Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Dziękuje za życzenia;) Mleczko już mi się pojawiło;) malutka wciąż by ssała, nie chce spac niestety w łóżeczku ale spróbuję ja odkładać... i chyba kupię jej smoka bo ma ogromną potrzebę ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly misiu u nas usg ciemiazka robia standardowo. Pierwsze jest po pporodzie w szpitalu, a przy wypisie dostaje sie skierowanie i po 3-4 tygodniach jest drugie kontrolne. Nie stety nie orientuje sie jak jest w innych szpitalach. My jutro jedziemy skontrolowac bioderka, a przestalam podwojnie pieluszkowac, bo mala sie mieczyla i za wasza rada jutro jade kupic rossmanowskie pieluchy i oliwke bo czytaalam, ze ma same naturalne skladniki. Co do pieluch to ja teraz uzywam na zmiane papnmersy i dade, ale bardziej jestem zadowolona z dady, kupuje rozmiar nr2, bo 1 wydaja mi sie juz za male. Ostatnio byla fajna promocja w biedronce dady jak sie wzielo 2 paczki to placilo sie tylko 50 zl. ...... teraz usypiam mala, jak tylko zasnie to odpalam komputer i lece zobaczyc zdjecia Wiktorii, uwielbiam ogladac maluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena trzymamy kciuki! Karla, przynajmniej wiesz co i jak. Widzę że z joleczką zostaniemy we dwie na polu bitwy. U mnie bez zmian, czuję się doskonale i nawet bóli brzucha nie mam tych delikatnych. Wczoraj byłam na koncercie i malutka tańczyła jak dziewczyna śpiewała, a piękny głos miała. Dziś mi się mega gastro włączyło i tylko przy lodówce się kręce, zrobiłam też sobie kąpiel, peeling i wybalsamowałam się i zaczęłam się zastanawiać po obejrzeniu zdjęć jasminy czy faktycznie jestem w ciąży i czy też będę miała taką istotkę. Ogólnie nadal jestem zaskoczona ciążą:) ale skoro moja psychika tak działa to nie dziwne że i do porodu nie jest gotowa;) Zdjęcia cud malinka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dalej nie mogę się dodać do tabelki :/ . Dziewczyny starszy syn chory :( bardzo się boję o córcię, a czuję, że mnie też chyba syn już zaraził. Zażyłam prenalen. Nie wiem czy mi pomoże. Mąż przyniesie dzisiaj po pracy maseczki na twarz. Najgorsze jest to, że nie wiem czy syn nie zaraził córci, bo wczoraj cały dzień przebywali razem gdy ja byłam na uczelni :( . Pisałam Wam już o problemach brzuszkowych w godzinach nocnych. Od wczoraj podaję małej 2 krople biogai. Tylko nie wiem dokładnie jak to trzeba podawać. Przed karmieniem czy po? wczoraj podałam po karmieniu bo okropnie płakała i do tego ciepły lecz nie gorący termofor na brzuszek. Usnęła standardowo około 2ej, ale mniej płakała niż za zwyczaj. . Śliczne macie dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lenka juz na swiecie porod sn ale z oxy trwal 1.5 h renab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rożka nie we dwie bo ja tez jeszcze czekam az zacznie sie coś dziać....zreszta dużo dziewczyn sie jeszcze nie rozpakowało. byłam dziś zrobić tego gbs-a mam nadzieje ze sie uda jeszcze wyniki odebrac...i mały troche jeszcze poczeka....ech ten mój lekarz.....gdyby nie forum i internet to bym bez tego byniku rodzić poszła..... choć wszytko podczas chodzenia tak strasznie boli ze tylko pozostaje mi sie zbednie nie przemeczac.....coś mam przeczucie ze ten tydzień max...i trafie na ip. pozdrawiam,trzymajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam chwilę to napisze wam jak to było u mnie z porodem. Tak