Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gosciu, jestes pewna? Bo w materialach, ktore dostalam w przychodni jest napisane, by po 4.i lekarz tez tak mowil, ale teraz to mnie zestresowalas, ze za wczesnie... Kurcze, przy szczepieniu dopytam jeszcze, zeby mu nie zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu, jestes pewna? Bo w materialach, ktore dostalam w przychodni jest napisane, by po 4.i lekarz tez tak mowil, ale teraz to mnie zestresowalas, ze za wczesnie... Kurcze, przy szczepieniu dopytam jeszcze, zeby mu nie zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) My też troszke zabiegani :) LisaPanda mój Julek też z 23 wiec ja tez zaczynam w sobote wprowadzac nowe rzeczy:)i już sie nie moge doczekac:) Tylko że dzien wczesniej czeka go szczepienie 5 w 1:( ----------- dziewczyny użyłyście tych plastrów emla jak wasze maluchy miały szczepionki? bo ja sie tak zastanawiam nad kupnem. Miałyscie podzielic sie opiniami ale narazie cisza:p albo ja gdzies przegapiłam ( to wybaczcie). Bo to trzeba jakos wczesniej nakleic ale to musi byc wiadomo w którym miejscu... -------- Dobranoc wszyskim :) Przespanej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze pytanko mam? dziewczyny które będą podawac słoiczki....jakiej firmy wybierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LindaMama
Przesyłam link do wytycznych żywieniowych w Polsce. Jest napisane, ze gluten podaje się nie wcześniej niż w piątym i nie pózniej niż w szóstym miesiącu. http://new.mz.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0017/5372/zalecenia_kk_1.pdf Któraś z Was pisała o karmieniu jedna piersią i dwiema. Czytałam, ze najlepiej patrzeć na potrzeby dziecka. Jeśli wydaje się nadal głodne po oproznieniu jednej piersi należy podać druga. Generalnie jedna wystarczy, bo przecież są matki bliźniąt i karmią zawsze jedna jedno dziecko ;) Czasem zdarza się tak, ze dziecko jedną pierś odrzuca (z drugiej szybciej leci mleko albo sutek wygodniej złapać) i kobieta jest w stanie wykarmić je tylko ta druga piersią. Nie poddawajcie się wiec i karmicie ile możecie. Ja planuje 2 lata. Ja nadal będę przestrzegać przed poradniikami wydawanymi przez firmy od sloiczkow i mm. Nie wiem czy zwrocilyscie uwagę, ze z reklam mm wynika, ze wystarczy karmić piersią 6 mies. A następnie przechodzi się na mm. Bzdura! 6 miesięcy karmi się wyłącznie piersią, a optymalnie 2 lata! Zamówiłam poradnik, o którym pisalyscie żeby zobaczyć czy jest taki świetny ;) Mój maluch zaczął dziś łapać stopki raczkami! Ściągnął sobie sam skarpetkę. Słodycz sama :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LindaMama
Mysza ja będę podawać w razie czego produkty Plum. Dostępne są na naturalniepyszne.pl Ewentualnie hipp chociaż ich eko certyfikat jest chyba sciemniony nieco ;) Generalnie będę gotować i podawać metoda blw - czyli do rączki :) do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LindaMama ja przeczytałam ten poradnik i jest ok, myślę, ze u mnie pierś jak najdłużej. Mówi się o sześciu miesiącach optymalnie,nie wiem dlaczego, bo jak jest pokarm to trzeba karmić i koniec. Ja we wrześniu wracam do pracy, ale myślę, ze dam radę Nie wiem co z tym glutenem, ale w czwartym to trochę wcześnie. Antek kończy 28 maja 5 miesięcy i chyba wtedy cos wprowadzę. Obecnie jest marchewka i jabłko Bobovita i Gerber. czekam na swoje owoce i warzywa, wtedy już będę sama przygotowywać posiłki. # Uwagi gościa trzeba olać, bo rozwalają takie osoby niejedno forum. # Mycha mi odradzono te plasterki, podobno niewiele dają. Dobra pielęgniarka robi to sprawnie, a te igiełki są cieniutkie. Byle potem nic się nie działo. Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha251988 mi pielęgniarka odradzała plastry przed szczepieniem, bo może to wywołać reakcję alergiczną i nie będzie wiadomo czy to od szczepionki czy od składników plastra. W razie opuchnięcia i bólu kazała smarować altacetem w żelu parę razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) Jesli chodzi o plastry to ja nic o nich nie slyszalam i jakos mnie nie ciekawia takze odpuszczam je sobie.Dzis mija 6 tydzien od ost szczepien tak wiec trzeba sie umowic na kolejne dawki... Ja od zeszlego poniedzialku podawalam malej marchewke w sloiczku z hipp-a przez dwa dni, pozniej juz gotowalam i blendowalam, zuzu wcinala ja jak szalona :D A wczoraj otworzylam sloiczek z gerbera ziemniaczki z marchewka i tez druga polowe dam jej dzisiaj a jutro ugotuje ziemniaka i marchewke i zobaczymy czy zje bo te warzywka ze sloiczkow sa rzadsze... Nastepnie podam jej jakas zupke jarzynowa a dopiero pozniej kaszke, taki mam plan :) Wakacje planujemy w Jastarni albo na mierzei wislanej, jeszcze nie zdecydowaliśmy gdzie bo tesciowa w szpitalu jest i nie wiadomo jak to z nia bedzie a chcielismy wlasnie z rodzicami jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha, pisałam tam któregoś razu, że u nas próba plasterkowa nie wyszła, bo Przem tak się popłakał przy zdejmowaniu plastra, że nie umiem ocenić, czy go nie bolało ;) Odczynu alergicznego nie miał, ani nic, 5. czerwca mamy następna dawkę i też przykleję i może już będę wiedziała, jak efekty, choć nie wiem, co ten mój mały histeryk na to ;) Widzę, że Ty też jesteś napalona na to rozszerzanie diety, jak i ja :D Już się nie mogę doczekać, przede wszystkim dlatego, że zacznę mieć kontrolę nad tym, ile on zjada w rzeczywistości! Bo tak to zawsze myślę, że może za mało wyssał, może mu czegoś brakuje itp. Zwłaszcza, że ja to jestem z ludzi, dla których brokuły i inne kalafiorki to straszne zło, mam jakąś awersję do zdrowych rzeczy :D Napisz koniecznie w sobotę jak Twój przyjął pierwsze łyżeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały miał dzisiaj krótki rękaw i cienkie, długie spodenki, spał bez skarpetek na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubrałam małego w cieniutkie śpioszki i body z długim rękawem z tym że byliśmy w lesie a tam było chłodniej. A ja mam pytanie czym i jakiej firmy smarujecie buzie dzieci jak wychodzicie na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Przemek dziś był w body na krótki rękaw i spodenkach, nawet kocyk wyrzuciłam i przykryłam go pieluchą, bo u nas upalnie. Co do kremu to ja stosuję Nivea Kids, chyba filtr 30 i jestem dość zadowolona, choć ciężko się rozprowadza. Koleżanka poleciła mi Ivostin i pewnie jak skończę ten, to sobie zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie co do kremów to jakie stosujecie? Ja na razie smaruje buzke zwyklym bambino i oslaniam zuze przed sloncem, chcialam kupic krem z uv ale w rossmanie nie bylo... Za to kupilam sliczny kapelusik w smyku za 17 zl :) U nas tez strasznie goraco, jak rano wychodzilysmy to zalozylam zuzi koszulke z krotkim rekawkiem, skarpetki, spodnie dresowe i opaske na uszy ale bylo taaaak goraco ze sciagnelam jej te spodenki i w pampku lezala :) oczywiscie gondola przykryta. Babcia dala dzisiaj zuzu truskawke rozciapkana, krzywila sie strasznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno... Chce rozlozyc basen na ogrodku, taki wiekszy dmuchany i tak sie zastanawiam czy zuzi nic nie będzie jak sie w nim troszke popluska... Co o tym myslicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) widze że temat karmienia piersią ciągle w toku:) ja niestety nie wypowiem się na ten temat bo karmie butelka ( a wczoraj dowiedziałam się że jestem zła matka bo nie starałam się karmic piersią...)wiec powiedziałam tej osobie ze wyznacznikiem dobrej matki nie jest to czy ktoś karmi piersią czy nie... ----------------- dzięki za odzew w związku z tymi plastrami:) jeszcze się zastanowię nad nimi...tylko że szczepienie już jutro:( ---- LindaMama nie słyszałam o produktach plum:) ale zobaczę z ciekawości:) LisaPandaJa już zakupiłam kilka słoików w rossmanie z bobovity bo jest promocja z kartą rossne. jak kupisz jeden słoiczek to drugi masz za 50 procent:) i dokładnie tez się nie mogę doczekać kiedy już podam małemu pierwsza łyżeczke. Gdyby nie to że miał tego rotawirusa to bym już mu podała:) a tak to jutro ma wizyte u lekarza to się dowiem czy mogę już podawaca marchewke:) na pewno dam znac jak poszło z pierwsza łyżeczką:) ---------- ja ubieram małemu body z krótkim rękawkiem, skarpetki i krótkie spodenki:) a kocyk głęboko schowany:) dzisiaj na spacerze spotkałam koleżanke która powiedziała mi że takie malutkie dziecko nie powinno być bez skarpet...ale nie potrafiła powiedzieć dlaczego:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LindaMama
