Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Ja jak byłam ostatnio na wizycie to nie dostałam żadnego skierowania na badania mój gin stwierdził że wszystko jest w porządku więc nie ma co się martwić. Tylko się zastanawiam kiedy będę miała ten test obciążenia glukozą Wy w większości piszecie że już macie mieć a ja kiedy? :P Każda ciężarna ma to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś piękna pogoda u nas w Wielkopolsce, musiałam wyjść trochę na dworek bo to pewnie już ostatnie dni takiego ciepełka. No i rok szkolny się zaczyna dla mojej dziewczynki więc nie będę mogła już z nią spędzić całego dnia. x Oczywiście musiałam wejść do ciucha i na kilka rzeczy dla maleństwa znowu się skusiłam. Właśnie się piorą więc zdjęcia dodam jutro. x Co do przewijaków to bardzo są pomocne. Dla córki miałam właśnie na łóżeczku i zdał egzamin. Teraz też na pewno kupię chociaż zastanawiam się nad takim kompletem- komoda kąpielowa z przewijakiem. Co o tym myślicie? http://pokazywarka.pl/ifijyt/ x U nas imię dla córeczki to na pewno Maja, ale właśnie z chłopcem jest problem. Mąż oczywiście jeszcze na wszystko ma czas, córce podoba się Tobiasz(Tobi) mi Kacperek lub Maksymilian, tylko że to drugie imię już jest w rodzinie i u znajomych a ja nie chcę plagiatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzewczynki dużo tematów, więc obawiam się, że znowu zostanę Spamerem. Ale po kolei. Przewijak, mój M był przeciwny, ale jak mu powiedziałam, że sam będzie przez tydzień 10-15 razy dziennie nachylał się nad łóżkiem zeby dziecko przewinąć, bo ja możliwe że po cesarce nie będę mogła tego robić, to od razu zmienił zdanie i się zgodził więc chcemy kupić taki aby postawić na komodzie. Teściowa, u mnie w miarę jest daleko (180km) nie miesza się za bardzo do nas czasem coś mojemu M pogada, ale on i tak zrobi po swojemu. Za to u mnie mój Tato czasem próbuje coś narzucać, troche to moja wina, bo niedługo po smierci mamy wzieliśmy ślub i jakoś tak nie umiałam go zostawić samego i szłam mu często na rękę, ze trzeba pomóc i w ogóle. ale ostatnio też poszłam po rozum do głowy i zaczęłam mówić "nie". nawet mój M to zauważył. Imię, w sumie dla dziewczynki wybrane było wybrane ponad pięc lat temu, albo Natalia albo Weronika a z chłopcem trudno było się dogadać na tą chwilę Tomasz, a czy tak zostanie do końca. Jeśli dziewczynka pewnie tak ale imie dla chlopca może ulec zmianie. Styczniowa_mama_2014 piszesz o gimnastyce i cwiczeniach, a dobrze ci wyszła ta próba z glukozy? bo może coś tam się dzieje i to początki cukrzycy ciążowej nie chce się straszyc, po prostu sama przytyłam 7 kg z wagi startowej 49 waże teraz 65 i lekarz stwierdził ze to za dużo i mam zrobić próbę cukrzycową bo mu się to nie podoba. A może zamiast cwiczeń znajdziesz w ośrodku zdrowia dietetyka i może ci ułoży jakaś dietę, zebys ty lepiej się czuła, a dzieciaczek miał dostarczane wszystkie potrzebne rzeczy. Bo sama osobiście to raczej zapisałabym się na cwiczenia do jakiegoś klubu, bo samemu to można czasem zaszkodzić a nie pomóc. Dziewczynki co z tym Gosciem naprawdę nie można jakoś go zablokować, albo gdzieś zgłośić aby na tym wątku utworzono ręgułe żeby każdy kto chce zamieścić post był zalogowany pod nikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja fajna ta komoda bo ma i przewijak i wanienke czyli wszystko do pielęgnacji! :) Sama bym się na taką skusiła ale nie mam za wiele miejsca w łazience a nawet w pokoju niestety :( Pozostaje mi zwykła wanienka i przewijak na łóżeczko :) . Ciasto na wuzetke już wyciągnięte z piekarnika i krem gotowy teraz czekam aż ciasto wystygnie i będę przekładać :) Dla chętnych mogę się podzielić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za podpowiedź i pewnie też na początek kupię rożek :) kołderkę już mam, będzie na potem :) co do imienia to też jeszcze nie mam bo ciężko się zdecydować ;) monbiaa ciasto wygląda na pyszne i ślinka cieknie od samego patrzenia ;) coś w tym jest, że to forum uzależnia ;) może niewiele się udzielam ale często czytam i zaglądam jak mam możliwość :) fajnie że jesteście, że wysłuchacie i w razie czego posłużycie radą czy wsparciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki trochę mnie zdziwiłyście że myślicie aby kłaść spać