jak pisałam zgłosiłam się sama do szpitala w sobotę po południu 4 stycznia. Miałam lekkie skurcze ale przy przyjęciu rozwarcie tylko 1.5cm. Niedzielę przeleżałam a w pon założyli mi cewniki który pod koniec dnia wypadł i rozwarcie było na 3.5cm. Skurcze coraz mocniejsze i tak 6go ok 21wzięli mnie na porodówke. Tam się zaczęła jazda. Bóle miałam tak silne że myślałam że odjadę. Poród był straszny ale w końcu o godz 0.47 urodził się mój synek długi 59cm i ważył 4080. O dziwodziwo choć poród gorszy od pierwszego to lepiej się czułam. Niestety już po południu mi go zabrali na neonatologię bo się okazało że ma zapalenie płuc. I tydzień gwarantowany w szpitalu. W między czasie profilaktycznie zrobili mu usg i okazało się że ma jakaś zmianę na wątrobie, guz lub naczyniak. Zabrali małego karetką do Poznania, myślałam że mi serce pęknie. Ale tam go zbadali jeszcze raz okazało się że nic nie ma na wątrobie. Przywieźli go do naszego szpitala ale wykryli zmianę na nerce. Myślałam że się załamie bo ciągle coś. Badania moczu wyszły jednak dobre i pozwolili nam zabrać małego w końcu do domu. Oczywiście musimy kontrolować to przez usg ale w końcu mam mojego maluszka przy sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja współczuje, to się nadenerwowałaś! Oby już wszystko było dobrze. Interesantka pocieszyłaś mnie bo zaczęłam się czuć mocno wyjątkowo z tym opóźnieniem, a jeszcze z tydzień czekania przede mną. Jutro mam wizytę kontrolną na IP. Ciekawa jestem czy rozwarcie chociaż o milimetr mi się poszerzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rena gratuluję Lenki. ... No Majaa miałaś przeżycia, ale malutki przesłodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane :) Dziewczyny nierozpakowane korzystajcie z ostatnich dni odpoczywajcie, relaksujcie sie i jedzcie co sie da ;) ile ja bym oddala za czekolade tym bardziej ze zawsze bylam uzalezniona :) duzo szybciej Wam zleci do porodu a jak juz naprawde przyjdzie czas to napewno nie bedziecie mialy watpliwoaci ze to juz :) Kawusia caly czas o Was mysle musi byc dobrze juz niedlugo wizyta koniecznie daj znac co powiedzial lekarz U nas puki co nie ma problemow z brzuszkiem dzisiaj zaczyna sie 3 tydzien a mimo to daje biogaje Ja skierowania nie dostalam na usg ciemiacza spytam naszej lekarz czy musze robic. MamaPysia moj synio chodzi do przedszkola i tez boje sie ze cos przyniesie ale wydaje mi sie ze to tylko kwestia czasu :( oby u Ciebie bylo wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rena --> GraTULujĘ!!! ... Majaaa2014 --> trzymam KcIUKaSy aby już wszystko było dobrze u synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja bardzo wspolczuje to straszne co musialas przejsc. Ja dzisiaj tez sie podlamalam bo bylismy z malym u chirurga dzieciecego Filip urodzil sie z zgrubieniem nad lukiem brwiowym wyglada to jak kulka. Lekarze tam gdzie rodzilam twierdzili ze to napewno kaszak czyli nic groznego ale dzisiaj lekarz stwierdzil ze to guz i musimy zrobic znowu usg wtedy zobaczymy czy tez biopsj****ardzo sie martwie caly czas o tym mysle oby to nie bylo nic zlego juz sama mysl o tym ze beda mu to wycinac mnie przeraza a jak by sie okazalo ze to to cos groznego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Kasienko wspolczuje :( trzymam kciuki zeby to bie bylo nic groznego. Napisz prosze jak podajesz biogaie tzn przed mlekiem czy po? jak zaczyna