Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czy woda zabija pajaki?

Polecane posty

Gość gość
i przepraszam ze tym tematem strasze tez innych, mam nadzieje ze was ten problem uniknie i nie staniecie przed takim dylematem. bo mi to glupio teraz ze jestem taka miekka d**a i musialam ze strachu zabic stworzenie ktore jest pozyteczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natychmiast znajdź pajączka,przytul i pocałuj! A potem po prostu wynieś z miłością!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ominie* wlasnie mi padaka przechodzi to juz nawet nie wiem co pisze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 932756
a tak będąc w temacie to ktoś się orientuje czy owady odczuwają ból? np. w przypadku braku kończyny albo połamanych skrzydeł? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tu Empatia
Zastanawia mnie dlaczego permanentnym warunkiem podnoszonym jako hamulec przed zabiciem żywej istoty ma byc jedynie ból? Czy sprawia mu to ból czy nie...? Ludzie nie wiedzą nic o smierci, tymczasem ból to element życia. Nieodzowna jego cześć. Tego akurat mozna byc pewnym. Bo czy należałoby pozwalać na zadawanie smierci wyłączając sukienie jeśli to nie boli? Dlaczego niby? Uratowanie takiego pająka własnymi rękoma zawsze możesz uwżaćza element terapii przy arachnofobii. Moment przłamania. To też może soe przydać. Może ten pająk miałbyć tam własnie dlatego. Może po to był. Może to miałobyc dziś. Trzeba o tym pamiętac na przyszłosc. Trzeba o tym zawsze pamietać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam arachnofobii, ale panicznie boję się i brzydzę wszystkich insektów. ale staram się nie zabijać, tyko wołam kogoś, by wyniósł. jak jestem sama to nawet zabić się boję, zwłok też się brzydzę. na szczęście istnieją siatki do okien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bright lights, big city
Tu Empatia, ładne rzeczy piszesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam takiego katanika w misce pod wanna.jak wyciagalam miske to omalo zawalu nie dostalam z przerazenia.musialam pomoc wzywac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bright lights, big city
no kątniki są okropne :o a ja się boję wszystkiego co wygląda obleśnie, niektóre pająki traktuję neutralnie, inne mi się podobają (np. o dziwo tarantule czy inne ptaszniki), ale takie kątniki czy pająki budową do nich zbliżone to potrafią mnie nawet z domu wygonić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra, że takie pająki żyją w naszym klimacie. Wiem, że są jeszcze kątniki drzewne, też takie wielkie brrr Jakbym miała takie w domu to by mnie słyszeli na drugim końcu miasta :/ mam arachnofobie, ciężki przypadek. A czy te pająki pływają? Może tak, ale w odpływie umywalki nie dał by rady raczej. Mój facet kiedyś czyścił kajak na jeziorku. I z tych siedzeń wyszło kilka i pływały na wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle godzin po fakcie powiem wam, ze wiecej zadnego pajaka nie zabije. az do teraz mam przed oczami obraz jego oderwanej nogi 😭 ja to jestem, najpierw miekka d**a bo sie boi to zabija, a potem zaluje. dlatego przestroga dla potomnych, przeczytajcie to co napisala Empatia zanim sie zamachniecie kiedys na jakies stworzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestancie pierdooolic..jak by jedna czy druga miala arachnofobie to inaczej by tu pisala..nie gryza, akurart! Bydlaki tylko czekaja zeby cue zaatakiwac i uj***c, wstrzyknac swoj jad pajeczy pod skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja akurat mam arachnofobie, ale jestem juz na tyle swiadoma swoich procesow fizjologiczno-psychicznych ze sama z tym walcze. kiedys mnie paralizowalo i mialam ataki paniki, raz to sie malo co nie udusilam bo ani nie moglam oddychac, ani sie ruszac i wtedy stwierdzilam ze albo cos z tym robie sama, albo terapia i wybralam to pierwsze. troche juz lat od tego wyboru minelo, bardzo powoli ide do przodu ale grunt ze ide :P a pajaki raczej gryza, bo raz mi spadl na reke jeden, jak go probowalam strzepnac to mi zostawil czerwony, przekrwiony slad :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem wam ze chyba dostalam szanse od niebios na poprawe bo dzisiaj nad ranem znalazlam kolejnego pajaka w umywalce tylko troche mniejszego. mialam zabic, juz nawet gotowalam wode zeby go potraktowac wrzatkiem ale nie moglam tego zrobic wiec z wielkim trudem, obrzydzeniem i strachem wynioslam go w szklance na balkon, co mi zajelo pare godzin ale przynajmniej moge byc z siebie dumna. zycie jest takie piekne 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...y

Jakie ...y 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Real

Boże...  Ale cyrki się tu wyprawiaja ja ptasznika choduje i mi z nim dobrze wy pająka zobaczycie i zawał... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościk

Jak pająk straci nogę to nie zabijaj go, bo po kilku miesiącach jak nie tygodniach ta noga mu odrośnie. Wcale też nie będzie się męczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze takie kątniki na reke biorę i sie nimi bawie, one są nie groźne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są groźne, ale jeśli ktoś ma awersję to nic nie pomoże. Nawet świadomość tego, że pająki w Polsce nie są groźne, nie pomoże. Ale są na rynku środki, które można zastosować do ich odstraszania. Dostępne w wielu sklepach ogrodniczych - tu na przykład https://ogrodniczy.com/preparaty-na-pajaki . Także warto rozejrzeć się za takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×