Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Uważajcie na ateistów!!!

Polecane posty

Taki ateista nie ma żadnego kręgosłupa moralnego. Tylko strach przed odpowiedzialnością karną go powstrzymuje od zbrodni i przestępstwa (a i to nie zawsze). Taki ateista jest potencjalnym mordercą, złodziejem, gwałcicielem. Taka prawda. Więc dobrze wam radzę. W kontaktach międzyludzkich normalnie rozmawiajcie z ateistami, współpracujcie z nimi. Ale trzymajcie ich na dystans. I miejcie na nich oko, bo nigdy nie wiadomo, czego się po takim spodziewać!!! Ograniczajcie kontakty z nimi tylko do sytuacji, gdy jest to konieczność!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty znowu tu arianinie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doaje nwe ?IP
radze wizyte u psychiatry.Po tobie spodziewac sie mozna jednego, wrzoda na tyłku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutrisss
Do autora tegoż postu. Sorki ja jestem ateistą byłem kiedyś wierzący kiedy byłem młodszy. Nie miałem takiej wiedzy na temat świata i wogóle. Wiadomo rodzina wierzaca to miałem mówione że idź do kościoła itp. Chodź jestem ateistą chodzę do kościoła czasem. Po co ? Ja akurat mam potrzebę wyciszenia, a także posluchania czasem ewangelii która naucza i przypomina o różnych sprawach których niektórzy zapominają. Czasem aż chcę się słuchać takiej ewangelii ale często jest o bogu i wogóle to wtedy czasem słucham, ale i tak wnioskuje za każdym razem że wogóle mi to nic nie dało. Jak widzisz jestem ateistą,a mogę się założyć że swoją dobrocią i dobrym stosunkiem do świata,przyrody czy ludzi, przewyzszam nie jednego katolika. Poprostu każdy ma mózg tylko musi go w dobry sposób używać. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutrisss jeśli ciebie wiedz na temat świata doprowadziła do ateizmu, znaczy to że masz poważne problemy z dedukcją. Sorr, alr dla mnie każdy ateista jest potencjalnym mordercą. Bo powiedzmy sobie szczerze: Kiedy człowiek czuje bata nad sobą jest zdolny do zbrodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty czytasz czasem te idiotyzmy, które wypisujesz? najwięcej morderców jest wśród fanatyków religijnych, koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćI
15.06.13 [zgłoś do usunięcia] gość a ty czytasz czasem te idiotyzmy, które wypisujesz? najwięcej morderców jest wśród fanatyków religijnych, koniec, kropka. x Mylisz się i to bardzo. Najwięcej morderców jest wśród fanatyków antyreligijnych, Lenin, Stalin zamordowali więcej ludzi niż fanatycy religijni licząc ofiary od początku istnienia wszelkich religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
njawiecej krzywdy i zła wyłazi z tych co najbliżej Boga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćI
Autor tematu w pierwszym poście wykazuje się być posiadaczem jakiejś paranoi albo to prowokacja, no ale kafe nie takie rzeczy widziała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćI
gość njawiecej krzywdy i zła wyłazi z tych co najbliżej Boga! x To może wymień te krzywdy, masz jakieś konkrety czy sobie tak popierdujesz tym co Ci TVN lub GW wkłada do główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość symbioza jak jing i yang
gdyby nie było ateistów, fanatycy nie mieliby kogo nawracać/wysadzać/indoktrynować gdyby nie było fanatyków, ateiści nie mieliby argumentów, żeby być ateistami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćI
żeby kózka nie skakała.... :D :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćI
to zamachu by nie miała.... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi Gościu!. Wystarczy poczytać podręczniki historii. Nie jest do tego potrzebny ani TVN a ni GW, chyba że ktoś "rozmiłowany w Bogu" ma problem z otwartą nienawiścią do bliźniego oraz brakiem podstawowej wiedzy w temacie wiary. Najbardziej krwawe wojny w historii świata to wojny krzyżowe, wojny religijne w których nie ginęła szlachta ale ciemnogród. Dlaczego? Bo takimi ciemnotami najłatwiej sterować i to po dziś dzień. Sam autor w sumie to idiota ale cóż na to począć. Dla mnie każdy nie ateista to p********y pedofil, szmaciarz który jedyne co chce to dostać ode mnie kasę, ale nie dostaje. A mój kręgosłup moralny? jest na wiele wyższym poziomie niż moralność samego Dziwisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobierampliki. Wojny krzyżowe zostały zapowiedziane w Piśmie Świętym: "I powtórnie doszło mnie słowo Pana tej treści: Co widzisz? I odpowiedziałem: Widzę rozpalony kocioł, z którego wrzątek wylewa się od północy. Wtedy Pan rzekł do mnie: Z północy leje się nieszczęście na wszystkich mieszkańców kraju.Bo oto Ja przywołam wszystkie ludy królestw północnych - mówi Pan - i przyjdą, i każdy ustawi swój tron u wejścia do bram Jeruzalemu i naprzeciw wszystkich jego murów wokoło, i naprzeciw wszystkich miast judzkich. Wtedy wypowiem na nich swoje wyroki z powodu wszystkich ich złości, że mnie opuścili, kadzili obcym bogom i oddawali pokłon dziełu swoich rąk." Jeremiasz 1:13-16 Z powyższego fragmentu ewidentnie wynika, że Bóg nie stoi po stronie tych, co je wywoływali. Mówicie, że wiele zła zostało