Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 90AgnieszkA90

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Polecane posty

Gość 90AgnieszkA90

Witam. Od niedawna zaczęłam chodzić na siłownie i z tąd moje pytanie. Na jakich maszynach najlepiej ćwiczyć aby wyrzeźbić mięśnie brzucha. Do tego jakieś ćwiczenia poza maszynami. Jakby ktoś mi napisał ile serii jakich ćwiczeń będę wdzięczna:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaankaa
Na żadnych! Poczytaj: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/160-FAQ-Technikalia-Cwiczen-Silowych?p=17709&viewfull=1#post17709 "Minusem cwiczenia miesni brzucha jest niszczenie kregoslupa i patologia sylwetki. Tu nie ma ale - regularnosc prowadzi do kontuzji i robienia sobie krzywdy. Jak kazdy wie - kregoslupa zlozony jest z kregow i krazkow miedzykregowych. Trenowanie w pozycji bezpiecznej/technicznej rownomiernie rozprowadza sile, ktora odzialuje na nie pionowo, nie powodujac patologii. Jesli lamiemy pozycje techniczna - w tym wypadku - wykonujemy cwiczenie izolowane na miesnie brzucha - powodujemy wyginanie sie kregoslupa pod wplywem sily fleksyjnej, co pociaga za soba nacisk lokalny na jeden kraniec krazkow miedzykregowych [maslo maslane - ale takie jest polskie nazewnictwo]. Efektem jest trwale uszkodzenia krazka lub dyskopatia. Tu nie ma ale - prosta zasada fizyki - lokalne a nie globalne odzdzialywanie sily zawsze doprowadzi do odksztalcenia sie materialu na ktory dziala sila. Od strony bezpieczenstwa, przyszlosci i kontuzji - cwiczenie izolowane na brzuch - zdecydowanie NIE. Od strony sylwetki - znakomita wiekszosc osob cierpi na pochylenie do przod. Pochylona glowa, wypchniete barki, rozjechane lopatki, skorcz miesni piersiowych, garb, dolny kot, bajlzel w biodrach, poskarane miesnie dwuglowe uda, zanik posladkow - cwiczenia izolowane na miesnie brzucha POGLEBIAJA POWYZSZE WADY. To co odczuwa osoba cwiczana brzuch cwiczeniami izolowanymi jest calkowicie naturalne i jednoczesnie mylne. Czemu? Kazde cwiczenie fizyczne ktore trenuje miesnie brzucha w jakikolwiek sposob - doprowadzi do ich wzmocnienia i usztywniania - co ZAWSZE spowoduje spadek obwodow. Sciana przednia sie umocni i wnetrznosci nie beda juz wygrywaly podczas napierania na miesien. Nie ma to absolutnie zadnego zwiazku z procesem redukcji tkanki tluszczowej. To prosta fizyka/mechanika. Jak pisalem wyzej - cwiczenia izolowane nie sa wskazane bo sa niebezpieczne i dzialaja na nasza zgube. Pamietajmy - miesnie brzucha naleza do miesni rdzenia - tak samo jak i prostowniki grzbietu. Obie grupy wzajemnie sie rownowaza. O tym ze spowodujesz mega kontuzje robiac martwy ciag z garbem wie kazdy - ale o tym ze taki sam porzadek [scisniecie izometrycznie nie izotoniczne] musi zapanowac w miesniach brzucha to juz sie niestety "zapomina". Popatrzmy na siebie z profilu. Najszczesciej prostowniki sa naciagniete stad MC i przysiad ida slabo a miesnie proste brzucha sa poskracane i slabe. Jak dodatkowe kontrakcje miesni brzucha maja pomoc w uzyskaniu lepszej sylwetki i wiekszej, zgrabniejszej masy skoro ten miesien jest nonstop w patologicznej kontracji??? Tu nie ma logiki, tu jest papka z mass-mediow. Jesli masz slabe miesnie brzucha - zwracaj uwage na nie w trakcie cwiczen wielostawowych. Maja byc trwale "zamkniete" w scisku izometrycznym. Czyli nie ugiete - proste i scisniete podczas przysiadow, wiosel, wyciskow itd. W ten sposob jednoczesnie zabezpieczaja nasza sylwetke [wspolpracuja z prostownikami jako rdzen] i dostaja mega bodziec do wzrostu [bo wkoncu pracuja tak jak natura chciala, a ona nie chciala bys ciagle byl skrocony w pasie]. Kazdy kto do tej pory zastosowal sie do mojej rady - przez pierwszych pare tygodni mial nonstop DOMsy na brzuchu, a po 3-6 tygodni osmiopak. Tylko dlatego ze cwiczyl technicznie - izolacja nie byla potrzebna!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja parę razy trenowałem na maszynach, dobra była jedynie taka - http://www.silownia-forma.pl/application/images/maszyny/maszyny_05.jpg - ale na dłuższą metę, to nie polecam, bo ona wymusza bardzo krótkie ruchu mięśni. Lepsze są ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jeśli chodzi o ćwiczenia, które możesz wykonać na siłowni to tutaj masz podane blog.hellhound.pl/miesnie-brzucha--budowa-i-cwiczenia-a-73.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uhuhuhuhu
Na mięśnie brzucha i nóg oraz pośładków to przysiady przy ścianie z piłką :D oczywiście brzuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie podjęłam 30-dniowe wyzwanie z 4F ;) https://4fsklep.pl/gfx/1434535658.4402.jpg Bardzo ciekawe i urozmaicone ćwiczenia. W linku dołączam grafikę z ćwiczeniami jak je robić ;) W końcu płaski brzuch sam się nie zrobi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×