Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maaartin

metry kwadratowe a metry sześcienne

Polecane posty

Gość Maaartin

Czy jakaś mądra głowa rozwiąże zagadkę? Jeden metr sześcienny wełny izolacyjnej kosztuje 147 zł przy wymiarach dł. 1,20 m, szer. 0,57 m, grubość 0,20m. Pytanie brzmi: ile kosztuje metr kwadratowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co ci liczyć cenę metra kwadratowego jeśli w sześciennych sprzedają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a sprzedają w sześciennych bo wełna ma grubość 0.20m więc inaczej się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaartin
Pozostali producenci podają w m kwadratowych i chciałbym porównać ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z matematycznego punktu widzen
to jest proste obliczenie, cenę objetości tej sztuki wełny trzeba podzielić przez pole powierzchni tejze. wychodzi ok.10 zł za metr kwadratowy. Ale moim zdaniem jest to przeliczanie kilogramów na stopnie celsjusza czyli troche bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro grubość warstwy wynosi 0,2 m, to cena 1m2 dla tej grubości wynosi 1/5 ze 147 zł nie? :o dziecko z 3 klasy podstawówki potrafi to obliczyć, ja pierrr...dole :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z matematycznego punktu widzen
zdecydowanie nie masz racji, raczej rozwiązuj zadania z matematyki z poziomu 3 klasy podstawowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z matematycznego punktu widzenia na owo pytanie nie ma żadnej odpowiedzi, ale nie chodzi o matematyczny tylko o praktyczny punkt widzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiedź jest prosta. 1,2 x 0,57 = 0.68 m2 0.68 - 147 1 - x 0,67x = 147 x = 147 : 0,67 x = 219,40 A więc 1 m2 kosztuje 219,40 zł Grubość nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mała pomyłka. nie 0.67 a 0,68. ale to mniej więcej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wielbiciel popisał się głupotą jak zwykle :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu, 0.68 m 2 nie kosztuje 147 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie? skoro długość to 1,2 m. a szerokość to 0,57 to daje 0,62 m@ a to kosztuje 147zł. czytaj pierwszy post. grubość w obliczeniach metra kwadratowego nie ma żadnego znaczenia. metr kwadratowy to miara powierzchni i liczy się ją mnożąc długość przez szerokość. kto was uczył matematyki?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwadrat o boku 1 m. ma powierzchnie 1m2 a prostokąt o boku 2 m. i szerokości 1 m. ma powierzchnię 2 m2 naprawde tak źle z wami ludzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debilu kurrrrwa :D 1m3 kosztuje 147 zł dla grubości warstwy 0,2m metr kwadratowy będzie kosztował 29,40 dla 0,1m metr kwadratowy będzie kosztował 14,7 zł czy wy jesteście aż takim imbecylami jak to tutaj widać?? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
147 zł to cena za metr sześcienny a nie kwadratowy! czyli 1,2 x 0,57 x 0,2 =0,136 m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1,2 m. x 0,57 m. = 0,68 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powierzchnie obliczamy mnożąc szerokość przez długość. i wynik otrzymujemy w metrach kwadratowych. grubość przedmiotu którego obliczamy powierzchnie nie ma żadnego znaczenia. jak kupuje się metr kwadratowy ziemi to nie mierzy się jej grubości, tumanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
0.68 - 147 to się nie równa tyle, bo on napisał że metr sześcienny kosztuje tyle A metr sześcienny się liczy a*B*C czyli 1,2m*0,57m*0,2m a to się nie równa 1 m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wymiary powierzchni tej wełny to 1,2 m. na 0,57 m. i z tego wynika powierzchnia w metrach kwadratowych. co do tego ma grubość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nas nie interesują metry sześcienne tylko i wyłacznie powierzchnia bo o to pyta człowiek. a powierzchnia to 0,68 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ile kosztuje m2 wełny, skoro m3 kosztuje 147 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli 0,136 m3 =x 1m3= 147 x= 19,99 zł kosztule taka rolka o tych wymiarach czyli 0,68 m2-19,99 1 m2-x x=29 zł (około nie chce mi sie dokladnie liczyć) za metr kwadratowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jak kupujesz 3 metry kwadratowe np sklejki to w obliczeniach tych metrów podajesz grubośc sklejki? nie. podajesz tylko powierzchnie. czyl;i podajesz że potrzebujesz sklejkę o wymiarach np 3 m na 1 m. czyli 3 m2 grubość sklejki jest bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma znaczenia objętość czyli metry sześcienne. ma znaczenie tylko i wyłacznie powierzchnia bo ją podajemy w metrach kwadratowych. a powierzchnia to 1,2 m. na 0,57 m. skąd u was to tumaństwo ludzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale nie kumasz, że cena jest za metr sześcienny, a nie za taki jeden zwój waty o takich wymiarach?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cena jest za metr sześcienny ale również za wełnę o wymiarach 1,2 m. na 0,57 m. bo tyle wynosi jego powierzchnia. a więc niczego nie przeliczasz z metrów sześciennych (bo niby jak?) a obliczasz powierzchnie tej wełny i otrzymujesz wymiar w metrach kwadratowych a o to jest pytanie w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak samo jakbym napisała, że 1m3 gnoju kosztuje 3500zł przy wymiarach taczki wys.8m, dł.10m, szer. 3m, to znaczy że taka taczka ma 1 m3? czy może 8*10*3=???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest 0,136 w tych obliczeniach powyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×