Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Anulek0000
Witam dziewczęta i zdaję spóźnioną relację z wizyty :) Dziecię ma się dobrze, w pn ważyło prawie pół kilo, co stanowiło dolną granicę normy dla tego tygodnia ciąży, ale lekarz powiedział, że on się jakoś nie spodziewa, żebym ja była w stanie urodzić duże dziecko, więc o ile będzie rosło to się jego rozmiarami nie będę specjalnie martwić :) Z dobrych wieści odplątało się z pępowiny, którą wcześniej miało owiniętą wokół szyi, podniosło się do góry łożysko, więc super. Ze złych wieści, to zaczęła mi się skracać szyjka, ale w środę znowu idę do lekarza, to się okaże czy tendencja się utrzymuje. No i mam bardzo, bardzo słabą hemoglobinę, mimo brania zastrzyków w zeszłym miesiącu udało jej się znowu polecieć drastycznie w dół, ale cóż może taka jest moja uroda :) A i jeszcze, moje niezdecydowane dziecię z początkowego bycia chłopcem, tym razem wskazuje na bycie raczej dziewczynką :) Jednak poczekam jeszcze do następnego usg i wtedy dopiero zacznę głosić wieści rodzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja dziś zaliczłam maraton po lesie i nazbierałam 2 wiaderka grzybków :) jestem teraz zmęczona strasznie :) Mimineczka ja również mam piasek w nerkach i czasami jak mało pije nerki a szczególnie ta z lewej strony boli okropnie wiec pije ogromne ilości wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zaparcia (ja akurat nie mam tego problemu), to pomagają spore dawki magnezu, dużo błonnika w diecie (mam niezły przepis na babeczki z dużą ilością otrąb i płatkami owsianymi z książki H.Murkoff o ciążowej diecie - przeklepiję Wam w wolnej chwili, jeśli będzie zainteresowanie), a doraźnie dr polecała... czopki glicerynowe. No i naprawdę dużo wody mineralnej. A i jeszcze z ciekawostek, o których dowiedziałam się stosunkowo niedawno - jeśli nosicie soczewki kontaktowe - to należy co najmniej 4 razy dziennie zakraplać oczy, bo dzidziusie "wypijają" z nas wodę. Trzeba pilnować tego, bo łatwo o zatarcie/porysowanie rogówki. Kupiłam dobre krople do oczu (Hyabak), które można stosować w ciąży - bez konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Miminiaczek,fajna informacja,bo ja nosze soczewki :) Jesli chodzi o zaparcia,to u mnie nieporozumieniem byla,chyba,ta dawka,bo dokladnie patrzylam,to 567,1mg w 1tabl. Tu niewiele pomoze.Tego nie wezme nigdy,chyba,ze mi w szpitalu dozylnie podadza.Wracam do witamin ciazowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
hehe,chyba przekrecilam Ci nicka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
na zaparcia dobre są suszone śliwki, jeśli ktoś lubi. ja jem prawie codziennie w pracy jogurt z otrębami, zawsze tak robiłam, ale nie wiem czy mi to coś pomaga, bo na mnie doskonale działa kawa. Wystarczy, że wypiję i już lecę do toalety. W ciaży bardziej dokucza mi to ze przez to że więcej jem to załatwiam się 2 razy dziennie i jest to uciążliwe dla mnie. No i te wzdęcia!!! Masakra. Ciekawe czy można na nie brać Espumisan. ........................ wracając do tematu monitorów oddechu. Kurczę to chyba nie jest mały wydatek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
wczoraj bylam w tej poradni i dostałam ten glukometr do miezenia i wariuje dziś wczoraj jeszcze wszystko po posiłkach było w normie a dziś na czczo 107 a norma jest 90 już wariuje jestem zalamana ,cos się wypaliłam i już niemam sily na nic człowiek tak się stara a gowno wychodzi !!!!!!!!tak w ciąży można brac espumisan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Kams bardzo wspłóczuję, nic Ci nie doradzę, bo nie mam zwyczajnie o tym pojęcia. Jeszcze nie miałam mierzonej glukozy ale się tego obawiam, bo ja generalnie mam tak że jak jestem głodna to jest mi niedobrze i słabo, chyba spada mi wtedy cukier, bo wystarczy że cokolwiek wezmę