Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaaaa86

menu 2 latka

Polecane posty

Gość jaaaa86

co jedzą Wasze dzieci - przez cały dzień ? jak jest ze słodyczami i piciem ? ile np ziemniaków na obiad , cały kotlet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa86
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie moge, po co wy baby matkami zostajecie, jak wy we łbach macie siano i każde gówno pytacie na kafeterii?? A wiedziałaś , gdzie ma ci mąz włozyc żeby dziecko zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uprzejmy obywatel
Podaj numer telefonu i adres oraz nazwisko, zaraz zawiadomię odpowiednie służby społeczne, żeby odebrały ci małolata, bo krzywdę mu wyrządzasz swoją głupotą. No, raz dwa trzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa86
nie rozumiem oburzenia, to chyba Wy jesteście jacyś nie normalni !!!! po to chyba jest forum, na temat porodu dzieci itp. ..... wg mnie to normalne pytanie - to moje 1 dziecko i chciałabym poznać opinie innych mam i porównać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzięki ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa86
a swoją drogą Uprzejmy obywatel pewnie nie ma swojego dziecka .... i tylko żeruje tutaj na kafe ...debil !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nr 28 fdszfs
- rano ok 6 kasza na mleku - 210ml - ok 9-10 kawałek chleba (zwykle takie kółko wycięte od szklanki) + plasterek wędliny/kiełbaski kawałek - ok 12 zupa (może z 200ml) - ok 16-16.30 naleśnik (rzadko zjada cały)/ pierogi - ok 5 pierogów z borówkami/ ziemniaki (może jeden taki średni ziemniak, kawałeczek mięsa jeśli mu spasuje) - na noc kasza na mleku 210ml w międzyczasie jakiś banan (przeważnie zjada pół), jabłko inne owoce czasem jakieś chrupki kukurydziane, paluszki, wafle ryżowe, kawałek czekolady, jakieś ciastko jak inni domownicy jedzą, pije przeważnie herbatę owocową i kompot fff nie je w ogóle warzyw, tylko ogórki, nic innego nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody ma 2,5 roku. Wstaje ok.10 pije 150ml mleka. 12:00 180ml kaszy 15-15:30 obiad - ziemniaki (może zje z jednego) kotlet (może zje z połowę) i koronna mizeria (jedyne co je ze smakiem) 19 płatki z mlekiem czy deser jakiś owocowy 21 danio 23 mleko 150ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nr 28 fdszfs
a i mięso też je niechętnie; najchętniej je mielone - jednego małego zje (tak wielkości mandarynki); czasem kawałek gotowanego kurczaka, jeśli ma humor; czasem kawałek pieczeni ale musi byc mięciutka; w ogóle nie je takich smażonych twardawych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, słodycze. Raz na tydzień ma fazę na kawałek czekolady, ewentualnie lizaka. Pije herbatę, wodę z sokiem, samą wodę, soki. A ogórki to rządzą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa86
dzięki za normalne odp ;-) czekam na więcej ! moja chodzi do żlobka, ale w domu w weekend je tak : ok 8 - serek danio lub miseczka zupy mlecznej ok 10 kiwi/banan/2manadrynki różnie 12 - z 250 ml zupy, gęstej z kaszą jęczmienną 15- obiad- zależy - 4 pierogi, 2 ziemniaki - pół kotleta - uwielbia buraczki !!!! 