Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Polnyia

Jak zapewnić bezpieczeństwo informacji w firmie?

Polecane posty

Gość lena

Pracę zaczęłam jako asystentka ds. zarządzania bezpieczeństwem informacji. Stanowisko bardzo odpowiedzialne, które miało mnie powoli wdrażać na pozycję audytora wewnętrznego. Działo się to szalenie szybko, bo obecna audytorka niedługo miała przejść na urlop macierzyński. Presja olbrzymia, ale motywacja też! Dwa miesiące później miałam zapewnione szkolenie e-learningowe, które miało mnie jeszcze bardziej do tego przygotować. Po 30 dniach szkolenia z firmą Meritum i doświadczeniu jakie zdobyłam, czułam się w pełni gotowa na objęcie stanowiska Pani Gosi- polecam zrobić te szkolenie, które mocno rozjaśnia pojęcie bezpieczeństwa informacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam
Dnia 10.06.2019 o 10:03, Gość lena napisał:

Pracę zaczęłam jako asystentka ds. zarządzania bezpieczeństwem informacji. Stanowisko bardzo odpowiedzialne, które miało mnie powoli wdrażać na pozycję audytora wewnętrznego. Działo się to szalenie szybko, bo obecna audytorka niedługo miała przejść na urlop macierzyński. Presja olbrzymia, ale motywacja też! Dwa miesiące później miałam zapewnione szkolenie e-learningowe, które miało mnie jeszcze bardziej do tego przygotować. Po 30 dniach szkolenia z firmą Meritum i doświadczeniu jakie zdobyłam, czułam się w pełni gotowa na objęcie stanowiska Pani Gosi- polecam zrobić te szkolenie, które mocno rozjaśnia pojęcie bezpieczeństwa informacji. 

O ja! Też korzystałem ze szkolenia od Meritum. Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby z mojej firmy wyciekły jakiekolwiek informacje! Włożyłem w to tak ogromną ilość pracy.. Szkolenie od firmy Meritum z Panem Sławomirem dlatego było dla mnie szczególnie ważne. Uważam, że każdy powinien poznać ISO 27001- nawet dla własnego spokoju. Mi to przyniosło olbrzymią ulgę, dało to mi sporo pewności i.. wiedzy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil

My podjęliśmy współpracę z firmą Profinformatyka. Oferują zarządzanie bazami danych oraz ochronę antywirusową. Mam również pewność że serwery są bezpieczne i żadne wrażliwe dane nie wyciekną. A w razie awarii firma oferuje helpdesk 24h na dobę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vivienne

Może ktoś z Was doradzi - prowadzę jdg i szukam telefonów do firmy. Sporo się ostatnio słyszy na temat bezpieczeństwa danych (a raczej jego braku) dlatego jest dla mnie ważne, żeby postawić na takie telefony, w których dane klientów będą bezpieczne, możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annelka

Może Blackberry? Z tego, co wiem cieszą się dobrą opinią, własnie są takie super bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Jedyny w miare zabezpieczony przred elektroniczna inwigilacja system informatyczny sklada sie z glowy liczydla zeszytu i olowka z gumka.

Obecna technologia przechowywania informacji wbrew pozorom nie zapewnia jej trwalosci.

Gdyby dane nie byly powielane i kopiowane to by je chooj strzelil juz dawno temu.

Zapis magnetyczny to srednio trwaly zapis pomijajac ze do jego odczytania potrzebny jest prad i technologia.

Bardziej niz wycieku informacji obawiam sie jej zaniku

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Dla przykladu.

Gdyby ktos kiedys nie popelnil przestepstwa i nie skopiowal casa blanki a potem nie wrzucil jej do sieci to pewnie bylaby tylko jefna gora kilka kopii ktore najpewniej w przeciagu kilkudziesieciy lat uleglyby znisxczeniy na skutek pizaru powodxi wlamania bankructwa szslenstwa pracownikow epudemii sxczurow.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

D...iali artysci protedtujacy przeciwko przywlaszczaniu sobie "wlasnosci intelektualnej" nie zdaja sobie sprawy, ze gdyby ich protesty odniosly skutek ich tworczosc odeszlaby w zapomnienie w wieksxosci przypadkow calkiem zasadnie akurat.

Co to za artysci ktorzy nie maja ambicji aby ich sxtuka byla ponadczasowa?