brzuch bolec czy jakos inaczej no i jaka ilosc? wczoraj pani w aptece powiedziala tylko zeby podac polowe zalecanej dawki ale nic wiecej nie wiem w tym tenacie. dzisiaj podalam malej na lyzeczce 2 krople przed jedzeniem. Zobaczymy jaka bedzie noc. Moja tez dzisiaj konczy 3 tygodnie :) najgorsze z przeziebieniem syna jest to ze nie mam nawet jak isv do apteki gdy maz jest w pracy. Syna za zwyczaj wysylam po jakies drobne zakupy,ale dzisiaj zle sie czul i nie mialam sumienia go meczyc. Teraz jego meczy katar a nie mam w domu nic do psikania do noska. Masz niedlugo przyjdzie no ale i tak mi nie pomoze. Kasienko a wychodzisz z dzidzia na spacer? w Krakowie jest tak paskudna pogoda ze nie mielismy okazji wyjsc na spacer. jutro chce wywietrzyc cale mieszkanie wiec ubiore ala w kombinezonik i bede werandowac przy okazji wywietrzania mieszkania. Niech juz bedzie kwiecien........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Rena gratuluje! Ka3sia oby okazało się że jednak nic poważnego i tylko taka uroda Filipka. Trzymam kciuki za Małego. Daj znać koniecznie. Mam nadzieję że te badania to jak najszybciej zrobią, nie odpuszczaj im tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny śliczne dzieciaczki!!! Aż ciężko mi uwierzyć, że mam takie cudo w brzuszku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktoria smacznie spi, od wczoraj mam juz mleczko a nie siare I sie szybciej najada I dluzej przesypia ;) jest kochana, jestem w szoku, ze jest tak spokojnym dzieckiem. Placze tylko wtedy kiedy ja zaboli brzuszek albo jak za dlugo ja przebieram, ale I tak sie nie wydziera za specjalnie:) jest taka malutka (51cm) I leciutka ale buzke ma pyzata, po mnie pewnie:d I takie smieszne krzywe, male paluszki u raczek po tacie. To cudowne jak taki maly czlowieczek moze laczyc w sobie cechy obojga kochajacych sie ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje nowym mamusiom:) Czy wy tez macie/ mialyscie problem z brodawkami? Moje sa tak poranione i obolale ze karmienie to tylko bol:(( teraz jeszcze doszedl nawal pokarmu. Ciesze sie ze moge karmic mala piersia, ale zamiast mi sprawiac to przyjemnosc to sprawia okropny bol. Czy jest szansa ze przestana bolec i sie przyzwyczaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam poranione brodawki, dopuki polozna srodowiskowa nie pokazala mi jak poprawnie przystawiac do piersi. Polecam, bo mnie uratowala, pozycje z pod pachy, pamietaj zeby gleboko malej glowkke docisnac do piersi, zeby cala broadwka z. Otoczka weszla, oczywiscie otoczka cala nie musi wejsc. Po drugie zobacz jak dziecko wargi uklada, musza byc wywiniete, jak nie sa to delikkatnnie palcem je skoryguj. .... co do gojennia piersi ja smarowalam bepanthenem brodawki i wykladalam jak najczesciej z ubrania, zeby sie wietrzyly. ...... a i nie daje malej piersi jak malo otwiera buzie, palcem dotykam brode i czekam az najszerzej ja otworzy, jezeli za plasko chwyci wkladam maly palec w jej kacik ust i wyciagam piers, a nastepnie probuje znowu. Teraz juz mala ladnie szerokobuzie otwiera bo sie nauczyla, ale poczatki byly trudne. ... zaczynaj tez karmienie od mniej bolacej piersi, bo wtedy dziecko najmocniej ssie. powodzenia mam nadzieje ze troche pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za rady. Na pewno skorzystam:) dzis wracamy do domku i wkoncu na spokojnie i wygodnie bedziemy pracowac nad karmieniem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna2014