17 - mały batonik / owoc 19,30 - ok 150 ml kaszki na wodzie z mlekiem mm w między czasie rozcieńczony bobofrut ok 200 ml, a to biszkopt, a to chrupek , w sumie sporo tego ;-) wagowo no to ok 12,5 kg i jakieś 88 cm jak myślicie, dobrze ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj 2,5 latek wzrost: 97cm waga 18kg ok 6 (raczej sporadycznie) 180ml mleka 9 dwie kanapki z serkiem topionym/serem białym/ jajecznice/1 parowke.. co tam chce to sie go pytam 12 jablko 15 zupa- pol takiego talerza dla doroslych albo ziemniaki z miesem (ale raczej jest zupowy, za drugim daniem nie przepada) 20 200ml mleka w miedzy czasie danio, picie, chrupki kukurydziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa i nie je wogole surowek... nie jest cos warzywno-owocowy do picia dostaje normalna herbate/wode/ew rozcienczony sok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa86
u nas idzie dużo owoców, z warzywami też gorzej - buraczki gotowane nr 1 ! i czasem kawałek pomidorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koletf
Mój za 3tyg skończy 2 lata a już długo tak je: 8 płatki z mlekiem/jajecznica z chlebem/ parówka z chlebem/ kanapka z wędliną lub dżemem 11 jakiś owoc do tego biszkopty/ danio 13 albo zupa albo drugie danie, zwykle zjada pół ziemniaka i kawałek ryby, kotleta, sos z mięsem, 3-4 pierogi, uwielbia frytki, makaron, lubi fasolkę szparagową brokuły często kupuję warzywa na patelnie bo w tych mieszankach jest wszystko i ładnie je. Lubi buraczki lub mizerie do obiadu. 16-17 albo jakaś kanapka albo owoc/danio jak nie było na drugie śniadanie 19 jak zje podwieczorek to daję jeszcze kanapkę jak zgłodnieje 21-12:30 mleko krowie w butli 200ml W między czasie zje jakieś ciastko chrupki wafle itp Pije zwykle wodę z sokiem malinowym lub sok jabłkowy 100%, czasem kompot lub jakiegoś pysia czy napój. Herbaty ja nie piję i jemu też nie robię. Słodycze lubi codziennie dostaje gumę czasem kawałek czekolady lub batona jak ja jem. Pozwalam mu na słodycze bo wszystkie posiłki zjada jak należy bez marudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka ma 2 latka i 2 miesiące śniadanie-bułka z serem z tostera albo jajcecznica,chlebek w jajeczku,albo naleśnik biszkoptpoowy,kanapki z warzywami II śniadanko jakiś jogurt(dzisiaj npo rybka w occie) obiad 1,5 kotl mielonego jeden ziemniak i sórówka.ogórki podwieczorek owoc jakiś\ kolacja to co na śniadanie,parówki,jajko na miękko i przed snem 24 ml mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
waży ok 15,5 kg i 98 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sórówka
"Sórówkę" to mają we łbach piszące tu mamunie. Podstawówki chociaż skończyłyście? to tylko 6 klas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka 2 latki z pieluchą
moja córka pod koniec lipca skończy 2 lata. i je już przwie wszytko to co my ale napiszę tak przykładowo : 7 zawsze musi być mleko mm ok 10 kanapli parówki jajecznica naleśniki coś na mleku drożdzówka często daje jej warzywa ale nie zawsze chce twarożek z warzywami ryż z jabłkiem tosty ale wtedy jak zje najpier ze mną coś innego kanapki z opiekacza no jest tego troche włąściwie je wszystko co my tak samo i na obiad jedynie co to unikam kostek rosołowych smazonych potraw przypraw typu vegeta ale np wczoraj zrobiłam sosik śmietanowy z curry i kurczakiem wcinała że dzisiaj na na sniadanie jadła bo zobaczyła w garnku w lodówce jak zrobię sałatę ogóka ze śmietaną też je z jedzeniem problemu nie mamy tylko nie zawsze chce jeść warzywa do śniadania czy kolacji słodycze je codziennie zawsze po obiedzie zdarzy się dzień 2 że słodycza jakiegoś nie je ale to rzadko bo tak nauczyła moja mama... no ale skoro ładnie je to jej daję jak się sama upomni do picia deje jej wodę a do