wyrządzone w imię religii. Piszecie o inkwizycji itp. Moim zdaniem to zło wykonali właśnie ateiści, dla których religia była drogą do kariery i wzbogacenia się. Taka prawda. Ateiści najpierw zohydzają wiarę w Boga, działając w Jego imieniu.A następnie wykorzystują ten fakt, propagując ateizm. Tymczasem nie rozumiem dlaczego odezwali się głównie ateiści. Ja nie zwracam się do ateistów, tylko apeluję do ludzi dobrej woli, aby dotarło do nich, że ateiści to potencjalne osoby, które mogą wyrządzić im zło. Nie piszę, żeby prześladować ateistów, nie piszę, żeby zabijać ateistów, tylko żeby się alienować od ateistów!!! Albowiem plony od kąkolu trzeba jakoś oddzielić. Taka prawda. Ateista nawet jak nie zabija, to rozbija komuś rodzinę, bo dla ateistów rodzina nie jest żadną wartością. Ale trzeba na nich uważać. Wiem, że tak nie uchronicie się przed wszystkimi ateistami, bo każdy ateista może skłamać, że wierzy w Boga, na odwrót już nie. Ale jeśli rozmawiacie z kimś, a ktoś się chwali ateizmem, czy wypowiada źle o Bogu (YHVH), to powinna włączyć się wam czerwona lampka. Trzymajcie się od nich z daleka, aby jak najwięcej z Was się uratowała w dniu Sądu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ty tak nerwowo podbijasz, hm?;-) ateista sam ustala sobie system wartosci nie potrzebuje gotowej sciagi w postaci zabobonow/religii, as easy as it is;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ROR po co odpowiadasz na jego temat? Nie karmić trolla to sie uspokoi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podbijam, żeby był na wierzchu. Co z tego, że sobie ustala system wartości, skoro ten system jest warty tyle co nic. Tylko ułomnej jednostce się wydaje, że sama sobie może ustalić system wartości. Ja ten temat założyłem z miłości do ludzi dobrej woli, aby po prostu nie pakowali się w kłopoty przez kontakty z ateistami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ROR po co odpowiadasz na jego temat? Nie karmić trolla to sie uspokoi !" x ale nie bardzo Cie rozumiem...przeciez od tego jest forum zeby sobie pisac;-) dlaczego wiec mialby zaprzestac, hm?;-) x Co z tego, że sobie ustala system wartości, skoro ten system jest warty tyle co nic" x a tam;-) a kogo obchodzi twoja subiektywna ocena, cio?;-) x Tylko ułomnej jednostce się wydaje, że sama sobie może ustalić system wartości" x ja uwazam dokladnie na odwrot - tylko ulomni potrzebuja zestawu sciag;-) x Ja ten temat założyłem z miłości do ludzi dobrej woli, aby po prostu nie pakowali się w kłopoty przez kontakty z ateistami x ale po co?;-) przeciez sa ludzie ktorzy lubia smaczki w zyciu, jak ktos rzeczywscie nie bedzie chcial sie zwiazac z ateista to tego i tak nie zrobi;-) x Poza tym z indywiduami twego pokroju nie dyskutuję ror. To nie temat dla ciebie x oj , nie pochlebiaj sobie;-) dyskusji to ja tutaj nie prowadze nie ma/rzadko jets z kim;-) a o tym ktory temat jest dla mnie to nie ty, zlotko, bedziesz decydowac. amen;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" [zgłoś do usunięcia] Æðelgast To nie temat dla ciebie. Wypad stąd!!!" x rozkazywac to ty mozesz co najwyzej swojej mateczce;-) a ja nie nawyklam do spelniania polecen, as easy as it is;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościu jakiś
Æðelgast TWÓJ NAJWIĘKSZY PROBLEM TO: generalizujesz, generalizujesz i jeszcze raz generalizujesz, sam jesteś niebezpiecznym fanatykiem, uważasz ze tylko ty masz racje w ten sposób przeoczasz wiele czynników które czynią ludzi potencjalnymi dzikimi zwierzętami. czy wierzący czy niewierzący posiada sumienie, wszytko jest kwestia umiejętnego korzystania z niego Problemem ludzkości jest odsunięcie się od Boga i ignorowanie jego zasad moralnych, a ty jesteś na najlepszej drodze do stworzenia własnej nienawistnej sekty, ten Bóg za którym tak obstajesz, nie ma w nim nienawiści ani do Wierzących ani do niewierzących, problem jest i zawsze był z religiami które nie służyły i nie służą Bogu, a tylko interesom ich założycieli... Dlatego jeśli cokolwiek chcesz osadzaj , to nie osadzaj ludzi tylko złe postępowanie, jeśli popisujesz się urywkami pisma, poznaj najpierw jego całość zanim wprowadzisz innych w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ROR pochwal się nam swoim system wartości żebyśmy się mogli do niego odnieść.. Jeżeli to jest system, ujmij go w punkty. Może być 10, może być 100, ile chcesz. Dawaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościu jakiś
patrz jak RoR już leci żeby ci się chwalić, a kim ty w ogóle jesteś i co sobą reprezentujesz żeby zabierać zdanie na temat systemu wartości ROR'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gość ROR pochwal się nam swoim system wartości żebyśmy się mogli do niego odnieść.. Jeżeli to jest system, ujmij go w punkty" x uwazam ze tylko ludzie nie pewni swojego systemu wartosci musza go caly czas wystawiac na oglad publiczny i "bronic", ja do niech nie naleze wiec i takiej potrzeby nie mam, as easy as it is x Może być 10, może być 100, ile chcesz. Dawaj x dawaj? ;-) hm, mysle ze istnieja grzeczniej wyrazane prosby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×