dzieciaczka w rożku, bo ja myślalam bardziej o spiwortu, zeby mu było luzniej i wygodniej, a wy piszecie ze bespieczniej się czuje taki scisnięty i w ogóle. W takim razie będe myśleć jeszcze nad tym. A tak dla osób które jeszcze nie robiły glukozy, a mają zamiar w najbliższym czasie robić, to uprzejmie proszę nie najadać się dzień wcześniej winogornami, które się zaczęły, bo są cholernie słodkie i próba na glukoze może wyjść zafałszowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kams - wybacz, że to powiem, ale cieszę się że nie jestem sama w tym strachu jutrzejszym :) damy radę musimy wierzyć w siebie :) Monbia ciasto wygląda przepysznie ja oczywiście poproszę kawałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbia za mną też właśnie jakieś ciacho chodzi i zaraz chyba się zabiorę za to. Moja córka chce murzynka czekoladowego z jabłkami. A to szybkie i proste ciasto także chyba się skuszę. x Zwierzaka też mamy, małego psiaka mieszankę yorka i pekińczyka ale on nie sprawia problemów, no jedynie będę musiała jakiś moment do południa wyczaić żeby z nim wyjść jak męża i córki nie będzie. Jakoś damy radę. x Wzmożona potliwość to normalny objaw w ciąży także nie ma się czym przejmować, ja dzisiaj już 2razy byłam pod prysznicem bo bardzo ciepło na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja widziałam to dzieci ogólnie kładzie się w rożku na początku i sobie w nim "przebywają" łatwo się je wyjmuje z łóżeczka, karmi i w ogóle, śpiworki też są dla mnie ok, tak samo jak zwykłe przykrycie kocykiem :) ale.... no właśnie ale są takie osoby jak moja szanowna teściowa która jak zobaczyła że kupiłam rożek taki zwykły kolorowy nieusztywniany zrobiła oczy i mi powiedziała: NIE BĘDZIESZ MI W TYM DZIECKA ZAPARZAĆ! hahaha :D ale wtedy się śmiałam z niej, oczywiście ona wie najlepiej i nie ma innej opcji tylko dziecko wymac**jące nogami w łóżeczku :D Osobiście moje będzie się "zaparzać" :D a rożku albo w śpiworku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj taka pogoda nijaka, chłodno dość i pochmurno trochę popada ale zaraz znowu przestaje :) więc nie miałam okazji się spocić przy takiej pogodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim zabiorę się za to ciasto to mam do was pytanko- co myślicie na temat Planu Porodu? Czytałyście o tym, macie zamiar coś takiego sobie zrobić? Może to być pomocne dla nas ale czekam na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Dziewczyny czy Wy też miewacie bóle brzuchy po wstaniu rano z łóżka, alb obracając się w nocy z boku na bok? Bo ja od kilku dni cos takiego mam, jak wstaję w nocy do wc to albo boli mnie brzuch, albo wątroba albo nerka, po chwili ból przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie kłuje w brzuchu jak np leże na łóżu i sie zapomnę i chce sie szybko obrócić z boku na bok moj mąż ostatnio mi zwrócił uwage zebym sie tak nie obracała czesto w nocy z boku na bok bo ja nieraz pół nocy potrafie sie tak przekokosić jak on to nazywa bo Lence fcale nie jest tak fajnie jak sie tak obraca ale sie śmiałam z niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJAAA: U mnie jak bedzie dziewczynka (a na to wskazuje) to bedzie własnie Maja :) A jakby jednak sie zmieniło to dla chłopca podoba mi się Julian ;) Chociaż nie wiem co na to mój J, pozwoliłam dla chlopca jemu wybrać, więc może byc ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Gunia -Majeczka to piękne imię a nasze nazwisko jest też na M. więc będzie fjnie brzmiało. Ja od męża też oczekuję na propozycję ale i tak ostateczna decyzja będzie moja he he...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
u mnie ten ból w nocy jest taki jak by mi dziecko np, leżalo na wątrobie i później się obracam i ta wątroba jest taki wgnieciona :/ nie wiem co o tym myśleć, dziś wezmę dodatkowy magnez może coś pomoże ...................... ja będę miała synka, wiem to już od 12 tc, szybko było widać płeć. Co do imion to: Gucio, Karol, Ludwik, Leon albo Aleksander. Chociaż Aleksandrów jest mnóstwo, więc jeszcze zobaczymy, bo nie chcę "modnego"imienia. .............. znalazłam gdzieś kiedyś w necie taki ranking i najbardzej popularnymi imionami dla dzieci od 2004 do 2013 są kolejno: Julia, Maja, Zuzanna, Aleksandra, a wśród chłopców kolejno: Jakub, Jan, Mateusz, Bartek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omaj