posiłku sok... ostatnio kupiłam tymbark w kartoniku dajecie takie soki dzieciom ? bo ja przed wczoraj pierwszy raz. a tak to bobofrut. i czy dajecie dzieciom do picia kubusia ? leona ? pysia ? moja ze 3 razy piła kubusia ale podobno to taki syf ale wsumie przecież bobofrut jak by nie patrzeć też... ;/ i czy wasze dzieci załatwiają się na nocnik ? bo moją uczę 3 dzień i zaczynam wymiękać :( BŁAGAM POMÓŻCIE MI JAK TO MAM ROBIĆ ? JAK JĄ NAUCCZYĆ ? mówię proszę tłumaczę ale jak grochem o ścianę. Teraz jak się obudzi to jak się zsika w galoty to przytrzymam ją z 30 min w mokrym może wtedy zaczai ? bo jak się zsika to zaraz ją przebieram i jak chodzi tak z max 3 min to jej to wgl nie przeszkadza :/ tylko czasami pokaże albo i nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka 2 latki z pieluchą
lubi też makaron ze szpinakiem i serem fetą , z białym serem, z dzemem jagodowym no jest tego dużo. albo dzisiaj np. dzisiaj na śniadanie jadła zwykłą bułkę z jogurtem brzoskwiniowym a na obiad kapuśniak ale chyba jeszcze jej voś do tego dorobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaa86
a sama je ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn ma 22msce, wazy 14kg sniadanie- platki kukurydziane, lub owsiane, czasem czekoladowe z mlekiem/ jajecznica z dwoch jajek lub dwie parowki z kawalkiem chleba/ kanapka z dzemem lub serem zoltym plus kakao 2 sniad- bulka slodka lub zwykla z czyms/ kakao z mm obiad- zupy je chetnie, lub np 2srednie ziemniaki plus ryba czy mieso, najbardziej lubi mielone, pulpety albo schabowe podwieczorek- owoc/budyn/kisiel/jogurt kolacja- jak sniadanie, zamiennie w miedzyczasie jakis owoc, chrupki kukurydziane, wafelek, slodycze je codziennie, o ile inne posilki zjada pije wode, herbaty owocowe, kompot z warzywami tez problem- zjada zupe warzywna ale tak to tylko ogorka lub pomidora na kanapce to samo z czyms na chleb- je tylko z dzemem lub zoltym serem, wedlin raczej nie zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ogolnie rzadko daje soki, bo ma po tym taaakie rozwolnione kupy :D co do pieluch nie pomoge, bo to tez dnpiero przed nami makaron syn tez lubi, z jablkiem, to samo ryz czy nalesniki nie je sam, tzn je ale ja mu pomagam, z widelcem sobie radzi, gorzej z lyzka chociaz juz tyle czasu mu ja daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ogolnie rzadko daje soki, bo ma po tym taaakie rozwolnione kupy :D co do pieluch nie pomoge, bo to tez dnpiero przed nami makaron syn tez lubi, z jablkiem, to samo ryz czy nalesniki nie je sam, tzn je ale ja mu pomagam, z widelcem sobie radzi, gorzej z lyzka chociaz juz tyle czasu mu ja daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka 2 latki z pieluchą
moja je sama ale jeśli je obiad to ja staram jej się pomagać ale średnio mi to idzie ;/ ona musi sama i koniec chyba że w tymn czasie ogląda bajkę to wtedy ładnie jej daję ale wiem że tak robić nie powinnam... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja to kiedyś (tzn.2-3 mce temu) lepiej jadła, obecnie ma bunt 2latka i z jedzeniem jest gorzej, ale wagowo jest ok. Rano ok. 8 na śniadanie czasem skubnie kawałek chleba z masłem albo zje kaszkę manną. (dla porównania wcześniej jadła 1 kanapkę z masłem i wędliną plus kawałek ogórka albo rzodkiewkę i do tego kakao, bawarka itp.) Potem ok. 11-12 jest zupa, ale też z tym jest różnie, bo czasem zje całą miseczkę a czasem nie chce nic. (wcześniej zjadała ok. 