do takiego niewinnej istotki pasuje wszystko tym bardziej kwiatki :) nie widze w tym nic złego :) ______________________________________ co do laktatora- to ja jakbym kupowała, to na pewno ręczny :) moja mama miala i dawała radę :)) więc wolę cos w zamian kupić mojemu maleństwu :)) ____________________________ ciuszki są nowe.. tylko wyjęte z worka, pogniecione i złe światło, dlatego źle to wygląda :) nie miałam czasu powyjmować sobie jakiś bluzeczek, spodenek.. ale zrobię to jak już się wprowadze do narzeczonego bo u niego na strychu to leży :) _________________________ u mojego pracodawcy czyli narzeczonego byla dziś kontrola z zusu.. eh. sprawdzali zasadność mojego zatrudnienia :) jeżeli będzie coś nie tak, mogą mi obniżyć zasiłek, bądź całkowicie go anulowac.. a jakie pytania zadawali.. masakra czym do pracy dojeżdzam, dlaczego zatrudnienie od 1.06 a nie od 3.06. jakie są moje obowiązki, co zrobiłam dla firmy w ciągu kilkunastu dni..no po prostu żenada.. przywalają sie tam gdzie nikt ich nie chce..a pieniędzy nie mam od 13.06.. bo przez kontrole to wstrzymali ;// _______________________________ ja się dziś wziełam za segregacje zdjęc i ich wywołanie.. wyszło mi ponad 250 zdjęc ;/ a w moim miescie wywołanie jest tak drogie.. 60 gr najmniejszy format.;/ Odkąd wyszłam ze szpitala, nic praktycznie mnie nie boli, dom ma jednak zbawienny wpływ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
ten gość wyżej to bylam ja :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feldmanik
pomaranczowa Ciebie tak przyepytywali czy narzeczonego? Masz zwolnienie z koniecznością leżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feldmanik
Twoj narzeczony zatrudnia też innych ludzi? czym się zajmuje jego firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa faktycznie strasznie drogo za te zdjęcia. U mnie jest tak że do 100zdjęć 69gr, od 100 do 200 59gr i powyżej 200 49gr.. Może Ty też masz takie zniżki powyżej jakiejś tam sumy zdjęć :) a i przykro mi z powodu pieniędzy, że ich nie dostajesz ale ja sama nie wiem jak bedzie teraz u mnie... Zus nie powie kiedy dostane bo on nie wie - śmiech na sali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feldmanik za przeproszeniem ale czy to jest jakieś przesłuchanie? wspadasz "do nas" na forum gdzie my wiemy o co chodzi i wogóle a Ty ni z gruszki ni z pietruszki wpadasz i helooooooł :D może zapytasz jeszcze ile pomarańczowa pieniędzy dostaje albo nie ile jej narzeczony ma na koncie! Nie lubie wścibskich ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Mnie nie przytywali.. tylko narzeczonego. Ja zostalam zwolniona z koniecznosci zeznan bo jestem w ciazy. A na zwolnieniu mam ze moge chodzic. Ale pytania to po prostu takie podchwytliwe.. eh. Monbiaa-ten zus to przeklenstwo moje. Dziady... traktuja ludzi jak smieci.. 2i pol miesiaca bez kasy.. a co w przypadku gdybym np bula osoba ktora jako jedyna utrzymuje rodzine? No chore to panstwo. Teraz juz jestem jedyna osoba zatrudniona. Wczesniej byla jeszcze stazystka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Ja juz sie nie denerwuje na tym forum.. bo ostatnio to tylko ja wchodzilam z ludzmi w konflikty i potem przez pol dnia sie denerwowalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa ja się nie denerwuje :) ale te pytania zadane przez gościa były troche nie na miejscu i zbyt osobiste :) Ja tak się własnie zastanawiam czy oni czasami nie są nienormalni? a jak bym była samotną matką wynajmującą sama mieszkanie to z czego ja bym to wszystko zapłaciła? Ich to nie obchodzi, mój mąż stwierdził że oni wiedzą tylko kiedy z wypłaty składki pozabierać hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam tylko na chwile bo przeczytałam co napisała pomarańczowa i kochana musze Ci powiedzieć ze ZUS nie ma najmniejszego prawa zmniejszyć lub anulować Twoich zasiłków. Wieczorem jak będę mieć chwile to znajdę paragraf który o tym mówi, bo czytałam taki duży artykuł kiedyś ze kobiecie zmniejszyli zasiłek i podała ich do sądu i wygrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feldmanik
