Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość najmadrzejsza na kaaafe

Amelia- czy nazwałyście tak swoje dziecko wiedząc, że jest to nazwa choroby?

Polecane posty

Gość najmadrzejsza na kaaafe

tak z ciekawości pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiedziałam ze to choroba :/ moja koleżanka nazwała tak córką a dam sobie głowe uciąć że też o tym nie wie.... i raczej jej tego nie powiem, niech żyje szczęsliwa w niewiedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka to niby choroba?
:O Amelka to normalne, ładne imię. To już kolejny raz ta osoba wyżywa się na tym imieniu, ma jakąś żałosną obsesję na tym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dodatek dzieciaki wolalyby na dziewczynke mela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie to miałam jeszcze napisać,że nie chciałabym żeby na moje dziecko wołali mela ;) Może to przez wiersz o kozie... koza melona,dźwigła ogona , bobkami suła ludzi potruła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka to niby choroba?
Rzeczywiście to choroba :O I w ogóle amelia znaczy "kończyna" z łaciny. Skąd w takim razie to imię? A jest stare, babcie już były Amelki. Jest wiele imion pochodzenia łacińskiego, greckiego, ale one najczeście oznaczają jakieś dumne albo piękne przydomki (ja jestem na przykład małgorzata, czyli z greckiego "perła"). Skąd takie imię bezsensowne? Pojęcia o tym nie miałam, można dać nieświadomie, nauczka, żeby zawsze sprawdzać znaczenie imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka to niby choroba?
Rzeczywiście to choroba :O I w ogóle amelia znaczy "kończyna" z łaciny. Skąd w takim razie to imię? A jest stare, babcie już były Amelki. Jest wiele imion pochodzenia łacińskiego, greckiego, ale one najczeście oznaczają jakieś dumne albo piękne przydomki (ja jestem na przykład małgorzata, czyli z greckiego "perła"). Skąd takie imię bezsensowne? Pojęcia o tym nie miałam, można dać nieświadomie, nauczka, żeby zawsze sprawdzać znaczenie imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli dziecko urodzi sie z wszystkimi konczynami to co mu to imie zaszkodzi? A imie bardzo ladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia to imie pochodzenia niemieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kończyna z łaciny to melia, jej brak to amelia. Imię beznadziejne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciemnogrod :O Fajne imie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzz
Amelia (łac. amelia, z gr. α = "bez" + μέλος, μέλεα = "kończyna, kończyny") – wada wrodzona polegająca na całkowitym braku kończyny lub kończyn. Może stanowić część zespołu wad wrodzonych lub występować jako wada izolowana, w części przypadków będąca wynikiem działania szkodliwych czynników (teratogenów) na rozwijający się zarodek lub płód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Róża to też choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto daje dziecku roza na imię chyba idiotkkka zakompleksiona a potem wyrosnie gruby małpiszon i na imię roza :D . Amelia to tragedia melka to imię dla kozy lub cielaka na wsi ,ges tez można tak nazwać . a Zuzia to juz szczyt wszystkiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 122
Amelia to piękne imię a cielak ze wsi to jest z Ciebie gościu nie obrażając cielaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mela ,do domu cholera.Tak to brzmi glupio.Aga kłamie gdy gada.Itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urszula - niedźwiedzica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jacek- kwiatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kochana,ktora nie jest ze mną tylko z debilem deprawatorem, ma córkę o takim imieniu, ale ojciec jest obcokrajowcem i ma corke z macochą.Chyba jednak to jest slabe imie.Ma jakies znamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię amelia w ten sposub mnie obrarzacie po zatym to jest ładne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksanaa123
Amelia jest to imię od świętej Amelii dlatego imię istnieje od bardzo bardzo dawna i jest przepiękne! Brzmi bardzo elegancko a jesli chodzi o wade wrodzoną "Amelia" i to słowo oznaczające "kończyna" to przeczytajcie historię św. Amelii była niezwykle piękna przyjeła śluby zakonne a król ze względu na jej urodę chciał ją wydac za żonę dla syna, ona nie chciała więc użył siły nadrywając jej ramię i myślę ze to od tej historii słowo Amielia oznacza kończyny i wadę wrodzoną ludzi urodzonych bez ramion lub kończyn ale czy to ma decydować, żeby nie nazywać tak swojego dziecka? Wręcz przeciwnie, Amelia była przepiękna i miała bardzo dużo odwagi sprzeciwiając się woli króla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będąc w ciąży i planując nazwać dziecko Amelia, to - jak dla mnie - jakby prosić się o kalectwo dla dziecka. Jak słyszę, że >>urodzi się "Amelka"<< to tak sobie myślę, żeby faktycznie się "amelka" nie urodziła... Aż ciarki przechodzą na takie życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię Amelia... W moim życiu jest ciężko... :( Każdy mi dokucza ( 1 gimn. ) Mam rude włosy i piwne oczy. Każdy się ze mnie śmieje że powinnam się przefarbować :( ( mam to po PraBabci od strony mamy ). Obcy ludzie na ulicy mówią mi że mam ładny kolor włosów i że nie powinna ich farbować albo ścinać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pochodzenie i znaczenie imienia Amelia Jest to imię, które pochodzi od starogermańskiego słowa amel,amal - "pracowity, niezmordowany". W Polsce pojawiło się w XIV wieku. Szczególnie popularne było w epoce romantyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektóre osoby mnie że tak powiem lekko obraziły. Ja mam na imię Amelia i nikt nie śmieje się z tego imienia, wiem że jest zdrobnienie Mela ale raczej moi znajomi mówią tak do mojej koleżanki Melissy. MI się to imię podoba i nie widzę też żadnego problemu w imieniu Róża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna osoba powyżej napisała że imię Różą i Zuzia to szczyt. Moim zdaniem szczytem jest to jak niektórzy komentują niektóre imiona nie myśląc o tym że mogą kogoś obrazić. Mam na imię Amelia, i nie widzę nic złego w imionach typu Różą itd. Są to bardzo ładne imiona a to że komuś się nie podoba to nie znaczy że ma pisać o tych imionach jak o jakiś przekleństwach. (komentarz kierowany nie do wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
(2 komentarze wyżej i ten to ta sama osoba czyli ja :P) A niektórzy piszą że Mela to imię dla kozy itd. A może niech najpierw pomyślą jak się ktoś może poczuć. Pomyślcie co by było gdybyście wy mieli tak na imię. Niektórzy naprawdę nie myślą. I im więcej czytam niektórych komentarzy tym bardziej czuję się obrażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię Amelia i trochę mnie to martwi bo są chusteczki Amelia papier do pupy Amelia i jeszcze choroba?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×