Banda hauturnikow niewartych spluniecia iuejsca zajmowanego na serwerach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Zatem co do bezpieczenstwa informacji:

Nie jest ona bezpieczna a jedyne co zapewnia jej trwalosc to ciagle kopiowanie i dywersyfikacja miejsc przchowywania.

Podstawowe cechy informacji to trwalosc i dostepnosc a nie niedostepnosc i nieczytelnosc(jak moich postow)

Ktos was tego uczyl na tych kursach o bezpieczenstwie informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

A co do wrazliwych danych (np osobowych swouch klientow) i wiepkiej troski firm o ich zabezpieczanie...

Handel tymi danymi przez te firmy to codziennosc tak samo jak wykorzystanue do celów innych niz zadeklarowane przy ich zbieraniu.

Outsourcing i inne egzotyczne ...y.

Niecwkoorfiajta mnie na noc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eoela
Dnia 17.09.2019 o 21:31, Gość annelka napisał:

Może Blackberry? Z tego, co wiem cieszą się dobrą opinią, własnie są takie super bezpieczne

jak z tym używaniem zwykłej klawiatury, da się przyzwyczaić? Podobno długo bateria im trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annelka

Pewnie, ze się da. Dla mnie to wygodniejsze niz te dotykowe. Znacznie mniej literówek w mailach. A bateria spokojnie te 2 dni wytrzyma, nawet jak sporo korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BBuser

dobrze trzyma bateria nawet do 3 dni jak sie nie uzytkuje jakos nadmiernie 🙂 klawiatura spoko szybko sie człowiek przyzwyczaja , mam taki BB z pracy i spoko sie uzytkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leclerca

A powiedzcie jeszcze w jaki sposób radzicie sobie z księgowością ? Ja np prowadze ksiegowość ze wsparciem platformy wfirma.pl mam wsparcie ekspertów podatkowych czy księgowych. Mam dostęp do magazynu czy CRM 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wionka

A co ma księgowość z tym wspólnego? Moją zajmuje się biuro rachunkowe, nie zajmuje sie tym.

Słuchajcie, a te Blackberry jaki mają system? Nie wiesza się przy intensywnym użytkowaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odymir

Mamy w firmie telefony BlackBerry i nikt nie zgłaszał żadnych problemów z wieszaniem się przy jakimkolwiek użytkowaniu. Ogólnie, póki co jesteśmy ogromnie zadowoleni ze zmiany telefonów. System - android 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ella
Dnia 21.10.2019 o 09:07, Gość wionka napisał:

A co ma księgowość z tym wspólnego? Moją zajmuje się biuro rachunkowe, nie zajmuje sie tym.

Słuchajcie, a te Blackberry jaki mają system? Nie wiesza się przy intensywnym użytkowaniu??

To jest najnowszy android, nic się nie wiesza, a ja używam go naprawdę dużo. Bateria też długo trzyma. Świetny telefon biznesowy, a dzięki klawiaturze jest bardzo wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Też go mam, spokojnie mi bateria 2-3 dni trzyma, system działa płynnie, nic się nie zawiesza. No i jest naprawdę bezpieczny, zgłasza każde podejrzane zachowanie róznych aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaPa81
1 godzinę temu, Gość Hania napisał:

Też go mam, spokojnie mi bateria 2-3 dni trzyma, system działa płynnie, nic się nie zawiesza. No i jest naprawdę bezpieczny, zgłasza każde podejrzane zachowanie róznych aplikacji.

NAIWNA JESTES STARY BABSZTYLU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dusia
Dnia 29.11.2019 o 13:37, Gość Hania napisał:

Też go mam, spokojnie mi bateria 2-3 dni trzyma, system działa płynnie, nic się nie zawiesza. No i jest naprawdę bezpieczny, zgłasza każde podejrzane zachowanie róznych aplikacji.

Ja też mam od niedawna ten telefon i jestem bardzo zadowolona z wytrzymałości baterii, u mnie też tyle trzyma i wreszcie nie muszę ładować telefonu kilka razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

no tak bateria 3500 mAh w BlackBerry KEY2 jak najbardziej odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostrzezenie81

WSZYSTKIM O WSZYSTKIM BEDE MOWIL...Zaczelyscie ...Y ze mna to macie takze macie tylko jeden wybor.HAHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

czyli wybór padł na BlackBerry Key2 smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY i Androidem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaHaHa81

SRASZ W GACIE PRZEDE MNA TY STARA KURRWO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×