Monbia, dopytuję, bo ciekawi i niepokoi mnie, że zus robi takie akcje, szczególnie, że sama jestem zatrudniona od 4 miesięcy i niedługo chciałabym iść na zwolnienie. Jeśli pomaranczowa uzna, że pytania są zbyt osobiste, to ma możliwość by na nie zwyczajnie nie odpowiadać. Nie wydaje mi się by potrzebowała do tego specjalnego rzecznika, którym Ty próbujesz się stać. Forum jak to forum nie jest własnością osób tu piszących i każdy może się wypowiedzieć, zadać pytanie itp. Ale oczywiście musi się liczyć, że nie zawsze uzyska odpowiedź. Prosiłabym jednak byś nie określała mnie mianem wścibskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feldmanik
Rozumiem, że pytania i opowieści dotyczące wizyt u ginekologa, kłótni z partnerem, infekcji pochwy są mniej osobiste niż te które zadałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Eh. Nie ma co sie sprzeczac. I denerwowac ;)) Feldmanik- czy pracuje ktos oprocz ciebie w tej firmie? Jezeli faktycznie wykonujesz swoja prace nie jest to lipne zatrudnienie to nie ma sie czego bac. Wazne by byly wszystkie dokumenty i trzeba psychicznie sie przygotowac do takiej kontroli.. a ty zeznan skladac nie musisz. Poza tym, z tego co mowila mi kobieta na infolinii to takie kontrole to norma teraz.. tym bardziej jezeli pensja jest wyzsza niz minimalna krajowa ;) Monbiaa- powiem ci,ze mi brakuje sil. Ja to bym wymienila caly ten rzad. Wszystkich tych prezesow.. jeszcze teraz wprowadzili ta ustawe z tymi nienormowanymi godzinami pracy.. to juz w ogole. Zwykly czlowiek nic niewinny najbardziej dostaje po d***e.. bo ja chcialam pracowac.. a to ze trafilam do szpitala i musialam lezec to juz wypadek losowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zobacz wpadasz na forum i wypytujesz o zwolnienie czy leżące, czym się zajmuje firma i ile osób zatrudnia a Ty uważasz ze to jest ok i nie jesteś ciekawska / wścibska? Wybacz ale to jest moje zdanie i go nie zmienię ;) i tak jak zauważyłas to jest forum i mogę napisać co mi się podoba- wcale nie jestem żadnym rzecznikiem tylko wyrażam swoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Mam pytanie do dziewczyn,ktore biora no spe. Czy bierzecie zwykla no spe czy ktoras z tych mocniejszych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
gunia ja właśnie o tym Borowskim tak napisałam bo już czasami mnie denerwuje:/ mi tez powiedział że dziewczynka na początku i troszkę już się tak nastawiłam i wolałbym wiedzieć a nie ze on dla żartów sobie będzie tak zmieniał raz tak potem inaczej. Dlatego zapytałam bo jak byłas u innego lekarza to może cos więcej ci powiedział:) ale zobaczymy co teraz na tej wizycie mi powie:) po prostu czasami wkurza mnie to że tak "igra" na uczuciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa ja biore nospe forte 80 mg 2x1 codziennie czy boli czy nie boli a od 9tc do 15 tc bralam 3x1, moge zapytac czemu pytasz? Masz jakies obawy co do mocniejszych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Pytam dlatego,ze jak bylam w szpitalu to bralam zwykla 3x1 gdy wyszlam i dali mi recepte to nie wiem czy to blad lekarza czy kobiety z apteki ale no farmaceutka wydala mojej mamie no spe max.. no i sie boje,ze moze bedzie za mocna i biore polowe tej no spy max bo jak mama wrocila sie do apteki zeby jeszcze raz spojrzala na recepte to akuray szefowa zabrala te recepty i nie moala jak sprawdzic.. i ona mowila ze jak cos to polowka dziala jak zwykla.. a w poniedzialek