Ja niedawno się dowiedziałam, że jestem w ciąży. Początkowo byłam przerażona, bo nie mam ślubu ze swoim facetem, ale już jest ok. On zadowolony ja też, ślub zaplanowaliśmy na maj:) Mam nadzieję, że reszta sama się ułoży. Staram się czytać Wasze opinie, ale jeśli chodzi o jadłospis to najchętniej nic bym nie jadła:( Pozdrawiam wszystkie ciężarne i szczęśliwe mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niutka kup sobie Maltan jego nie trzeba zmywać przed karmieniem.Pomaga też smarowanie swoim mlekiem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniu gratuluję malutkiej. Jak się czujecie? .. Kasiu wiem co znaczy strach o maluszka ale trzeba wierzyć że będzie dobrze. Ja starałam się nie dopuszczać złych myśli i oczywiście ciągle się modliłam. I dzięki Bogu na wątrobie nic nie wykryli. Teraz pozostają do kontroli te nerki ale też wierzę że to nic groźnego i że zmniejszy się ta zmiana także trzymaj się kochana- musi być DOBRZE. . U nas też pojawiają się problemy z brzuszkiem. Trochę pomaga masaż ale chyba też muszę pomyśleć o kroplach. Dziś mamy wizytę położnej może ona coś doradzi. ,. Chciałam jeszcze podziękować za dopisanie w tabele. I jeszcze mam pytanie bo niestety nie doczytałam wszystkich str -jakie przerwy wasze dzieci mają w nocy. Oskar ma nawet 5godz i nie wiem czy to nie za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie proszę bo zwariuje już raz byłam w ciąży mam 14-miesięcznego synka teraz 16.01 dostałam okres wczoraj mi się skończył ale od tygodnia czuję cię jak bym była w ciąży bardzo swędzą mnie piersi, ciągle mi się odbija, nie mam apetytu tak jak wcześniej,na przemian mam dreszcze albo uderzenia gorąca boli mnie głowa w pierwszej ciąży miałam takie same objawy ale okresu nie było .Czy to ciąża czy tylko urojenia bo boję się zrobić test choć mam taki zamiar dziś nie czuje się jeszcze na siłach na drugie dziecko i jeszcze na dodatek brałam różne tabletki na przeziębienie na bóle, stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Witam w Dzień Babci :) W nocy miałam chyba aż 2 skurcze w odstępach 3h :/ Chyba, bo nie mam pojęcia jak one mają boleć, a twardniał mi brzuch i bolało jak na miesiączkę. Tyle z mojej akcji porodowej :( Na myśl o oksytoczynie jutro robi mi się słabo. Boję sie, ze albo nic to nie da, albo będzie strasznie bolało i trwało wieki. ... Grutuluję nowej Mamie :) ... Majaaa to straszne co przeszłas, ale mam nadzieję, ze to dobrego złe początki. ... Chciałabym bardzo urodzić na Dzień Dziadka- takie mam postanowienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena serdeczne gratulacje:) x Majaa bidulko, ale miałaś przeżycia, ale najważniejsze, że już maleństwo jest z Tobą. Dużo zdrówka dla Was. x Oj Kasiu Bardzo Ci współczuję. Wiem, że łatwo się mówi, ale staraj się byc dobrej mysli, bo maluszek odczuwa Twój stres. Trzymam kciuki za Was. x Mama Pysia u mnie też ciągle paskudna pogoda, strasznie wilgotno i też na razie weranduje. Chciałam wyjść dzisiaj, ale jest straszna ślizgawica i nie wiem, czy się zdecyduję. x Jasmina ślicznie to napisałaś, " To cudowne jak taki maly czlowieczek moze laczyc w sobie cechy obojga kochajacych sie ludzi.":) x niutkaaa ja też mam problem z bolącą brodawką u prawej piersi, ale jest to niestety wina piersi. Mam taki jakby czop wyczuwalny pod brodawką i nie wiem, jak