ciekawe informacje na temat przeziebienia w ciazy, ziol stosowanych w ciazy sa na www.farmaceuta.info artykuly sa napisane przez aptekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
jeśli chodzi o plan porodu to dobra sprawa masz wieksza kontrole nad tym co się będzie dzialo ja jak chodziłam do szkoły rodzenia to polozna rozdawala na zajęciach ale niestety u mnie się niesprawdzil także niebede się wypowiadać jak on faktycznie funkcjonuje ,tam zaznaczasz czy chcesz by dziecko było poporodzie kangurowane kto ma być przy porodzie jaka chcesz mieć pozycje przy parciu i czy ma być sciemnione swiatlo yle pamiętam ale to oczywiście dotyczy porodu fizjologicznego czyli silami natury a ja raczej nastawiam się na cesarkę chodz rodziłam naturalnie dwa razy tylko w moim przypadku to niestety inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
dziewczyny już nie piszcie o tych ciastach bo zaraz zwariuje takiego smaka mi zrobilyscie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
karla nie martw się ja tez mam takie bule i klucia to macica i wiezadla się rozciagaja i jeszcze babel niewiadomo jak się ulozyl to jest taki dyskomfort ,dziewczyny i prawda ktoras z dziewczyn napisala wyżej nienajadac się słodkiego przed krzywa cukrzycowa bo wyjdzie fałszywy wynik,i jeszcze ktoś tam pisal przepraszam ze niepamietam nickow o krzywej cukrzycowej tak trzeba zrobić do 22 tyg każdy lekarz powinien dac skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czuję taki dziwny ból w nocy. Właśnie wtedy jak przekręcam się z boku na bok to stękam jak nie wiem, a mój na momencie się budzi i martwi co jest grane :) Taki dziwny ból jakbym czuła, że dziecko leży po lewej stronie, a jak się przekręcam na prawą to cały ciężar czuję i taki ucisk. Ale mam nadzieję, że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja 2014 jesteś wielka!!! :) od tygodnia próbuje sobie przypomnieć o czym mówiła mi połozna z ginem w Luxmedzie! okazało się, że właśnie chodzi o plan porodu. Okazuje się, że od dnia 1 września wchodzi jakies rozporządzenie Ministra Zdrowia i na podstawie jego każdy gin przygotowujący pacjentę do porodu będzie musiał z nią wypełnić plan porodu, przyajmniej tak mówiła ta położna do lekarza, ze to największa zmiana. Więc pewnie wszystkie będziemy to robiły w odpowienim czasie. Karla ja jakoś nie zauważyłam zebym miała takie bóle jak opisujesz wiercę sie też całe noce z innego powodu, maleństwo mnie czasem kopnie(jest dosc aktywne w nocy), np. ostatnio okolo 5-7 razy w pempek jak dostałam kopniaka w odstepie kilku minut, to sie obudziłam i stwierdziłam ze to jakiś ból burzcha, a po chwili okazało się ze tomaleństwo. Poza tym nadal próbuje spac na brzuchu choć juz się nie daje, ale co mam poradzić skoro tyle lat byłam przywyczajona. Mam za to problem ze wstawaniem, mam mało gipki kręgosłup i po prostu aby wstać musze położyć sie na boku i wtedy mi łatwiej bo tak to muszę pomagać sobie rękami. a to dopiero połowa ciązy, nie wiem jak będzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:)jesteście cudowne, że tyle piszecie, ale ja nie dam rady odpisać. Siedzę ponad godzinę i czytam i moja demencja ciążowa daje o sobie znać, bo już nie wiem co komu odpisać:) x Padam z nóg;) tak jak pisałam wczoraj, dzisiaj odwiedziłam Pepco i kupiłam parę drobiazgów: pieluszki, kocyk, szczoteczkę z grzebykiem. Później jeszcze byłam w innych sklepach i na ciuchach i kupiłam parę fajnych rzeczy. Muszę się Wam odwdzięczyć i wstawić jakieś fotki, ale tak mi się nie chce:( Postaram się zmobilizować, bo ja uwielbiam oglądać Wasze zdobycze.:) x Dołączam do dziewczyn, które mają w poniedziałek wizytę. x Co do przewijaka na łóżeczko, to jest to świetny pomysł pod warunkiem, że gdzieś pod ręką znajdzie się półka na wszystkie potrzebne akcesoria (pieluchy, chusteczki, puderki i takie tam); moim zdaniem, to jest warunek konieczny. x Chyba więcej nie pamiętam, co miałam napisać :(, ale nasunęła mi się taka myśl, że w dzisiejszych czasach niemal zanikła rola ojca.:( Byłam wczoraj zwiedzać szpital i miałam okazję poobserwować przeszczęśliwych świeżo upieczonych tatusiów, i aż się łezka w oku kręci, ale dookoła widać