200ml). Po drzemce ok. 15 drugie danie. Obecnie wchodzą tylko klopsiki (1sztuka) albo ryba i to zazwyczaj bez żadnych dodatków, czasem tylko skusi się na kaszę albo ryż z sosem. Z warzyw obecnie tylko brokuły i ogórek - to może wyjadać prosto z garnka/miski (wcześniej każde mięso, nie tylko mielone, nawet nóżkę lubiła obgryzać z kurczaka, do tego ziemniaki, kasza, ryż, makaron a z warzyw brokuł, groszek, fasolka szparagowa, kukurydza, buraczki, ogórek, czasem nawet spróbowała surówki z kapusty). Pod wieczór obecnie jogurt naturalny sam albo czasami z sokiem owocowym własnego wyrobu. Dawniej jadła też owoce: banany, winogrona, borówki amerykańskie, truskawki, poziomki (w sezonie), mandarynki, ale teraz w zasadzie nie chce żadnych. Na kolację kiedyś jadła taką samą kanapkę jak na śniadanie, ale obecnie kromkę chleba z masłem, czasami trochę jajecznicy zje. Przed drzemką w ciągu dnia i przed snem na noc wypija ok. 250ml mleka (krowiego). W ciągu dnia lubi też chrupki kukurydziane, orzechy i pestki słonecznika oraz dyni. Pije głównie wodę i kompoty owocowe domowe. Od czasu do czasu, tak jak np. dziś dostaje bobofruta, ale nawet połowy nie wypiła i od czasu do czasu je ciasto domowe, albo kupioną jagodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czlowieku co ty tu wogole robisz na tym forum? Jak ty tu wogole sie znalazles zostaw ludzi w spokoju i zajmij sie swoim marnym, kiepskim i ponurym zyciem bo widac takie musi... nie przejmujcie sie dziewczyny zawsze gdzies znajdzie sie taka ofiara losu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka3333333333
Kochani ;-) kazde dziecko je inaczej ;-) u nas tak to wyglada z 2 latkiem ;-) dodam zew staram sie by bylo prawidlowo i zdrowo ;-) 7. kaszka na mleku 180ml 9. razowy chlebek z pol kawalka z pomidorkiem, ogorkiem, szczypiotrek, salata, jakas wedlinka i bialy ser. kazdego dnia inaczej ;-) 13. obiadek, najczesciej zupka z jarzynkami, raz w tygodniu ziemiaczki, raz w tyg kasza gryczana. dodatek to : kalafior, brokul, buraczki . surowek nie cierpi. 16-17 owoce lub budyn lub kisiel z owocami . 19. kolacja- jajko gotowane pomidor lub to co na sniadanie wymienilam z chlebkiem razowym, czasem platki na mleku , czasem jajeczniczka;-) 21 zaleznie ile zje na kolacje to czasem jeszcze 100 ml mleka z kaszka miedzy posilkami zjada pokrojona w slupki marchewke albo papryke, raz w tyg kawalek ciasta ktore sama upieke ;-))))) do picia ; kawe zborzowa(polecam) oraz wode z platerkiem cytryny i galazka miety( rosnie na parapecie w doniczce takze latwo dostepna), czasem rumianek pije . czasem rowniez wode ciepla z miodem ;_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Menu 21 mies. Synka Ok. 7.00 Śniadanie 240 ml kaszki ml ryż II śniadanie kasza jaglana, płatki owsiane z rodzynkami i bananem / gruszką/ jabłkiem lub innymi owocami Ok. 12-13 Obiad - zupa pomidorowa, kalafiorowa, rosół, krupnik itp. Ok. 14 II danie - warzywa na parze /np. Kalafior, brokuł, marchew/ + ryba lub pulpety drobiowe na parze + ziemniaki/ lub makaron polane jogurtem naturalnym lub do picia Czasem Sos pomidorowy + makaron i mięso Podwieczorek - owoce suszone, orzechy lub owoce świeże np. gruszka lub jabłko lub jogurt z rodzynkami Kolacja ok. 19tej kasza ml ryżowa ok. 250 ml lub owsianka Wszystko chętnie zjada, nie marudzi i dziwi mnie że waży ok. 10,5 kg jest szczupły. Jest żywym i energicznym chłopcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×