Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sabik

Pomysły kulinarne dla poczatkującej wegetarianki

Polecane posty

Gość klaus
Do usług:) Wykorzystam Twój przepis na kotlety z grochu :) A z błyskawicznych: robię też coś na kształt curry: leczo mrożone (albo inna mieszanka warzyw), do tego przyprawy i dodatki (cebula, czosnek, świeży imbir, chilli,kolendra, pieprz i sól, trawa cytrynowa lub liście limonki, kurkuma). Chwilę podsmażam, zalewam mlekiem kokosowym i zajadam z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dinki
można też zamiast przypraw do curry kupić gotową pastę curry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaus
No można. Też czasem używam, bo mam w domu żółtą. A dziś na obiad młoda kapusta z pomidorami i koperkiem, a do tego młode ziemniaczki. Plebejskie obiady są najlepsze!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo dobry pomysł , chyba skocze do sklepu po mloda kapustke :) mniam :) bo tak własnie kombinuje co by tu zrobic ale sie nie urobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dinki
u mnie ziemniaczki z koperkiem, a do tego jajka w koszulkach i młoda marchewka duszona z tymiankiem. A do popicia kefir :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelasiaaaaaa
risotto - ryż, fasolka szparagowa, marchew z zielonym groszkiem. leczo - sos pomidorowy, papryki, kukurydza, inne warzywa (cukinia, bakłazan). generalnie jak się jest wegeterianinem moim zdaniem nie ma żadnego problemu z jadłospisem bo uzywasz produktów mlecznych, dlatego jedynie weganizm to wyzwanie. zanim jednak totalnie przejdziesz na wegetarianizm - nie wiem czy robisz to z pobudek ideologicznych czy zdrotownych uwazaj na dwie pułapki: 1) jeśli z pobudek ideologicznych - samo niejedzenie mięsa a jedzenie nabiału nie bardzo pomaga zwierzętom. Dalej pijesz mleko, jeszcze jajka - od zwierząt nierzadko hodowanych w gorszych warunkach niż zwierzęge przeznaczone na ubój. poczytaj o kurach - jajkach z oznaczeniem 3 ;( itp itd 2) jeśli z powodów zdrowotnych - to nie wpadnij z pulapkę zastępowania mięsa produktami udającymi mięso - typu ciecierzyca, soja. Łatwo przytyć bo gdy nie ma mięsa zaczynasz jeść duzo makaronów, mąki,, pieczywa, ryżu, soji itp itd ale zyczę powodzenia, choć osobiście jedynie weganizm ma dla mnie jakikolwiek sens i ideologiczny i prozdrowotny. Wegetarianizm jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabik
ja chyba dziś wykorzystam przepis na kotlety z grochu. Z mizerią i ziemniakami chyba będą dobrze smakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedą. Ja lubie je z buraczkami na zimno bo fajnie przełamują smak grochu :) Wg. mnie weganizm to przesada. Nie trzeba kupowac mleka czy wyrobów mlecznych w marketach . A poza tym Jakos nie widze w tym problemu. Nie zabija sie ich przeca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabik
dzięki pelasia za pomysły i za rady. W związku z tym, że jeszcze niezbyt dobrze poruszam się w diecie bezmięsnej, wegetarianizm jest dobrą opcją, przynajmniej na ten czas. Na jajka uważam i jem tylko te od kur mojej znajomej, które chodzą sobie całymi dniami po okolicznym lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo w taki sposob , ze produktów odzwierzęcych się nie jada to nawet żelek byś nie mogła wciągać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dinki
sabik, będzie pasować. Zresztą chyba każda surówka będzie pasować. I ogórki małosolne też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×