zupełnie inny obraz ojców:(. Nie wiem, jak jest w Waszym środowisku, ale wśród moich znajomych, w większości przypadków rola ojca ogranicza się do roli bankomatu (mam na myśli czas, gdy już dziecko podrośnie). Przykro się patrzy, że mamy zostały na placu boju same i jakoś nie widać wspólnego stanowiska rodziców i wzajemnego wspierania się :( Tatusiowie gdzieś się wycofują. A przecież ojcem się jest na całe życie, a nie na parę chwil, czy kilka lat. Ciekawa jestem, jakie Wy macie spostrzeżenia na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jakie ciepło?! :) Ja od kilku dni chodzę po domu w długich dresach i ciepłym szlafroku, a na dwór nie wychodzę bez bluzki z długim rękawem i czasem swetra. Jak nigdy nie marzłam zbytnio (pół tej zimy do pracy chodziłam w baletkach bez rajstop, co prawda do samochodu itp. ale jednak) tak przez ostatnie tygodnie zrobił się ze mnie zmarźluch... X karla, ja właśnie mam coś podobnego. Praktycznie każdego poranka wstaję z twardym i bolącym brzuchem... Przechodzi szybko, ale nie jest to przyjemne... X Ja planu porodu raczej nie będę mieć :P Położę się plackiem i pozwolę się pociąć :) A kangurować będzie małż - jak zdecydujemy się jechać jednak do Radomia. X miskapyska - mamy podobnie. Mi też się najwygodniej wstaje z boczku. Śmieję się, że już wiem, czemu ciąża nazywa się ciążą - bo coś zaczyna mi ciążyć :) Ale na brzuchu nie śpię już od dawna - chociaż uwielbiam. To będzie jedna z pierwszych rzeczy, do której będę chciała wrócić po porodzie ;) X Moje dziecko jest dziś nad wyraz aktywne - od samego rana :) chyba mu co raz ciaśniej :) X Na wizycie byłam jednak sama - mąż nie dał rady ruszyć się z łóżka. No ale najważniejsze, że... Relacja z wizyty w następnym poście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja polecam kocyki Minky, sa takie mieciutkie i az chce sie do nich przytulac. Moja strasza corka ma taki do przedszkola na lezakowanie i teraz planuje zakupow dla nowego dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zatem relacja z wizyty - usg połówkowe :) Mój syn nadal jest synek - nie mam więc już co myśleć o Zosi, ale za to nie muszę kupować nowych, dziewczyńskich ubranek :) Nie wiem ile ma "wzrostu", ale waży ok 320g :) Wszystko ma na swoim miejscu, rozwinięte jak należy. Mózg naukowca, serce sportowca, mięśnie atlety i brzuszek po tatusiu :) Od ostatniego usg nie zdążył sobie nic odgryźć, ani urwać, więc dalej ma obie rączki i nóżki i po 5 paluszków w każdej kończynie. Piątą kończynę dalej posiada, ale to już wiecie :) Nie widziałam na własne oczy, ale lekarz powiedział, że nie ma innej opcji. A najlepsze jest to, że jest dorodnym i przystojnym mężczyzną. Z resztą, oceńcie same: http://pokazywarka.pl/s4loj1/ X Mniej fajna wiadomość, to że moja szyjka znowu się skróciła... Z 3cm tydzień temu do 2,5cm dziś... Mam się oszczędzać i kontrolować jej długość. Panika i szpital wskazane dopiero przy długości 1,5cm, ale na pewno nie bagatelizować... No dobra, chyba na serio kończę z siatkówką sklepową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam tabelkę. Majaaa2014 - 29 - ______ - 02.01.14 - płeć nieznana Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZuZia ale fajnego masz maluszka :) ja też czekam na synka ale co będzie to się okaże :) wczoraj widziałam takiego słodziaka 5 miesięcznego - cudny był i się tak uśmiechał :) Chciałabym mieć synka zresztą z mężem cały czas mówimy że to będzie "On" :) Też bym chciała iść na zakupy ale musze zostawić parę rzeczy też na później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz gratuluję większości pozytywnych wrażeń po wizycie;):) Fajnie opisałaś cechy dziecka :D hehe ;):) I piękne masz zdjecia! ty zawsze masz USG 3d/4d?? x Kurde moja mała faktycznie jest duża:P widzę że Aizuz ma termin na 17 stycznia, ja na 8 stycznia, a moja waży 110 gramów wiecej:P a to bestia mała wielka :):) x ja też czasem w nocy odczuwam dyskomfort brzuchowy przy przekręcaniu się... mam wtedy często napięty brzuch, jak dotykam to najczęściej okazuje się że to Mała wypchnęła się pod samiutką skórę. A przekręcam się na bok jak ostatnia kaleka :D Matko co będzie w grudniu?? chyba będę męża budzić i mówić "ej.. przekręć mnie" :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×