do buzi i przechodzi. Wiem tylko, że cukrzyca ciążowa jest dość częsta i po ciąży wszystko mija. Mam teścia cukrzyka (choroba oczywiście nie rozwinęła się u niego w ciąży :-)) i na poczatku wszyscy byli przerażeni teraz prowadzi zwyczajny tryb życia i ogólnie zapomniał prawie o chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj pisałam do Was ale widzę kurka że nie dodało mojego posta. No nic, co pamiętam to napiszę jeszcze raz. x Na początek witam nowe dziewczyny, dobrze że nas przybywa to zawsze będzie co poczytać. Można zauważyć troszkę mniejszy ruch na forum odkąd część dziewczyn przeniosła się na fb, dlatego fajnie że reszta się odzywa. x Dziewczyny czy Wy tez tak macie że nie możecie się oprzeć zakupowi ciuszków dla maleństwa?Jejku ja już prawie nie mam gdzie tego pomieścić ale jak widzę coś słodkiego dla synusia to kupuję. Muszę sobie dać na wstrzymanie i zacząć zakupy chemii, komody kąpielowej, pościeli i pozostałych rzeczy z wyprawki. x Miskapyska wiem co czujesz jesli chodzi o strach z wodami płodowymi. Mnie też w szpitalu nastraszyli że mam za mało wód i dlatego robili kolejne usg i wyszło wszystko dobrze. Po prostu maluszek się nie wysiusiał przed badaniem. U mnie AFI na początku 23tc wyniosło 13cm. Także trzymam kciuki kochana żeby u Ciebie też się wszystko wyjaśniło. x Malinowa gratuluję syneczka, dobrze że męskie grono się powiększa. Ja tez odkąd wiem że to synuś to szaleję z radości, a mąż to zachwycony. Nawet córka chwali się już braciszkiem choć była nastawiona na siostrę. Nadal myślimy nad imieniem. x Jeśli chodzi o poród to ja mam 2 chętne koleżanki ale sama nie wiem. Może wolałabym męża? Tylko że on nie bardzo się na to zapatruje. Zobaczymy jak to będzie, może przed samym porodem się wyklaruje sytuacja. To chyba wszystko co chciałam napisać. W razie jak mi się coś przypomni to dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę w końcu aktualizować swoje dane w tabelce: Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - Córeczka zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85-Warszawa-13.01.2014- córeczka szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - syneczek Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- płeć nieznana Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek(chyba) KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana mimineczka - Lodz - 26.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kams ja też niestety nie wiem co ci poradzić, ale mam koleżankę która juz chorowała na cukrzycę i teraz jest w ciąży i wiem że potrzeba kilku dni na uregulowanie tego rytmu cukru we krwi, Bardzo wiele zależy tez od diety. Nie martw się na zapas, może następny pomiar będzie dobry bo ten był po całej nocy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie. Chcialabym do was dołączyć. Teź jestem styczniową mamusią termin mam na 2 stycznia. Pare słów o sobie - ta moja pierwsza dziecinka będę miała córeczkę '-Hanię. Początki były trudne, trochę nam zajęły starania, aź w kwietniu po paru latach się doczekaliśmy. KAMS - u mnie 2 tygodnie temu wyszła cukrzyca ciąźowa, od tego czasu mierzę cukier glukometrem przeszłam na dietę, pilnuję się i póki co mam cukry w normie. Więc głowa do góry u ciebie teź będzie ok. ------------- Co do zaparć to polecam kompot z suszonych śliwek i jabłek - paczkę śliwek zalewamy wrzątkiem, zostawiamy aź ostygną, wrzucamy do garnka dolewamy ok. 1 l wody i pokrojone w kostkę jabłko ze skórką, całość gotujemy ok 15 min. Kompotu nie słodzimy, bo śliwki są słodkie. Gwarantuję jak szklaneczkę kompotu wypijecie na noc to rano będzie ulga ;) ale pijcie go wraz z owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam dodać śliwki mają być suszone a jabłka ze skórką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniowa - dostałaś zaproszenie na fb? bo wysłałam, ale coś Cię u nas nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję się do tabelki. Dziękuję za miłe przywitanie. Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - córcia Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - Córeczka zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85-Warszawa-13.01.2014- córeczka szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - syneczek Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- płeć nieznana Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek(chyba) KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana mimineczka - Lodz - 26.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniows_mama2014
Jeżeli chodzi o mnie to niestety nic nie dostałam. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne, a kolejny raz nie mogę wysłać zaproszenia... posłałam CI maila, może tak się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, coś jest nie tak z mailem. Dostałam odpowiedź z serwera: ""paulae@wp.pl": Podane konto jest zablokowane administracyjnie lub nieaktywne" Coś poknociłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa mama podaj inny adres email to spróbujemy wysłać zaproszenie jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki w niedzielne, słoneczne popołudnie;) x Na początek witam Hanje i gratuluję z calego serca córeczki. Rozgość się i pisz często. Czym nas więcej tym lepiej. x Niestety da się odczuć brak dziewczyn, które odeszły na fb, ale może zatęsknią i wrócą do nas;) Dziewczynki jesteście mile widziane, zaglądajcie i piszcie też u nas. x Kams ja też Ci współczuję problemów z cukrem, ale niestety brak mi wiedzy na ten temat, więc nic nie doradzę. Wiem, że Ci ciężko, ale przetrwamy wszystko. Ja sama jeszcze nie miałam badania i też się trochę obawiam. x Majaa ja też uwielbiam kupować rzeczy dla małej, ale już powiedziałam sobie dość, bo mam tego sporo, a szkoda wydawać kaskę, jeśli później nawet nie zdążę tego założyć. Dzieciaczki tak szybko rosną. Na szczęście poza ubrankami i paroma gadżetami zostało mi sporo do kupienia i już się cieszę na te zakupy.:);) x Za to dziś wybrałam się do galerii i chyba pierwszy raz odkąd jestem w ciąży, nie weszłam do żadnego sklepu z rzeczami dla dzieci. Kupiłam sobie 2 pary butów na jesień i zimę i trochę kosmetyków i jakoś mi humorek dopisuje. Mam nadzieję, że nogi mi nie będą bardzo puchły i zmieszczę się w nowe buty. x Wczoraj przez kilka godzin!!! czytałam forum zeszłorocznych styczniówek, ale zaczęłam czytać od wpisów z grudnia, bo byłam ciekawa, jak się laski trzymają i mnie to bardzo wciągnęło. Okazało się, że jedna styczniówka rozpakowała się już w końcówce listopada!!! i kilka kolejnych w grudniu. Fajnie się to czyta, tylko szkoda, że dziewczyny przestały pisać, bo po porodzie, też się przydaje taka grupa wsparcia. Na pewno jest mniej czasu, ale przecież chwilę dla siebie można znaleźć, by podzielić się z innymi swoim szczęściem i rozterkami. Za to styczniówki z 2012 roku, podobno bardzo długo kontynuowały wpisy i mam nadzieję, że my też będziemy się wspierać po porodach. x przepraszam za dłuuuugi post;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to teź powoli kompletuję. Widziałam, źe wstawiałyście zdjęcia z zakupów, postaram się jutro zrobić kilka fotek i wrzucić, trochę ostatnio pochodziiłam po sklepikach z używaną odzieżą i kilka perełek wyłapałam. Wczoraj usiadłam na allegro i zamówiłam kilka rzeczy do szpitala min. Koszulę do karmieenia, majtki siatkowe, podkłady, pieluszki tetrowe i inne drobiazgi i wydałam 150 zł a gdzie reszta? Ale nic systematyczne kupowanie i będzie ok. Mały misiu - mi też zakupy poprawiają humor, i też muszę pochodzić za kozaczkami, ale takimi na teraz bez ocieplacza, bo pogoda zaczyna się psuć. co do terminu rozwiązania