się go pozbyć. Położna mówiła, że może być taka budowa, tylko nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Myślę, że ten czop utrudnia ssanie, dlatego Mała często puszcza pierś w czasie karmienia i chwyta na nowo a ja zaciskam zęby z bólu. Planuję wybrać się na USG piersi, sprawdzić co to jest, ale nie wiem, kiedy mi się to uda. x Majaaa moja Ala miała nawet 7 godzinną przerwę, zdarzało się też kilka razy, ze spała po 5 godzin, ale ostatnio budzi się w granicach 3 godzin od ostatniego karmienia. x Karla trzymam kciuki za szybką akcję porodową.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, powoli wracam do was, Mały zrobił się grzeczniutki odkąd nauczyliśmy się spokojnie karmic. Nie wpada już w żadne histerie jak bylo na początku, co prawda piersi też mam poranione bo mocno chwyta, do tego zaczał sie nawal pokarmu, jedna położna ze szpitala mówila zeby ściągac pokarm, druga tz. srodowiskowa, która u nas dzisiaj była zeby nie ściagac tylko kupić jakies osłonki chyba merida. i jestem w kropce, której sluchac, do tego Młody ma nadal żółtaczke i zaleciła skontaktowac sie mimo wszystko z pediatra skoro i tak na zdjęcie szwów bedziemy w szpitalu w czwartek. Co do długości spania maluszków w nocy i w ogołe zarówno w szpitalu jak i ta srodowiskowa kazały pilnowac żeby dzieci nie spały dłużej niż 3 godziny a później żeby je budzic i karmic. Młody ma atopowe zapalenie pupy,wg połoznej od chusteczek pampers i mam jakis kisiel robic i tym przemywac a nie chusteczkami nawilzonymi, teraz zasypała go połozna mąką kartoflana. Skąd ona wie ze od chusteczek a nie od piechuch to ja też nie wiem. A i mówiła ze mozna mu pupe w zlewie przemywac ale to narazie dla mnie za stresująca sprawa. Jak usiąde wreszccie do stacjonarnego kompa to wyśle kilka fotek Młodego. Pozdrawiam wszystkie Mamusie noworozpakowane. Z niecierpliwościa czekam na kolejne dwupaczki aby sie rozpakowały Rózka co tam jak tam myslałam dzisiaj o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z usg bioderek. Wynik małej to Ib z tego co wyczytałam to prawidłowy, lekarz powiedział, że stawy jeszcze nie do końca wstawiły się w panewkę i nakazał częste leżenie małej na brzuszku w dzień a na noc kłaść na plecy i wkładać ręcznik na pieluchę jednorazową. Sama nie jestem przekonana do tego ręcznika, czytałam w necie, że bardziej można zaszkodzić niż pomóc, tym bardziej, że wynik jest ok. i chyba zostanę przy samej pieluszce, tylko muszę kupić te rossmanowskie tak jak mówiłyście. W ogóle lekarz jakiś taki wredny na żadne pytania nie chciał odpowiadać, wkurzył mnie, zachowywał się tak jakby mi łaskę robił, że bada dziecko. Jakby któraś z was miała teraz wizytę u ortopedy to podpytajcie o ten ręcznik jako dodatkowa pieluszka. Za miesiąc mam ponowną wizytę. ..... Maja - u nas na brzuszek pomaga herbatka koperkowa, piję ją ja, ale też podaję małej raz co 2 dni, wypryka się po niej, kupa się pojawi i jest dobrze. .... Moja w nocy ma przerwę 4 godzinną, a tak budzi się co 2,5h. ..... karla to życzę porodu w Dzień Dziadka. .... Ja też mam problem z lewą piersią, jest jakby mniejsza i bardziej miękka, jakby miałam w niej mniej mleka, nie wiem czy może nie pobudzać jej laktatorem, małą co karmienie przystawiam do tej piersi, może coś się więcej ruszy, a dodam, że ona mnie trochę boli, ale na zastój pokarmu to mi nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×