Hej, czytam kolejne teksty o karmieniu i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, ze nie ma co za szybko rozszerzać diety. Przemawia do mnie np. argument, ze dzieci maja małe żołądki i potrzebują jeść przez 6 miiesiecy bogaty pokarm taki jak mleko mamy lub modyfikowane. Pokarm bardzo skoncentrowany i dobrze przyswajalny. Układ pokarmowy dziecka nie jest jeszcze na tyle rozwinięty żeby przyswoić składniki odżywcze z pokarmów stałych i dodatkowo nie znamy ich faktycznej wartości odzywczej (mrożonki używane do wytwarzania sloikowego jedzenia sa w ogóle gorzej przyswajalne). Stad uważam, ze w okresie tak intensywnego rozwoju dziecka pokarmy stałe sa najzwyczajniej niewystarczające i miga byc wręcz szkodliwe. Dziękuje za uwagę :) ---------------- Mam pytanie czy macie już jakaś listę rzeczy do zabrania na urlop? My jedziemy nad morze i zastanawiam się co kupić jeszcze, bo już mam: parasol, namiot na plaże, koco-matę, łóżeczko turystyczne, parasolka do wózka. Kosmetyki i ciuchy to wiadomo, ale moze macie jakieś przemyślenia co by się mogło jeszcze przydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wieje nudą, ta nie wie co zabrac na wczasy??? a zapytaj czy możesz przespać się z mężem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linda na pewno wanienkę dmuchaną, to bardzo praktyczne :) Ja zawsze przed wyjazdem robię taką listę "działami", np. sen i wszystko, co do snu, spacery itp. I do tej pory jeszcze mi nie zabrakło niczego odpukać, a wyjeżdżamy co tydzień :) Biedroneczka co do basenu to ja mam podobny dylemat. Chciałam Przema zabrać na basen, albo chociaż w wannie mu się dać popluskać, ale ciągle to odwlekam, bo trochę się boję :) Może któraś z dziewczyn już "pluskała" swoje dziecko? Mycha, jutro nasze pierwsze marchewki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lista działami, no wy naprawde nie macie co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie wchodz i nie czytaj jak ci nie odpowiada. Problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra te mamusie, które pytają co zabrac na wczasy, chwalą się,że jadą?? nie kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my już po pierwszej łyżeczce:) jednak musieliśmy zacząć od jabłuszka bo Julianek niezbyt często teraz robi kupki i tak kazała pani doktor:) a u Pani doktor byliśmy własnie w piatek bo było szczepienie 5 w 1:)kolejne za rok:) Było bardzo ok:) Julek nie zapłakał ani razu:) -------- a co do tej listy to bardzo super sprawa:) zawsze ktoś coś może podpowiedziec. Np ja raczej nie spotkałam się z dmuchaną wanna. a zaraz wejde na allegro i poszukam bo mi tez by sie przydała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu daj już spokój tym mamusiom ok? bo nie ruzumiem po co tu wchodzisz i tylko komentujesz wszystko na "nie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Olać gościa! O której kładziecie spać maluchy jak jest taki długi dzień? Mycha szybko załatwiliście te szczepienia. My jeszcze mamy po jednej dawce. Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka my tak jak zawsze- o 21 Julianek zjada mleczko i śpi....do 6 rano:) bez żadnej przerwy na jedzenie:):) ale potem to już z zegarkiem w ręku co 3 godziny jedzonko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uwazam ze to bardzo fajny pomysl z tym grupowaniem co zabrac,chetnie skorzystam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My podobnie jak Mycha kolo 20 Zuzinka wcina butle i śpi do rana 6/7 czasem sie przebudzi kolo 3/4 to zmieniam jej pampka i spi dale a jak nie chce spac to biore ja do nas do łózka daje smoka trzymam ja za raczke i po chwili zasypia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×