to mnie gin "pocieszył", że dzięki cukrzycy czasami moę mieć cesarkę na początku grudnia jakby dziecko było duże. Mam nadzieję że ten scenariusz się nie spełni i szczęśliwie doczekam stycznia. Ale się rozpisałam, lecę na kawkę zbożową, zajrzę wieczorkiem miłego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja ja też zamierzam gadżety higieniczne zamawiać prze internet, bo zawsze taniej. Może polecisz mi źródło, z którego zamawiałaś? Porównywałaś ceny, czy po prostu usiadłaś i zamówiłaś?;) Czekam na zdjęcia Twoich perełek. Ja uwielbiam oglądać te malutkie ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamawiałam przez allegro, patrzyłam zarówno na cenę, jak i na jakość. Wszystko zakupiłam u jednego sprzedawcy, za jednymi kosztami przesyłki. Jak tylko dostanę paczkę to dam namiar na sprzedawcę, bo zanim polecę lubię sprawdzić czy jest wszystko ok, bo zamawiałam u niego pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok hanja;) x A może, któraś z dziewczyn kupowała już przybory higieniczne dla siebie i maleństwa i poleci dobrą i tanią stronę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znalazłam taka informację i może, którejś się przyda: "Jeżeli po upływie trzeciego miesiąca ciąży kobiecie kończy się umowa o pracę zawarta na czas określony, jest ona przedłużana do dnia porodu. To oznacza, że w dniu porodu kobieta podlega jeszcze ubezpieczeniu chorobowemu, co uprawnia ją do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego, dodatkowego i rodzicielskiego przez 52 tygodnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) :-) witam nowe mamusie:-) ja jutro mam wizyte ale dopiero na 17:45 a znajac opoznienia to gdzies po 18 wejde... na szczescie jedziemy tez odebrac lozeczko:-) :-) :-) i zabaczyc synka mojego brata bo ur sie 12.09... po za tym u nas wszystko ok...mala daje sie we znaki coraz bardziej i juz widze ze ma stale pory fiknia:-) od kilku dni przyjmuje magnez i zauwazylam ze brzuch nie stawia sie tak czesto ja wczesniej....czyli sama nospa mi nie pomaga... Ide spac bo jestem totalnie padnieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego rana. Jeszcze w łóżeczku leżę ale za chwilę idę robić śniadanko. Mężulek w pracy, a ja obiecałam mu, że skoczę do lidla po kurtkę, bo mu się spodobała, a po południu już ich może nie być. Wieczorem się trochę niepokoiłam, bo Haneczka taka jakaś cicha była, ale dzisiaj juź od rana fika w brzuszku. Może przez pogodę miała wczoraj zaspany dzień. Miłego poranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, u mnie też od rana dzikie fikanie. A przez tę wstrętną, mroczną pogodę w ogóle nie mogłam się podnieść z łóżka. Dzisiaj mam home office - firma mnie potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) Dziewczyny ja mimo, że przeszłam na fb, to na forum jestem z postami waszymi na bieżąco. Tylko mniej piszę. Jak jest temat, przy którym mogę pomóc lub chcę się wypowiedzieć, to się wypowiadam;)) x Witam Hanje w naszym gronie;) Piękne imię wybraliście dla córeczki! Hania mi się strasznie podoba. Ale że ja Ania, to nie chciałam tak podobnego imienia. Dlatego mamy mieć Julię ;) x Moja mała co wczoraj w brzuchu wyprawiała to się w głowie nie mieści! I trwało to chyba 15 minut minimum! Jak już w łózku leżałam, gotowa spać. Ale no nie dało się spać, jak mi brzuch skakał na prawo i lewo, falował z góry na dół, nooż kurdę:P zastanawiałam się jak ją uspokoić:P Nawet ręka tatusia nie pomagała:) Później w nocy, koło 3 było to samo...ale krócej;) aczkolwiek mnie to obudziło;) x Zaraz zbieram się do pracy, na 11, ale dziś tylko 2h w jednym przedszkolu i tyle, więc szybciuteńko zleci;) x Pozdrawiam Mamuśki i życzę miłego i słonecznego dnia;) chociaż slonca za dużo dziś nie zapowiadają w DD TVN :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×