bede miala dopiero wypis i sie przekonam co tam wypisali ;) poza tym tez dali mi luteine,nie wiem po co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa ja Ci chce odpowiedziec na temat wywoływania zdjec. Wlasnie dzis widzialam sie z bratową, była u mnie wziac kilka zdjec z mojego wesela, bo zamierza wywołać. Myslalam ze normalnie u fotografa u nas w miescie. Ale ona ma ok. 400 zdjec do wywolania, jej szwagierka jedna z 500 i jeszceze druga z 300. I one wywołują na allegro!! Nie wiem jeszcze jak sie to robi, ale ona robila to juz nie raz i jest zadowolona. Zdjecia w wymiarze 10x15 po 20 gr !! a powyzej 100 zdjec wysyłka gratis chyba. Musze to obczaic, bo sama mam duzooo zdjec to wywołania, a chce to zrobic zanim urodze, bo moja mała to dopiero uzbiera duzoooo swoich zdjec do wywoływania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Ania- dzieki !! ;) musze poszukac.. bo to moje 250 to wybrane z kilku tysiecy.. od lat nic nie wywolywalam.. a boje sie ze utrace te zdjecia. Wiec dzis wybieralam z bolem serca. Bo te ceny byly przerazajace.. ale jak na allegro po 20gr i w dodatku w formacie ktory mnie interesuje to super ;)) Bo u mnie to 60gr ale format 9x13.. a znizki sa powyzej 300zdjec i to kilka groszy na zdjeciu.. a po weselu tez pewnie mi tych zdjec dojdzie sporo.. wiec musze poszukac. Dzieki :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamaranczowa nie masz co sie martwic bo mocniejsze dawki nie zaszkodza a jezeli masz obawy to wlasnie poczekaj do pon, ja jak bylam w szpitalu tez dostawalam zwykla a jak wyszlam to na recepte forte tyle ze musisz ja brac systematycznie jezeli tak lekarz kazal, ja teraz przez 4 tyg bede brac bo mialam skucze.. a luteuna tez sie nie martw bo nie zaszkodzi, ona tez lagodzi skurcze... tyle ze mnie wkurzalo w niej to ze pozniej sie ze mnie troche lało i kiedy tylko poczulam mokro to lecialam do lazienki sprawdzic czy to nie krew... A i odradzam wyrabiania w rosmanie bo tam maja podobnie ze wiecej zdjec to taniej ale ucinaja zdjecia i kolory do bani a wywolywalam z wesela ktore robil fotograf... A ja zaraz bede miala pyszna cieplutka drozdzowke z kakao na kolacje bo wymusilam to dzis na mezu zeby upiekl:-) no musialam sie przy tym poplakac ale wygralam:-) tak to jest jak sie ma w domu lenia cukiernika:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
W ogole powiem wam,ze ja dzis cale popoludnie przeplakalam.. eh. Bo jestem strasznie przywiazana do mojego domu,rodzicow, kochanych braci. (Jeden ma9lat a drugi 13) i jest mi bardzo ciezko, ze za tydzie bede musiala sie juz wyprowadzic... skonczy sie era luzu dla mnie.. tego,ze w kazdej chwili bylam przy nich ;( nie dociera do mnie to,ze za tydzie juz bede miala swoja rodzine,bo wszystko spadla na mnie tak od razu.. bede mieszkala od nich zaledwie 5km,ale samo to,ze nie bede sie z nimi budzic czy do pozna ogladac filmy.. to juz mnie przytlacza;( nie mam komu o tym powiedziec. A strasznie mnie to meczy. Bo kocham narzeczonego.. ale zbyt mocno jestem przywiazana do mojej rodziny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadroszcze ci troszeczke pomaranczowa tego ze jestes tak zżyta z rodzenstwem.. ja nam brata i siostre starszych i jedna mlodsza (16 lat i okres buntu) ale u nas to taki obojetne ze tak powiem. Oczywiscie kazdy kazdym sie interesuje ale tylko przez rodzicow sie o siebie wypytujemy.. z bratem malo co rozmawiam ale to przez jego zone bo nie przepadam za nia, a siostra 240 km ode mnie mieszka i raz na pol roku ja widze... ciezko ci bedzie napewno ale z czasem sie przyzwyczaisz, ja przed slubem 2 lata mieszkalam u mojego a do domu musialam co tydz jezdzic bo mam 25 km a teraz raz lub dwa w mcu bo mi sie nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×