Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moja siostra

Polecane posty

Gość gość

Moja siostra ma 18 lat i dzisiaj powiedziala mi, że spóźnia jej się okres a na teście ciążowym ma 2 kreski. Obiecałam nikomu nie mówić, ale wydaje mi się, że rodzice powinni wiedzieć jak najwcześniej. Ona się boi, że ją z domu wyrzucą. Powiedziała mi, że rodzice dowiedzą się później i musi iść do lekarza najpierw na potwierdzenie. Czy jeśli będzie długo zwlekać z powiadomieniem rodziców, powinnam to zrobić za nią? a może powiedzieć mamie, że Marta ma problem i powinna iść do niej i z niej to wyciągnąć? Jak to rozegrać?? Chłopak Marty i jego rodzice wiedzą już o wszystkim i przyjęli to spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkhjkhjkhjk
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :O Daj jej może samej zdecydować kiedy chce powiedzieć. Zaufała ci i powiedziała o obawach, więc zachowaj to dla siebie i pozwól jej załatwić samej tą sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w dom
daj siostrze powiedziec, bo tak naprawde bedziesz wtracala sie niepotrzebnie i wyjdziesz na "kabla". to siostry problem i moze ona chce w odpowiedni sposob powiedziec rodzicom? moze przyjdzie z chlopakiem i powie o tym? po co masz sie wtracac? siostra zwierzyla sie tobie, a na pewno nie chce zebys pogarszala jej problem. nie powinnas w ogole sie wtracac i siostra ma racje, ze musi wszystko potwierdzic u lekarza. na razie pogadaj z siostra, jak widzi ta sprawe w przyszlosci. wszakze jest juz "dorosla" skoro zaszla w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w dom
daj siostrze powiedziec, bo tak naprawde bedziesz wtracala sie niepotrzebnie i wyjdziesz na "kabla". to siostry problem i moze ona chce w odpowiedni sposob powiedziec rodzicom? moze przyjdzie z chlopakiem i powie o tym? po co masz sie wtracac? siostra zwierzyla sie tobie, a na pewno nie chce zebys pogarszala jej problem. nie powinnas w ogole sie wtracac i siostra ma racje, ze musi wszystko potwierdzic u lekarza. na razie pogadaj z siostra, jak widzi ta sprawe w przyszlosci. wszakze jest juz "dorosla" skoro zaszla w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w dom
daj siostrze powiedziec, bo tak naprawde bedziesz wtracala sie niepotrzebnie i wyjdziesz na "kabla". to siostry problem i moze ona chce w odpowiedni sposob powiedziec rodzicom? moze przyjdzie z chlopakiem i powie o tym? po co masz sie wtracac? siostra zwierzyla sie tobie, a na pewno nie chce zebys pogarszala jej problem. nie powinnas w ogole sie wtracac i siostra ma racje, ze musi wszystko potwierdzic u lekarza. na razie pogadaj z siostra, jak widzi ta sprawe w przyszlosci. wszakze jest juz "dorosla" skoro zaszla w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się po prostu o nią martwię bo jest jeszcze bardzo młoda. Ja już mam 30lat i trochę inaczej myślę. Chyba bardziej czuję się jak jej matka a nie siostra. Mam nadzieję, że szybko poinforuje o tym rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się po prostu o nią martwię bo jest jeszcze bardzo młoda. Ja już mam 30lat i trochę inaczej myślę. Chyba bardziej czuję się jak jej matka a nie siostra. Mam nadzieję, że szybko poinforuje o tym rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się po prostu o nią martwię bo jest jeszcze bardzo młoda. Ja już mam 30lat i trochę inaczej myślę. Chyba bardziej czuję się jak jej matka a nie siostra. Mam nadzieję, że szybko poinforuje o tym rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riddi
Popieram. Siostra nie ma 14 lat, tylko jest pełnoletnia i to ona powinna powiedzieć rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w dom
pelnoletnia to nie znaczy, ze odpowiedzialna. nie zachodzi sie w ciaze w wieku 18 lat:/ 18 lat to spokojnie mogla isc do ginekologa i wziac recepte na tabletki anty. niestety juz mleko rozlane. wiem, ze sie martwisz, ale to ona powinna to rozegrac, a nie ty. teraz ona bedzie musiala wziac w garsc swoje zycie, bo w jej zyciu pojawilo sie dziecko. jak pojdziesz do rodzicow i cos napomnkniesz, to jasne, ze wyjdzie, ze ty kablowalas. zrozum to, ze teraz ona powinna byc za siebie odpowiedzialna. mozesz pomoc, ale ta pomoc nie bedzie dobra dla niej, jesli ty cos powiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siedzę i ryczę przez tą moją siostrę. A najgłupsze jest to, że jestem stara i zazdrosna. Mam 30 lat, pracę i mieszkanie, mam chłopaka z którym mieszkam. Ale... nie mam męża i nie mam dziecka, a jest to moje największe marzenie. Lata lecą... a moj parner ciągle wszystko odkłada, bo chce się dorobić więcej pieniędzy. Chyba mnie nie rozumie. Jest sporo młodszy. Ja uważam, że mamy wystarczająco dużo pieniędzy i nie ma na co czekać. On się uparł. Jakie to życie może być pokręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doskonale cię rozumiem. Moja młodsza siostra też zaciążyla przede mną. Zaraz wzięla ślub cywilny. Była starsza od twojej o 2 lata. Na początku nie mogłam sobie z tym poradzić, ale jak urodziło się maleństwo, to mi przeszło. Byłam ciocią. Teraz sama jestem mamą i żoną i patrząc z perspektywy czasu to moje zachowanie było dziecinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko z jednej strony przezywasz to, co spotkalo siostre, a z drugiej strony klania sie niestety zazdrosc:/ wiem, ze z checia zamienilabys sie z siostra miejscami i zapewne ty bys chciala byc w ciazy. nie placz i pogadaj z chlopakiem nt ciazy. a ile ma lat?? wiesz ja mam 22 lata, moj narzeczony 32 dopiero skonczy i jemu np sie nie spieszy, a ja nie mialabym nic przeciwko ciazy:) takze widzisz, ze to jest niezalezne od wieku u faceta. moj jest starszy, a widac, ze chce byc starszym ojcem...bo nie wiadomo ile bedzie jeszcze zwlekal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×